Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

S.C. AUTOSPORTSYSTEM S.R.L. intre incompetenta si prostie.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 12.03.2009

View Postdan78rom, on 20 februarie 2018 - 12:35, said:

Vezi ca exista un lichid special pentru reparat asa ceva. Identifici unde e intrerupta, dai cu lichidul ala, si reface circuitul.
Zi te rog cum se numeste lichidul. Nu stiu dupa ce denumire sa-l caut.

#38
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Iaca, loctite 3863
https://m.emag.ro/so...4/pd/DRH5LBBBM/

Sau asa
https://m.olx.ro/ofe...nt-ID2vh7t.html

Edited by dan78rom, 26 April 2018 - 08:01.


#39
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Pana la urma am demontat azi de dimineata capitonajul haionului. Ansamblul stergatorului se prinde pe haion cu 3 suruburi M6. Problema este ca in haion gaurile sunt de 10mm. Probabil se foloseau suruburi cu guler. Ei au folosit suruburi simple si a trecut capul surubului prin gaura. Am rezolvat cu 2 saibe. La un surub au pus ei saiba prin nu stiu ce minune :D si tot ansamblul stergatorului statea in surubul ala . Celelalte doua probabil au tinut purin dar in timp a trecut capul surubului prin gaura.

#40
gabimilo1

gabimilo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 10.01.2011
Ca angajat in service cam cit de mult trebuie sa NU TE DUCA DOVLEACUL  sa nu realizezi ca acolo mai trebuie puse doua saibe (pret 0,0000000000000001 bani deci exclus sa vrei sa te imbogatesti de pe urma lor)?!?, in cazul in care nu folosesti suruburile care trebuie? Angajatul  care a lucrat in zona aia e de o prostie rara sau de o lene fantastica si ma intreb ce a facut cind a lucrat in zone care implica siguranta....

si toate dupa ce iti vine clientul de nu stiu cite ori si isi exprima nemultumirea...

@PoeOvidiu, cred ca pe viitor acel service e de evitat.

#41
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
De obicei evit serviceurile. Nu stiu cum se face dar peste tot dau de carpaci. Incepand de la reprezentante pana la serviceurile multimarca. In 90% din cazuri ori merg cu masina inapoi sa refaca reparatia ori ma apuc sa o repar eu. Asa ca exceptand situatia in care am nevoie de scule speciale imi fac singur reparatiile. Am schhimbat si garnituri de chiulasa, si ambreiaje, si distributii. Problema e ca nu prea mai am nici chef nici timp si chiar as duce masina la service. Dar unde? Am incercat reprezentante, am incercat serviceuri multimarca. Intotdeauna serviceuri mai  mari, cu 3-4 posturi de lucru tocmai pentru a evita carpacii. Si cand am avut probleme mai delicate tot ala din garajul in spatele blocului i-a dat de cap.
Dar astia parca sunt mai praf ca toti. Acum am emotii ca odata cu reparatia pe RCA am schimbat si distributia tot la ei. Sper ca la aia sa fi lucrat alt mecanic.

Am impresia ca serviceurile ii iau pe toti de prosti. Se bazeaza pe faptul ca 80% din clienti  habar nu au de mecanica. Si cand prind unul care are cat de cat habar ala intelege ca reparatia e facuta aiurea si atunci o tot dau intoarsa.

Edited by PoeOvidiu, 07 May 2018 - 07:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate