Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Produse Policolor necesare pentru renovarea unui apartament de 3 camere

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Buna ziua. Am un apartament de 3 camere, suprafata 84mp, ce ar necesita o renovare cap-coada, de la 0... ce-i drept. Nu a fost renovat de 30 de ani. Bugetul actual este insuficient pentru o astfel de renovare, asadar... o sa fac putin cate putin, ce pot, cat pot, camera cu camera. Ideea este ca am o mica "pila", sa zic asa, la Policolor, si as putea sa cumpar la un pret foarte avantajos produse ( orice ) de la ei, insa chiar nu stiu de ce si estimativ in ce cantitate as avea nevoie pentru un apartament de 3 camere. Produsele se gasesc toate aici : http://arhitectural....toate-produsele , as aprecia enorm daca cineva cu ceva experienta in domeniu mi-ar putea spune estimativ ce sa cumpar si in ce cantitate, pentru intreg apartamentul. Multumesc !

#2
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
pensula, scara, smirghel, trafalet, un meserias ieftin si bun, spaclu, parchet, gletuitor, termopane, lumini LED ... etc

Edited by realduc, 03 February 2018 - 10:06.


#3
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006

View Postrealduc, on 03 februarie 2018 - 10:06, said:

pensula, scara, smirghel, trafalet, un meserias ieftin si bun, spaclu, parchet, gletuitor, termopane, lumini LED ... etc

Produse Policolor, de pe site-ul Policolor / din magazinele Policolor. Ma indoiesc ca au pe rafturi lucruri precum "meserias ieftin si bun". :)

#4
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Mda.
Vezi ca meseriasii ieftini sunt asezati pe rafturile de jos.

#5
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
3-4 galeti de var la 25 kg..

Iti trebuie pile pentru atata lucru? E 200-250 lei galeata cu var mai de fite asa...

#6
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Pile in sensul ca le iau la jumatate de pretul din magazin. Si am intrebat dintre toate produsele, ca au mai multe, ce m-ar ajuta la renovare si din fiecare categoria ce sa aleg, spre exemplu Spor sau Casa Bella si ce model ?

#7
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Suprafata de acoperit este de 45mp ( dormitorul mic ), 55mp ( dormitorul mare ) si 65mp ( livingul ). Peretii + tavanul. Poate asa as putea primi totusi un raspuns, de la cineva.

#8
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
in afara de amorsa de pereti si vopseaua lavabila nu ai ce lua de la ei. problema e ca pe langa astea mai sunt necesare multe alte lucruri. incepand din interior spre exterior, instalatie electrica , instalatie sanitara, reparat pereti ( aici sunt mai multe materiale cu care se pot repara peretii gauriti pentru instalatii ) , glet , amorsa si lavabila. dupa cum vezi amorsa si lavabila sunt ultimele 2 chestii din ecuatie, deci grosul de bani tot trebuie sa il ai

#9
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Am nevoie sa iau o decizie astazi in ceea ce priveste VOPSEAUA LAVABILA, am tot amanat aceasta alegere si acum m-am trezit ca am intrat in criza de timp, maine dupa-amiaza sunt OBLIGAT ( de mai multe circumstante ) sa fac achizitia... eram destul de decis pe Spor Max One insa cei de la magazinul Policolor mi-au spus ca nu au si nici nu cred ca se mai fabrica... apoi cu greu m-am decis la Spor cu Ioni de Argint + Spor Baie si Bucatarie... ca vina un angajat al magazinului si sa-nceapa sa-mi faca ditamai reclama la DEKO, ca e profesionala, ca e superlavabila, ca nu stiu ce si nu stiu cum.

Momentan am senzatia ca Policolor produce 3 feluri de lavabile ( cu tot cu amorse si solutii antimucegai ) de 3 calitati diferite : CasaBella - cea mai slaba calitate, Spor - calitate medie, DEKO - calitate Premium ( desi spun asta strict pe reclama facuta de acel angajat Policolor, eu pana acum 2 zile nici nu stiam ca exista DEKO ). Mentionez ca banii nu conteaza, ma intereseaza strict sa cumpar o vopsea lavabila cat mai buna overall. Pana la urma deci, DEKO e mai buna decat Spor ?! Si vad ca sunt mai multe modele de DEKO : https://www.adrenco....=5f-producatori[64] , sa iau V8050 pentru dormitoare si living si V8055 pentru bai si bucatarie ?! Please help !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate