Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Fizicianul Michio Kaku - Vin Extraterestrii in Mai 2018 !

  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce sa ne distruga daca nu reprezentam o amenintare pentru dansii?
Nu mai bine mergem impreuna la o bere si ne prezentam unii altora ultimele inovatii, tehnologii.
Poate ii invatam sau ne invata ei cate ceva.

 benis, on 03 februarie 2018 - 06:55, said:

Articolul pare o invenție . O mai abera kako dar nici chiar așa.
Nu pare. Chiar este o inventie.

Edited by MembruAnonim, 04 February 2018 - 00:45.


#74
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Până să vină alţii peste noi, să ţinem pumnii strânşi programului Falcon Heavy, aflat săptămâna viitoare la prima misiune. Zăpăcitul de Elon Musk trimite pe orbită un... Tesla Roadster.
https://www.theverge...p-space-travel.

#75
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 mihaicozac, on 03 februarie 2018 - 13:26, said:

Şi dacă ne distrug fără să ne bage în seamă? aşa cum tu ai merge cu maşina prin pădure şi calci un muşuroi de furnici fără să ştii asta.
Adica? La ce te referi?

#76
Geth

Geth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,903
  • Înscris: 17.11.2017

 notrust, on 02 februarie 2018 - 22:31, said:

spune ca vin extraterestrii la sfarsitul lunii mai a anului 2018
Nu spune niciunde.

Culmea e ca putini s-au gandit sa verifice.

#77
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Ori e un tip excentric, ori a prins niște ”antene” și are informații pe care noi oamenii de rând nu le avem. Luna mai e peste 3 luni, deci dacă nu se întâmplă ce a zis, se va acoperi de rușine...atât de curând.

#78
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Am primit si eu niste informatii din astralul superior din dimensiunea a 7-a legat de venirea extraterestrilor (mai exact cei ostili noua, adica cei din rasa Maitre si aliatii lor Mazarek) si intradevar vin in mai dar nu e specificat anul.

#79
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,855
  • Înscris: 20.10.2015
Eu pana acum am supravietuit unui sfarsit al acestei lumi in 2012, pai extraterestrii ii mananc la micul dejun acum.

#80
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

 YOUR_GOD, on 02 februarie 2018 - 22:46, said:

Afirmatiile fara fundament nu sunt compatibile cu titlul de om de stiinta. Daca a facut el a+b=extraterestri, Nostradamus si Baba Vanga pierd un level.
Baba Vanga nu pierde nimic ca si ea spunea de extraterestri care vor veni. Mai mult, dadea si detalii cu poporul cu care vor avea prima data contact , adica Ungaria.

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai nou a aparut unu care a lucrat la CIA, in cadrul unor experimente Area 51, care cica zicea ca a calatorit in viitor, pana in anul 2118, an in care vom fi invadati de elienși.

https://www.google.r...hUwVFF4B4pq13lE

Nu stiu, da parca cand incepi ziua la cafeluta cu stiri de genul asta iti vine sa zici ca ce norocos esti ca inca gandesti limpede, fara sa ai viziuni.

:D

#82
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 MembruAnonim, on 16 februarie 2018 - 09:26, said:

ce norocos esti ca inca gandesti limpede, fara sa ai viziuni.
parerea ta .. vocile din capul tau ce spun, iti dau dreptate ? :D ;)

afirmatia ta mi-a adus aminte de o povestioara dintr-un almanah anticipatia, pe o nava stelara, ceva gen odiseea 2001, o iau incet incet toti razna din pdv mintal .. computadorul master al navei, incepe sa-i separe pe dilii de cei normali, pina cind numarul de dilii il depaseste pe cei normali, atunci, ii considera pe diliii majoritari ca fiind partea echipajului care conteaza, eliberindu-i si adunindu-i pe necontaminati, cam ca la democratie .. numai ca nava nu a #rezist, pentru ca i-a dat o traiectorie drept spre o stea - soare si s-au facut votanti pesede teleormaneni. si au votat fericiti pina la adinci batrinete, daca nu or vota si acum ...

#83
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

 nico123, on 16 februarie 2018 - 07:59, said:

Baba Vanga nu pierde nimic ca si ea spunea de extraterestri care vor veni. Mai mult, dadea si detalii cu poporul cu care vor avea prima data contact , adica Ungaria.

Se pare că acum Polonia i-a luat-o înainte. Posted Image

Totuși, cred că papa știe cel mai bine despre extratereștri, are el acolo o arhivă la Vatican care este secretă și pe care o citesc numai unii. Dealtfel, are și un observator astronomic.

#84
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,503
  • Înscris: 02.09.2006

 notrust, on 02 februarie 2018 - 22:58, said:

Am spus si in prima postare, si-ar pata urat cariera, daca ar gresi.
Sa zicem ca poate gresi luna, sa nu fie mai ci septembrie, dar daca nu e prea curand, omul si-a patat nasol imaginea.
Si daca unii fac bascalie acum de el, daca nu se adevereste o sa fie mai rau...
face misto de fraieri!

 notrust, on 02 februarie 2018 - 23:23, said:

Eu am citat o sursa romaneasca oficiala, si am zis ca pot aduce mai multe surse oficiale romanesti.
Aia nu e sursa serioasa, sursa serioasa e tnr, unde nu scrie nimic despre asta!

 afroman77, on 03 februarie 2018 - 00:15, said:

Faptul ca m-am uitat prin clipul ala care abunda de imagini cu dezastre naturale si OZN-uri fotoşopate si n-am auzit nimic de vreo invazie.
Dar pe tine, ce te face atat de sigur incat sa deschizi si-un subiect in care sa afirmi ca omul a spus lucruri pe care nu le-a spus?
La ce minut spune ca pe 18 mai ne viziteaza extraterestrii belicosi?



Nici aici nu spune ca vor veni pentru ca inaintea oricarei opinii foloseste apasat "if", "possbile" si "could be". Inclusiv in titlu si pe burtiera!
Da, dar pentru asta trebuie sa stii limba lui Sekspir, daca nu ''tuka na devla'' cum ziceau stramosii nostri!

#85
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016
Hei, e IUNIE!
A trecut mai!
Se poate inchide!

 mihaiduban, on 02 februarie 2018 - 22:41, said:

Hotarati-va o data !

ori terminatorii

ori extraterestrii ....????

repet , eu vreau zombiiiiiiii
Las-o moarta. Da' moarta-moarta, nu moarta-vie...Posted Image

#86
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
De ce să se închidă topicul? Stai niţel, un nou sfârşit al lumii e pe cale să fie anunţat de un alt om de ştiinţă.  Sau de un prezicător. Sau de tanti care vinde verdeaţă la intrarea-n piaţă.

Ce mişto va fi când sfârşitul va veni cu adevărat... ceva de genul "what the fu..." kabum!!! Posted Image
Noi nu vom mai fi p-acilea să povestim după, pe softpedia.com, cum a fost.

#87
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Poate au avut probleme cu nava  si mai intarzie . Nu trebuie sa ne grabim sa inchidem topicul . Poate vin in septembrie si ne prind complet nepregatiti . E un om de stiinta respectabil nu ar face afirmatii nefondate.

#88
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Eu cred ca au ajuns in mai, dar din pacate au aterizat in Rooomanica si au ramas fara nava, ca le-au sutit-o ,,magnetii" sa o vanda la fer vechi....Si o cauta si acum disperati, ca nu pot sa plece de aici si sa nu mai revina niciodata...Posted Image

Edited by baribalu, 15 June 2018 - 23:07.


#89
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,611
  • Înscris: 07.02.2003

 Corl, on 15 iunie 2018 - 10:35, said:

E un om de stiinta respectabil nu ar face afirmatii nefondate.
Dar a facut vreo afirmatie de genul asta ? Nu scornirile presei...

#90
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Se pare ca omenirea a castigat prima batalie cu extraterestrii iar acum se pregatesc de razboi.

https://edition.cnn....tary/index.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate