Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Magazin online cu virus ,, troian ''.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Sper sa fi nimerit bine subforumul , asa ca doresc sa va rog sa ma ajutati intr-o problema.  Intentionez sa cumpar niste produse de pe site-ul :   https://www.powermys...myself.com/, insa antivirusul AVG free, ma deconecteaza de pe site , la cateva secunde dupa deschiderea paginii, aducandu-mi ca argument faptul, ca pagina ( site-ul ) este infectat cu troianul : ,, JS:Includer-BMF[Trj]. Am incercat sa iau legatura cu detinatorii magazinului si sa-i informez despre problema.... dar aia parca-s batuti in cap !!!!.  Imi raspund incontinuu ......cică sa-mi fac cont si sa comand ...bla-bla !! Cu chinezii de pe Alibaba  ma inteleg infinit mai bine !!!! In concluzie, va rog sa ma ajutati, in sensul ca poate se implica cineva si verifica site-ul si poate totu-i in regula si-i doar o alerta fals pozitiva . Iar in cazul in care site-ul este intr-adevar infectat, unde naiba sa-l raportez ......pentru ca ...cu detinatorii lui legali , nu ma pot intelege sub nici o forma.
Va multumesc anticipat.

Edited by dalu364, 01 February 2018 - 15:41.


#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Pune Avast, că nu detectează nimic. ;)

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Bitdefender zice ca-i safe

#4
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
O fi vreo problema doar pe AVG?Am intrat si pe telefon,si de pe Security Essentials si cu Malwarebytes si nu arata nimic.

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Ca sa verifici, bagi linkul site-ului aici si vezi rezultatele

Edited by tehnics, 01 February 2018 - 15:48.


#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
https://www.virustot...d1b89/detection

#7
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
ok, multumesc pentru sugestii. O sa le incerc pe toate si-o sa vin cu un raspuns mai tarziu.

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Al meu KIS 2017 nu gaseste nimic in regula..
Iti recomand sa opresti functionarea antivirusului (doar) cand accesezi acel site.

Si ei n-au nici o vina,adica nu-s batuti in cap.

View Postdalu364, on 01 februarie 2018 - 15:40, said:

Am incercat sa iau legatura cu detinatorii magazinului si sa-i informez despre problema.... dar aia parca-s batuti in cap !!!!.  Imi raspund incontinuu ......cică sa-mi fac cont si sa comand ...bla-bla !!


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Fals pozitiv ptr AVG. Se intampla la versiunile free.

#10
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Pana la urma am renuntat la serviciile AVG-ului. Am pus Baidu antivirus si am facut contul & tranzactia.  Totusi e ceva ce nu-mi da pace. Site-ul se misca nefiresc de greu pentru un magazin de anvergura aia. In sfarsit , poate-s paranoic eu ....dar n-am lasat nici un ban  pe card ( aprox. 125 lire)....asta in cazul ca cineva-mi lua datele de card.  Cardul asta este doar pentru cumparaturi on line. Aaaa.....si inca ceva interesant, nu accepta Pay Pal  ci doar plata cu cardul sau cecuri. Totusi .....pe site-urile de recenzii este foarte bine cotat magazinul.

#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Eu am evitat magazinele care nu accepta plata cu PayPall.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Amazon nu accepta plata prin PayPal. E totusi cel mai mare magazin online din lume.
Ce-i drept magazinul asta nu-mi zice nimic.

#13
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Cel putin pentru un timp au avut dreptate sa nu accepte, atata timp cat PayPal fusese cumparat de eBay (un concurent direct).

#14
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Posteiffel, on 01 februarie 2018 - 16:38, said:

Fals pozitiv ptr AVG. Se intampla la versiunile free.
Alarme false apar indiferent de tipul licentei: free sau commercial. Chiar unele produse cu licenta platita au multe alarme false: F-Secure, Trend Micro, Panda.

#15
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 11.03.2010
E virusat.

View Postursamajor, on 01 februarie 2018 - 15:43, said:

Pune Avast, că nu detectează nimic. Posted Image

Vezi printscreen cu avast :)

Attached Files


Edited by trandafirdoru, 28 February 2018 - 12:34.


#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Ba nu este.
Cel mai simplu e de verificat URL-ul pe Virus Total.
https://www.virustot...d1b89/detection

#17
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Adevaru-i ca se navigheaza foarte greu in interiorul site-ului !!! Baidu antivirus  nu-mi da nici o alerta acum, dar experienta acumulata de-a lungul timpului, imi spune ca nu-i ceva in regula. De altfel, dupa ce ies de pe site, o buna bucata de timp, de ordinul orelor, calculatorul nu-mi mai merge in parametrii optimi. Pe Ali si pe Ebay zbor nu alta .......cand cotrobaiesc pe acolo..
Pe de alta parte, firma-i foarte serioasa, livreaza prin curier, cu predare pe semnatura la un pret ridicol de mic pentru UK (  ~3,80 lire sterline), produsele sunt ok, unele testate organoleptic de mine , altele doua la un laborator serios unde cunosc pe cineva. Bani din cont nu mi-au disparut, desi am platit cu cardul ...pentru ca nu au optiunea Pay Pal. Ce sa zic....per total este ok. Mai incolo...Dumnezeu cu mila.Posted Image

#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Depinde pe unde au serverele, cat e bine e facut site-ul, ce browser folosesti, etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate