Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ING anunță un nou model operațional

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016
Chiar ca e o teorie a conspiratiei...
Daca si ING a dat tunuri, atunci CEC Bank sau Bancpost ce dau, cand in anul 2018 percep comisioane la interogare sold sau
retragere numerar?

#38
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Sau comisioane la încasare.

#39
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View PostTendor83, on 03 februarie 2018 - 16:57, said:

...CEC Bank...

CEC Bank = banca comunista / PSD-ista

Edited by anarchy78_ro, 03 February 2018 - 18:03.


#40
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View Postanarchy78_ro, on 03 februarie 2018 - 18:02, said:



CEC Bank = banca comunista / PSD-ista

:D

Pe ce te bazezi cand spui asta ? :D



#41
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Eu folosesc ING într-un oraș în care nu există birou ING. Adică nu pot vorbi cu persoane. Au un spațiu 3x2, unde e un bancomat, telefon și o drăcie unde te poți conecta la Homebank cu cardul. De depus merge la bancomat. Timp de 7 ani n-am avut probleme. Chiar îmi place că intru undeva, unde sunt vreo două camere, e cald, nu stau în stradă să scot banii.

Am cont atât la firmă, cât și la persoană fizică și n-am simțit niciodată nevoia să fac operațiuni la ghișeu. Singurele dăți când am contactat operatorul care se ocupă de zonă a fost înainte să-mi expire cardurile și când am rămas fără baterie la token-uri.

Nu înțeleg de ce aș folosi ordine de plată sau de ce mi-aș dori să stau la coadă la bancă. Majoritatea operațiunilor uzuale se pot face din Homebank.

#42
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Nu înțelegi, e vorba de reptilieni. :)

#43
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 23.12.2015
din nefericire ing-ul s-a integrat foarte bine in traditia bancilor din Romania cu comisioane multe si la nivelul celorlate banci. Peste ocean initial ING-ul a venit cu un concept inovativ inainte de 2000: banca virtuala fara comisioane si dobanzi mai mari decat ale bancilor traditionale. Criza din 2008 a lovit destul de bine si ING-ul si au fost nevoiti sa vanda afacerile din America si Canada. Singurul avanaj al ING-ului, dupa parerea mea, este faptul ca depozitele sunt garantate de guvernul olandez in euro pe cand la celelalte banci de guvernul roman in lei. In cazul unei crize mai serioase nimic nu impiedica BNR-ul sa tipareasca bani dupa nevoie.

#44
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Asta cu 100000 euro si Olanda este depasita.

Inainte sa vorbim poate aruncam un ochi pe site.

Ce le mai place unora sa faca pe desteptii.

Attached Files


Edited by razvan_u, 19 July 2018 - 22:35.


#45
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 23.12.2015

View Postrazvan_u, on 19 iulie 2018 - 22:34, said:

Asta cu 100000 euro si Olanda este depasita.

Inainte sa vorbim poate aruncam un ochi pe site.

Ce le mai place unora sa faca pe desteptii.
Pe care site? Conform https://www.ing.ro/i...matii-utile/dgs :

"Sumele depuse in conturi deschise la ING Bank N.V. Amsterdam Sucursala Bucuresti sunt garantate de Schema de Garantare a Depozitelor din Olanda, avand in vedere ca subscrisa este sucursala a unei institutii de credit cu sediul intr-un stat membru al Uniunii Europene, respectiv a ING Bank N.V., societate bancara, cu sediul in str. Bijlmerplein 888, 1102 MG, Amsterdam, Olanda."

#46
gigelvasile

gigelvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 13.08.2012
Desi FGDB garanteaza pana la echivalentul a 100.000 euro, te va plati in lei, la cursul BNR din momentul falimentului bancii.
Se pune pe tiparit lei, si ramai ca valoare cu echivalentul unui depozit de la CEC pentru masina :-)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate