Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Al 2-lea set nr rosii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
varzamurata

varzamurata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 12.02.2014
Intentionez sa cumpar o masina cu numere rosii , are scos doar primul rand .
Proprietarul a plecat din tara sa a vandut masina unui prieten, de la care eu vreau sa o cumpar .
Al doilea set de numere il pot scoate eu ? Daca da, in ce conditii ? Ce acte imi trebuie ?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 13.03.2017
Daca ai contract de vanzare-cumparare DA - poti scoate linistit al doilea set de numere.
Vezi ca trebuie trebuie fiscal de la ultimul proietar

#3
varzamurata

varzamurata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 12.02.2014
nu am nci un act, proprietarul a plecat din tara si voiam sa scot al doilea rand de numere eu. Am auzit ca ma duc cu actele cu care au fost scoase primele numere se pot scoate si celelalte, ca fiscal imi trebuie cand vreau sa o inmatriculez, este adevarat ?

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,221
  • Înscris: 13.03.2017
Daca nu ai nici un act, macar contractul de vanzare - cumparare, nu poti scoate numere pe numele tau.
Se solicita actul de identitate al solicitantului original si copie dar si originale si copii ale documentelor care atesta dreptul de proprietate al solicitantului asupra vehiculului.
Deci daca dumneata esti solicitantul dar nu ai niciun act de proprietate, nu vad cum vei reusi sa scoti al al doilea set de numere fara procura speciala.
Prezentarea documentelor se face de catre detinator personal (sau cu procura speciala)

#5
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Daca a scos de prima data pe 3 luni alte numere rosii nu mai poti scoate.
Oricum fara acte nu ai nici o sansa.

#6
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Nu te baga in astfel de combinatii, de regula miros a "teapa". Adica prietenul a mers cu masina primului fara sa-i faca acte iar acum vrea sa o dea mai departe si-l baga pe primu la inaintare ca si cum ar vrea ala sa o vanda. Iti dai seama ca este "vrajeala"? treaba ta mai departe, Mereu cand cumperi o masina o cumperi direct de la proprietar si daca-i corect 100% accepta proba tehnica la ea sau iti spune din start ce probleme tehnice sau legale are. Sa vezi belele si cu fiscalu

Edited by pascali_daniel, 01 February 2018 - 12:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate