Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Suport telefon incorporat in consola de bord

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Buna seara ,

Cand am achizitionat masina din semnatura , a venit la pachet cu "suportul de telefon" din poza atasata .
Cum nu am apucat sa il intreb pe samsar vanzator ce face acel obiect , intreb aici :
Cu ce modele de telefoane pot utiliza acel suport , care e denumirea lui (macar sa mai caut pe net info , sa nu mor prost) si de ce ar da neamtul bani pe optiunea asta (in 2015) ?
In cartea masinii nu se precizeaza nimic despre asa ceva.


Multumesc .

Attached Files



#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
vezi pe aici daca gasesti ceva info
http://www.volkswage...apter.html#none

#3
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Masina neveste-mi ( Golf 7 ) are un suport exact ca al tau...suportul respectiv il utilizeaza cu un telefon HTC U11.
Singura diferenta ar fi anul de fabricatie al masinii,din cate am inteles masina ta este model 2015 iar a sotiei mele este model 2017.

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HYPu5rXmsWs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Seamana izbitor cu un adaptor Bluetooth

Attached Files



#6
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

 Naijax, on 31 ianuarie 2018 - 17:34, said:

Seamana izbitor cu un adaptor Bluetooth
Lipsa.

#7
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Exact, e un car kit pt telefon montat dupa ce a luat masina, pe stil vechi, se potriveste doar un anumit telefon acolo, sau ceva modul bluetooth.
Era o firma mare care produce car kiturile astea dar nu mai stiu cum se numeste, si la ei gaseai adaptor sa folosesti si alt telefon, sau bluetooth sau ce se mai potriveste acolo. Partea care se vede se poate demonta si mai ramane o bucata care iese din bord pe care montezi alt adaptor.

#8
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Infige un suport din ala magnetic in grila de aerisire si o tablita intre husa si telefon si ai rezolvat problema telefonului in bord. Pana nici VAG nu este in stare sa echivaleze acest sistem absolut minunat de fixare al telefonului.

Edited by izometric, 31 January 2018 - 17:41.


#9
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

 tybanu, on 31 ianuarie 2018 - 17:39, said:

Exact, e un car kit pt telefon montat dupa ce a luat masina, pe stil vechi, se potriveste doar un anumit telefon acolo, sau ceva modul bluetooth.
Era o firma mare care produce car kiturile astea dar nu mai stiu cum se numeste, si la ei gaseai adaptor sa folosesti si alt telefon, sau bluetooth sau ce se mai potriveste acolo. Partea care se vede se poate demonta si mai ramane o bucata care iese din bord pe care montezi alt adaptor.
Nu pare a fi montat dupa , nu e prins cu nici un surub sau ceva , pur si simplu e incropit in consola .

@izometric
Nu caut suport de telefon , doar eram curios cum se foloseste si ce face acea chestie .

Si daca navigatia vine direct cu integrare Bluetooth , ala la ce mai foloseste cu tot cu adaptor cumparat (privind din perspectiva celui care a cumparat masina de noua) ?

Edited by jmek4you, 31 January 2018 - 17:44.


#10
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

 Naijax, on 31 ianuarie 2018 - 17:34, said:

Seamana izbitor cu un adaptor Bluetooth

Este un adaptor mai evoluat in sensul ca il poti controla de pe volan ( acolo se afla,printre alte functii si panoul de comanda al adaptorului )...cel putin asa este la Golf 7.

#11
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Stiu, se monteaza frumos.. sigur e montat dupa, am impresia ca era nostalgic sau batranel. Stai ca ma uit poate gasesc producatorul.

Edited by tybanu, 31 January 2018 - 17:45.


#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 izometric, on 31 ianuarie 2018 - 17:40, said:

Infige un suport din ala magnetic in grila de aerisire si o tablita intre husa si telefon si ai rezolvat problema telefonului in bord. Pana nici VAG nu este in stare sa echivaleze acest sistem absolut minunat de fixare al telefonului.
nu merge in Romania ca sunt gropi si rupi grila...
eu folosesc 2 tel in masina (alternativ) asa ca am un suport tip cleste prins de parbriz si rezemat pe bord.

 tybanu, on 31 ianuarie 2018 - 17:42, said:

Stiu, se monteaza frumos.. sigur e montat dupa, am impresica era nostalgic sau batranel. Stai ca ma uit poate gasesc producatorul.
sau avea telefonul vechi.

Edited by arg, 31 January 2018 - 17:44.


#13
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004

 tybanu, on 31 ianuarie 2018 - 17:42, said:

Stiu, se monteaza frumos.. sigur e montat dupa, am impresia ca era nostalgic sau batranel. Stai ca ma uit poate gasesc producatorul.
Pai vedeti, ma baieti, cum se adevereste ce zice samsaru': "a fost masina unui batranel domne, mergea pana la piata cu ea, doar pe autostrada! Uitati, are si suport de telefon, cine mai foloseste asa ceva azi??" Posted Image

Edited by Klaudio, 31 January 2018 - 17:50.


#14
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 arg, on 31 ianuarie 2018 - 17:44, said:

nu merge in Romania ca sunt gropi si rupi grila...

Mii de kilometri am mers in Romania cu astfel de suport si nu numai ca nu s-a rupt nimic, dar nu s-a clintit telefonul un milimetru de la toate gropanele luate.

#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
vad eu bine sau radioul e un rns 310?
asta parca are bluetooth integrat...

Edited by arg, 31 January 2018 - 17:55.


#16
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
E o mizerie suportul ala, scoate-l linistit ca nu mai ai ce sa faci cu el si telefoanele actuale. Am avut si eu asa ceva pe masina, pe vremea lui Nokia era varianta ieftina de echipare cu telefon la VW.

#17
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

 arg, on 31 ianuarie 2018 - 17:53, said:

vad eu bine sau radioul e un rns 310?
asta parca are bluetooth integrat...
Poza nu imi apartine dar aceeasi unitate o am si eu pe masina si are bluetooth integrat . Cum a zis un user mai sus , ori era nostalgic sau poate a venit inclusa optiunea in vreun pachet .

 arg, on 31 ianuarie 2018 - 17:44, said:

nu merge in Romania ca sunt gropi si rupi grila...
eu folosesc 2 tel in masina (alternativ) asa ca am un suport tip cleste prins de parbriz si rezemat pe bord.


sau avea telefonul vechi.
La Tiguan nu ai grile cum ai la Passat/Golf , late , sa poti prinde ceva in ele , insa am avut la Golf asa ceva si pot spune ca nu se misca deloc , tine foarte bine magnetul .

#18
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Sau l-a folosit pe rol de incarcator.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate