Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Au ajuns oamenii in spatiu?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#199
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Ai uitat sa zici ceva de direcția pe care se deplasează toate particulele... aceeași în toate cazurile + de cea care se scurge pe lângă cască.

La Buzz Aldrin:
Nebunul ala cu flat earth zice ca vrea sa dovedească minciunile Nasa, la care Buzz ii raspunde ca nu o face deontologic. Adică nu neagă că ar fi ceva minciuni pe la Nasa ci doar ca susținerea ăluia ca pământul ar fi plat ca sa atraga atentia nu e un comportament deontologic.



#200
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Legat de particule, e una care se deplaseaza vertical in sus (din perspectiva camerei) chiar la inceput. 2 se duc in stanga-sus, una in sus. Pe astea le-am vazut, n-am vizionat toata inregistrarea.

Legat de Buzz, acesta nu neaga foarte multe lucruri, ceea ce nu inseamna catusi de putin ca ar exista.
Cat despre ”nebunia” cu pamantul plat, ma bucur ca nu sustii ca e plat dar sa stii ca pentru foarte multi altii celelalte lucruri pe care le sustii se incadreaza in aceeasi categorie (chiar daca nu o numim chiar asa ”dur”).


#201
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

View PostRazvan_N, on 14 februarie 2018 - 14:09, said:

Legat de particule, e una care se deplaseaza vertical in sus (din perspectiva camerei) chiar la inceput. 2 se duc in stanga-sus, una in sus. Pe astea le-am vazut, n-am vizionat toata inregistrarea.

Toate în sus și apropiindu-se ușor de cameră.  Cum iti explici, ca intr-un mesaj scris ceva mai sus ziceai ca se ciocnesc cu diverse obiecte sau/ și între ele? Deci nici una nu zboară spre stanga, nici una spre dreapta...


Quote

dar sa stii ca pentru foarte multi altii celelalte lucruri pe care le sustii se incadreaza in aceeasi categorie (chiar daca nu o numim chiar asa ”dur”).

Eu nu sustin nimic momentan ci doar gândesc paradoxal.

#202
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Care toate in sus? Eu vad una singura in sus, doua spre stanga-sus.

#203
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Toate au directia spre NV si se apropie de cameră. Care e cea pe care o vezi ca merge pe verticală în sus?

#204
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Mi se paruse, am confundat cu un jet RCS. In orice caz, e una care merge spre stanga cam la 45 grade si alta care merge tot stanga-sus, cam la 20 grade (aproape de verticala). La inceputul filmuletului, intre 0 si 20 secunde, cand se deschide chepengul, sunt cateva care zboara si in stanga, si in dreapta, si spre camera.


#205
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Pai in primul minut sunt sub efectul depresurizarii, e normal sa se duca in toate directiile. Dar asta se intampla și în spațiu și în piscină în momentul depresurizarii, pe mine ma intereseaza cele care sunt in exteriorul navetei și alea au doar direcția NV.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate