Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pot folosi un card SD pe un laptop cu 32 Gb eMMC ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Eu nu-mi dau seama cum a putut sa scrie un BIOS de la alt model - de obicei astea au ceva protectie, dar da, daca pui unul gresit sunt probleme cu componentele.

#38
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
L-am dus inapoi si am cerut scrierea versiunii 112 nu 111M. A spus ca nu are nici o treaba ca e 111 sau 112.
Sa vedem dupa asta ce nu mai recunoaste. Daca nu merge bateria sau placa de retea (tastatura trebuie deja cumparata noua) il fac piese.

#39
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Cica s-a reusit scrierea noului si corectului BIOS dar nu recunoaste placa de retea Intel AC 7260.
Nu mai retin daca am facut update de BIOS pentru a recunoaste placa, cert e ca eu am trecut de la 1.10 la 1.17 si cu aceasta ultima versiune mergea placa.
Am testat-o in alt laptop si merge excelent... deci nu e defecta.

Am avut de ales dintre un eMMC de 64 si un HDD de 500Gb pentru un laptop (in rest aceeasi configuratie) si am ales HDD, nu vreau sa mai aud de eMMC.
Asa e cand esti rupt 10 ani de ce inseamna IT.

Si cireasa de pe tort: sa vezi ca s-a rezolvat cu Acerul N2940 de 11,6" si nu stiu daca sa il schimb cu unul nou de 14" cu 4 ani garantie la 800 de lei, tot Acer Aspire cu N3350.

Edited by danghetau, 07 February 2018 - 19:04.


#40
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Am rescris BIOSul corect dar nu merge placa Intel AC7260 desi inainte mergea.
Placa in alt laptop merge iar alta placa in acest Acer merge. Sa pun W10 si sa fac ultimele updateuri de drivere si daca nu merge...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate