Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Notificare UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Asa putin si cu marirea tot putin platiti. Eu platesc 130.

#20
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
mult!! mai taie din ele, da-le dracu'. sau macar baga de-o retentie si mai trage pretul in jos.

eu in aia 47 de lei am asa:
-TV: Maxim + HBO (cu tot cu Go inclus), 1 STB DVR HD, 1 STB Horizon, 1 CI+
-NET: ala de 300, cu Connect Box
-TEL: nelimitat national fix

si acum se apropie din nou vremea aia din an pentru discutat cu aia de la retentii. sunt curios
ce pret o sa-mi ofere pentru ce am mai sus, cu internetul de 500. cred ca il scot undeva la un
55 de lei. desi am in bloc RDS, Telekom si Orange, mie imi  place de astia. unii ar zice ca sunt
masochist, ca m*ie coaxialu', ca fibra optica, ca draci, ca laci, dar pe mine ma coafeaza astia.

mai da un ochi p-aci https://forum.softpe.../page__st__3168 ca se discuta multe si inveti sa
aduci pretul in favoarea ta cat mai mult.

Edited by dygey, 02 February 2018 - 12:28.


#21
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 14.11.2009

 dygey, on 02 februarie 2018 - 12:24, said:

mult!! mai taie din ele, da-le dracu'. sau macar baga de-o retentie si mai trage pretul in jos.

eu in aia 47 de lei am asa:
-TV: Maxim + HBO (cu tot cu Go inclus), 1 STB DVR HD, 1 STB Horizon, 1 CI+
-NET: ala de 300, cu Connect Box
-TEL: nelimitat national fix

si acum se apropie din nou vremea aia din an pentru discutat cu aia de la retentii. sunt curios
ce pret o sa-mi ofere pentru ce am mai sus, cu internetul de 500. cred ca il scot undeva la un
55 de lei. desi am in bloc RDS, Telekom si Orange, mie imi  place de astia. unii ar zice ca sunt
masochist, ca m*ie coaxialu', ca fibra optica, ca draci, ca laci, dar pe mine ma coafeaza astia.

mai da un ochi p-aci https://forum.softpe.../page__st__3168 ca se discuta multe si inveti sa
aduci pretul in favoarea ta cat mai mult.
Buna oferta.

#22
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Eu dau 50,24 lei pe tv maxim, 3 carduri, sport, connect 500 și alo nelimitat upc, ofertă obținută in martie 2017 tot după o majorare de preț.  Poate-i pune dracu să ma notifice  și pe mine, că îi nenorocesc. Totuși, cred că e o strategie inteligentă de a-și consolida baza de date. Vreo 10-15 la sută din cei vizați depun cereri de reziliere, negociază, obțin ceva bun, apoi prelungesc pe 1-2 ani, iar 85-90 la sută se lasă păgubași și le mai dau 3 lei in plus.

Că așa-i românul. Dacă era altfel, nu era condus de niște bandiți.

 hansoloro2, on 01 februarie 2018 - 19:29, said:

Asa putin si cu marirea tot putin platiti. Eu platesc 130.
Cumva îți oferă servicii indisponibile pentru publicul larg? Era o glumă. Dai prea mult, indiferent de configurația deținută. Fă-te că ii lași. Sigur mai scazi ceva.

#23
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
UPC nu se dezminte si incearca sa mai fure cate 1, 2, 3 lei/abonat si apoi la sfarsit de luna, trag linie si constata ca ies pe plus, ca multi nu se informeaza.

#24
Alexroit

Alexroit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2007
Stimate client,
Dorim să vă informăm că, începând cu luna martie, prețul lunar al abonamentului dumneavoastră va fi majorat cu 2,08 Lei (TVA inclus).
Mulțumim,
Echipa UPC
====
Acum platesc 73.07 lei pe urmatorul pachet( in afara perioadei contractuale):
- Connect 300 (Abonament Internet 300 Mbps + Abonament ALO Nelimitat UPC)
- Play Familia ( Mediabox HD-3D)
- Optiune Nelimitat Fix RO si UE
====
Am mers in cel mai apropiat UPC si am cerut direct rezilierea ( ora 12:40), am primit hartiuta de inregistrare a cereri si un sms prin care eram anuntat ca o sa fiu contactat.
In aceiasi zi pe la orele 17:30 am fost contactat si dupa 15-20 minute de "NU si RENUNT  chiar daca ma duc si dau cu 5 lei mai mult la concurenta", am primit o oferta de 40 lei ( TVA inclus) pentru a pastra aceiasi configuratie pentru inca 24 luni. Am cerut ragaz sa ma hotarasc pana a doua zi, am fost contactat a doua zi dar nu stiu cum nu am auzit apelul, am fot contactat SI A 3-A  ZI  ..... ........ am acceptat Posted Image  ( asa mult suflet a pus "duduia " sa ma convinga Posted Image , zice "vedeti ca se gasesc solutii").
Am invatat ceva din asta "ai terminat contractul .......renegociazaaaaaaaa Posted Image "

P.S. Tipa unde am depus cererea de reziliere zicea "stiti dar sau scumpit si enrgia electrica si.... ", aha deci la 73 lei nu isi acopereau costurile dar acum cu 40 si le acopera.

#25
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
E cat de cat ok la 40 dar la 45- 47 altii au obtinut play maxim si maxpack  pe langa ce mai ai pe acolo. Oricum stai linistit ca nu ies ei pe pierdere prin asta ,faci parte din micul grup de clienti care negociaza .

Edited by ady4x4, 05 February 2018 - 23:57.


#26
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
eu inca nu am primit nici notificare, nici mesaj sau informare pe adresa de e-mail privind modificarea pretului abonamentului incepand cu luna martie. mai asteptam...

#27
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Si eu am primit notificarea asta, asa ca am trimis mail de notificare de reziliere a abonamentului la [email protected], asa ca in loc sa castige 2 lei in plus de la mine au pierdut 22 lei (am renegociat abonamentul de la 60 la 38 lei, cu mai multe beneficii si mai ieftin). per total ei castiga totusi, ca mine sunt 1 -2 %, asa ca per total tot ei sunt pe plus.

Edited by viocons72, 17 February 2018 - 21:08.


#28
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Gratis se poate sa aveti tot.

#29
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013
Pomană ca la mort la upc!da bani de la ei ca să le fiți abonați nu vreți??La muncă nu la pomană!!

#30
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Platiti voi diferenta si pt restul.

#31
motomar

motomar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 23.02.2009
@hansoloro2 & valy277 NOI PE ACEST FORUM DORIM SA AVEM OFERTE BUNE SI NU SA PLATIM EXAGERAT, IAR CAND OPERATORUL DECIDE CRESTERI DE TARIF E BINE SA OPUNEM REZISTENTA, CA ALTFEL PATIM CRESTERI LA FIECARE 3 LUNI PE MOTIVE REALE ALE OPERATORULUI. LA ACESTE SCUMPIRI UPC IESE IN CASTIG. EU UNUL AM SERVICII BUNE, MAI PUTIN FOTBALUL,SPORT LA CARE SUNT DEPASITI CLAR DE DIGI SI TELEKOM !

Edited by motomar, 18 February 2018 - 23:42.


#32
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,128
  • Înscris: 10.03.2012
Nu trebuie sa tipi, calm daca se poate. Eu am tot mai putin panonia pt ca nu ma intereseaza.

#33
motomar

motomar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 23.02.2009
Ok, era activ CapsLock.
Si tu ai serviciile la pret de catalog, ca pe site-ul UPC ?

#34
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,888
  • Înscris: 04.03.2016
Eu nu am primit inca o notificare in acest sens, detin TV + telefonie fixa (5 lei/luna) + internet 500 Mbps = 55 lei pe luna, NOTA 20

#35
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009
Nici nu mai primești.

#36
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Au prmit doar cei ce nu au istoric de negociatori .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate