Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

Bron-Broen (2013-1018)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
http://www.imdb.com/...ref_=ttep_ep_tt
E ciudat ca serialul asta nu are topic separat ,inschimb copia palida americana (The Bridge) are asa ceva.
A facut istorie ,alaturi de danezul The Killing influentand decisiv modul cum sun facute la momentul actual serialele politiste ,acel spirit dark/noir provenind din celebrul scandi noir.
Toti fac acum seriale in acest mod ,americanii ,canadienii ,britanicii ,francezii si mai nou chiar esticii(cehii si polonezii).
Ba chiar filmul autohton Caini de B. Mirica e tributar curentului.

Sezonul 4 din Bron/Broen e in plina desfasurare .mai bun ca precedentul sezon ,aproape de valoarea primelor doua.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_tQ0MaTOxjc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Personajul Saga Noren este ,pote ,cel mai fascinant si interesant personaj feminin din ultimii ani ,nu doar din seriale.
Actrita Sofia Helin e ramarcabila.

E serialul meu preferat din ultimii ani ,poate ca sunt putin subiectiv in aprecieri.

Edited by edigee, 30 January 2018 - 00:56.


#2
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,794
  • Înscris: 17.01.2012
Foarte bun serial, nu degeaba are vreo 3 clone - parca si rusii au pe teava o versiune.

Sezonul 4 este programat pentru binge-watching, mai am de asteptat.

#3
alecsa2

alecsa2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 14.03.2007
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
... sau cum ar zice Saga Noren: "Ha!"

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postedigee, on 30 ianuarie 2018 - 00:49, said:

Personajul Saga Noren este ,pote ,cel mai fascinant si interesant personaj feminin din ultimii ani ,nu doar din seriale.
Actrita Sofia Helin e ramarcabila.

Poate sa joace si mama lu Saga, daca nu mai joaca si Martin este egal cu zero... Aproape ca nici nu m-am uitat la seria a 3-a
Serial fundamental diferit de orice serial politist realizat in State.. in care baietii buni se descurca ei pana la urma.

Edited by rosix, 30 January 2018 - 08:18.


#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 08.11.2016
Un serial deosebit, mi-a placut foarte mult. L-am vazut de doua ori. Astept cu nerabdare sa se termine si sezonul 4. Intr-adevar e pacat ca l-au exclus pe Martin, cei doi alcatuiau o pereche foarte buna.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBombalurina, on 30 ianuarie 2018 - 08:31, said:

Un serial deosebit, mi-a placut foarte mult. L-am vazut de doua ori. Astept cu nerabdare sa se termine si sezonul 4. Intr-adevar e pacat ca l-au exclus pe Martin, cei doi alcatuiau o pereche foarte buna.

Nu numai ca alcatuiau o pereche foarte buna dar drama lui Martin si modul cum s-a terminat toata treaba... a facut acest serial de 5 stele... Restul sunt, dupa parerea mea, niste improvizatii sa se lungeasca seria.

#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,778
  • Înscris: 06.09.2004
unde se difuzeaza? pe posturile romanesti nu cred ca l-am vazut. netflix?

#8
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 08.11.2016

View Postoctav727, on 30 ianuarie 2018 - 01:22, said:

Foarte bun serial, nu degeaba are vreo 3 clone - parca si rusii au pe teava o versiune.
Pana si Anglia/Franta au scos o copie palida cu serialul The Tunnel.  Pe cand un serial clona romano/bulgar filmat pe Podul Prieteniei Giurgiu-Ruse?

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,792
  • Înscris: 10.12.2006
Dupa ce am vazut The Bridge a mers cam greu Broen, nu a reusit sa-mi mentina interestul. Iar stilul asta scandi noir... e fucking depressing. Pana si iluminatul interior e difuz.

#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Pai daca ai vazut "invers" ,e si normal sa ti se para mai greu. Eu sar din start toate copiile facute de americani. Am inceput cu The Office.
La The Bridge ala american am rezistat cu stoicism doua episoade. Desi imi place foarte mult Diane Kruger ,e la mare distanta de personaljul creat de Sofia Helin. De partener nici nu mai vorbesc. Plus ca scriitura asta americana la seriale(cu mici exceptii) mi se pare usor imbecila.

#11
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Îl caut și eu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate