Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Soft protectie fisiere audio sau alta metoda

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Sa zicem ca este cineva care canta la evenimente, singur fara formatie, cu negative facute la comanda si pe care a dat bani. Ducandu-se cu ele la evenimente pe stick, care a fost pus la laptop si redat, au fost copiate de pe stick si furate de alti asa zis lautari. Ce solutie reala ar fi sa poti cumva proteja acel stick la copiere dar sa poata fi redate fara a sta sa bagi parole? Sau ce alta solutie credeti ca ar fi buna?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Nu exista asaceva!
Odata ce poti reda (citi) acele fisiere, ele pot fi copiate imediat.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
La pune pe un player pe care il conecteaza la amplificator direct, nu calculator.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,363
  • Înscris: 01.12.2001
Le redai prin bluetooth.

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Ce player bun ati recomanda? Vazusem si programul asta. http://www.star-forc...ce-audio-video/

Edited by gerbil, 30 January 2018 - 00:27.


#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,363
  • Înscris: 01.12.2001
S-a referit la un player stand alone.
Insa sa transmiti prin bluetooth e cel mai simplu.
Asa s-a facut la Rev unde am fost.
Pe rand, isi puneau vreo 4 ce muzica dorea.
A fost amuzant cand reuseai sa il scoti pe vreounul si schimbai genul muzical. ;)

Direct din telefon.

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postgerbil, on 29 ianuarie 2018 - 22:43, said:

Sau ce alta solutie credeti ca ar fi buna?
Le tai dejtele romanilor care cred ca ciordirea de software, muzica, filme & alte creatii digitale (si nu doar digitale) este normala (si inclusa in abonamentul de Internet). Posted Image Inclusiv ale profesorilor care ii educa pe elevi/copii spre ciordit referate, carti, software & co. Pentru ca "educatie".

Altfel, nu ai ce face: daca e sa-ti foloseasca cineva creatia, fii sigur ca o va face. Pentru ca se poate. Si pentru ca "e normal". Si pentru ca asa au fost/sunt invatati de mici - sa fie "ciorditori". Pardon, oameni liberi si cu drepturi inchipuite.

Edited by dexterash, 30 January 2018 - 07:13.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010

View Postgerbil, on 30 ianuarie 2018 - 00:25, said:

Ce player bun ati recomanda? Vazusem si programul asta. http://www.star-forc...ce-audio-video/
Daca vrei calitate (sa stie si amplificatorul ce este aceea), iti recomand Fiio. Oricare. Toate sunt grozave.

Toate chestiile astea care cica protejeaza muzica, sunt niste glume. Daca eu pot copia orice, poate si cine...nu trebuie.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar negativele ălea nu sunt furate ? După melodii ale vreunui artist ? Că plătești tu... e drept, dar plătești un negativ ?

Întreb și eu

#10
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Acordul autorilor exista deci nu asta e problema. Mulțumesc de recomandări.

#11
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postgerbil, on 29 ianuarie 2018 - 22:43, said:

Sa zicem ca este cineva care canta la evenimente, singur fara formatie, cu negative facute la comanda si pe care a dat bani. Ducandu-se cu ele la evenimente pe stick, care a fost pus la laptop si redat, au fost copiate de pe stick si furate de alti asa zis lautari. Ce solutie reala ar fi sa poti cumva proteja acel stick la copiere dar sa poata fi redate fara a sta sa bagi parole? Sau ce alta solutie credeti ca ar fi buna?
...sa nu mai foloseasca stick! daca exista laptopuri (au si CD/dvd player la ele) sau CD playere, faci CD-uri in format AudioCD -trackuri (au si calitate audio) si la fiecare eveniment foloseste melodiile direct de pe CD, daca vrea sa copie cineva nu o sa poata sa copie sau eventual trebuie sa faca RIP la CD sau sa faca un ISO (dar nu cred ca  sta nimeni sa faca asta iar altii habar nu au sa faca acest lucru). Eventual poate persoana sa mearga cu un CD player portabil ce citeste trackuri la fiecare eveniment, e usor si se poate conecta simplu la orice dispozitiv (mixer, notebook,etc sau ce) prin banalul jack.
CD-uri audio exista si de  90 de minute. Cate CD-uri sa faca, unu? doua ? (pe doua CD-uri intra peste 50 de melodii)

Edited by stlk, 30 January 2018 - 18:12.


#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postexceswater, on 30 ianuarie 2018 - 09:43, said:

Dar negativele ălea nu sunt furate ? După melodii ale vreunui artist ? Că plătești tu... e drept, dar plătești un negativ ?

Întreb și eu
Din pacate nu-l cunosti pe gerbil  atat de bine!
Iti dau un exemplu:

Quote


Acest tutorial/cover a fost uploadat cu acordul domnului Nik Lupu caruia ii multumesc pe aceasta cale!
Sursa
Tu crezi ca glumeste?

Edited by stlk, 30 January 2018 - 18:05.


#13
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Postgerbil, on 29 ianuarie 2018 - 22:43, said:

Ducandu-se cu ele la evenimente pe stick, care a fost pus la laptop si redat, au fost copiate de pe stick si furate de alti asa zis lautari.

Daca asa zisu cineva s-a dus cu ele pe stick...pus pe laptop (laptopul cui??) si redat... De ce le-a mai copiat pe laptop, cand se puteau redea direct pe stick.

PS. Asa poate inregistra si cu telefonu...si asa zisii lautari sa reproduc.

#14
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Ce dreacu o fi asa greu sa dai play din laptop direct de pe stick, canti ce ai de cantat iar cand iei pauza si pleci de langa scule dai frumos safe remove la stick il extragi din Laptop si il bagi in buzunar alaturi de pachetul de tigari.
Spune-mi si mie cine naiba mai poate sa-ti fure continutul daca procedezi asa?
Si poti sa mai tii si un duplicat in torpedo la masina in caz ca esti neatent si-l pierzi din buzunar.
Iar daca esti paranoia sunt aplicatii care iti securizeaza stick-ul cu parola.De fiecare data cand il bagi in PC iti cere parola ca sa-l accesezi.Unele vin din fabrica cu astfel de utilitare de criptare.
Poti sa tii muzica si pe laptop.Ii pui parola la cont si cand pleci de langa el il bagi in repaus.Daca unul vrea sa se atinga de laptop ii cere parola.
Nu este infailibil dar nu cred ca are nimeni conostintele si timpul necesar sa buteze un live CD ca sa-ti copieze fisierele ori sa intre in safemod.
Eu nu inteleg cum ai fost furat pana acum.Pentru ca trebuie oarecare tupeu sa poti sa te duci la pupitrul omului sa-i umbli in Laptop si sa copii cativa giga buni cat  ocupa negativele alea.Asta duraeza ceva si te poate vedea oricine....

Edited by geo123, 30 January 2018 - 19:01.


#15
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
@geo123

Daca e laptopul altuia asa faci, scoti sticku si pleci....
Daca e personal, le tii in laptop, doar ca sunt o gramada de programe de lock screen Posted Image si poate sa butoneze altii la el pana s-or plictisi :lol:

Edited by xxvirusxx, 30 January 2018 - 18:59.


#16
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Pai asta am zis si eu.
Daca nu e laptop personal e un pic mai tricky! Ala de are laptopul daca e "meserias"  poate sa ruleze scripturi care sa-ti copieze automat stick-ul in silent mode sau poate sa-ti inregistreze negativul On the FLY cu o aplicatie audio.

#17
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Cam slabe sanse ca la o nunta sa fie unul treaz....si hacker....sa le copie Posted Image
Ca le inregistreaza cu telefonul...e altceva.

Edited by xxvirusxx, 30 January 2018 - 19:11.


#18
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Este vorba de o cunostinta, a avut niste negative personalizate facute la studio pentru care a platit si drepturile de autor (nu e vorba de negative facute de mine daca asta s-a inteles), s-a dus cu stickul care a fost bagat intr-un laptop care nu era al persoanei respective ci al celor de acolo, au fost redate direct si peste un timp s-a trezit ca niste lautari foloseau exact acele negative. Cand si cum le-a furat habar nu am, de aceea cautam o solutie sa o ajut. Cred ca mai bine ii recomand un player audio si e mai sigur. Multumesc!

Edited by gerbil, 30 January 2018 - 21:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate