Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Experiment inedit: Look TV și Look Plus vor transmite simultan derbiurile din campionatul intern.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
LOOK TV şi LOOK Plus vor transmite simultan derbiurile din campionatul intern, în luna februarie, dar fiecare dintre echipele de comentatori va fi favorabilă uneia dintre echipe, acest experiment inedit având scopul de a aduce "un plus de culoare" meciurilor din cadrul Ligii 1 Betano. Comentatorii primului meci, Dinamo Bucureşti - C.S.U. Craiova, etapa 23, din data de 4 februarie, vor fi: Bogdan Pasăre şi Sorin Cârţu - PRO C.S.U. Craiova la LOOK Plus şi Doru Crăciun şi Cornel Ţălnar - PRO Dinamo București la LOOK TV .

"Într-un demers jurnalistic fără precent în transmisiunile sportive din România, LOOK TV şi LOOK Plus vor transmite derbiurile campionatului intern din primele 3 etape din februarie simultan pe cele două canale, cu comentarii diferite. Comentatorii LOOK TV şi LOOK Plus vor comenta altfel cele 3 meciuri. Aceştia vor comenta subiectiv, la fiecare canal în parte, în favoarea uneia dintre cele două formaţii aflate în joc. Cele 3 meciuri care vor fi parte din acest experiment jurnalistic sunt: Dinamo Bucureşti – C.S.U. Craiova (etapa 23), din data de 4 februarie (ora 20.45), FCSB- C.F.R. Cluj (etapa 24), din 10 februarie şi Dinamo Bucureşti – FCSB (etapa 25):, anunţă reprezentanţii postului.
Transmisiunile din cadrul acestui experiment vor avea următorul mecanism:
1. Meciul Dinamo Bucureşti – CS U Craiova va fi difuzat pe:
• LOOK TV cu un comentariu pentru suporterii echipei Dinamo Bucureşti
• LOOK Plus cu un comentariu pentru suporterii echipei CS U Craiova
2. Meciul FCSB – CFR Cluj va fi difuzat pe:
• LOOK TV cu un comentariu pentru suporterii echipei CFR Cluj
• LOOK Plus cu un comentariu pentru suporterii echipei FCSB
3. Meciul Dinamo Bucureşti – FCSB va fi difuzat pe:
• LOOK TV cu un comentariu pentru suporterii echipei Dinamo Bucureştiî
• LOOK Plus cu un comentariu pentru suporterii echipei FCSB.
Comentatorii primului meci din acest experiment (Dinamo Bucureşti - CS U Craiova, etapa 23, din 4 februarie) vor fi: Bogdan Pasăre şi Sorin Cârţu - PRO CS U Craiova pe LOOK Plus; Doru Crăciun şi Cornel Ţălnar - PRO Dinamo Bucureşti pe LOOK TV .
Astfel, la cele mai imporante meciuri ale lunii februarie, LOOK TV şi LOOK Plus renunţă deliberat la neutralitatea comentariilor şi oferă, în premieră, comentarii care să satisfacă pasiunile suporterilor înfocaţi.
"Comentatorii noştri vor deveni actori în acest experiment jurnalistic şi prin comentariile lor vor susţine printr-o manieră decentă una dintre cele două formaţii. Din dragoste pentru fotbal, aceştia se vor afla de partea suporterilor, încurajând pasiunea fanilor uneia dintre echipele de pe teren. Susţinem România. Ca în meciurile internaţionale. Practic, pentru cele trei derby-uri, comentatorii noştri vor folosi abordarea din transmisunile de fotbal în care o echipă românească întâlneşte una din străinătate. Prin experimentul nostru vrem să aducem un plus de culoare meciurilor din cadrul Ligii 1 Betano. Să aducem suporterii mai aproape de echipele lor şi cu ajutorul acestor ,,comentarii altfel”", anunţă reprezentanţii televiziunii.
Având în vedere că meciurile din Liga 1 Betano pot fi urmărite pe mai multe canale şi platforme de televiziune, LOOK TV şi LOOK Plus îi îndeamnă pe suporteri să încerce această nouă experienţă de televiziune.
Sursa: www.news.ro ;
Sursa:  https://www.paginade...a-dintre-echipe

Până una alta, asta e de actualitate!

Edited by megafanro, 30 January 2018 - 01:00.


#2
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
În România, știu că e unic acest lucru, însă, în alte țări s-a mai practicat ideea?

Edited by COS_TUG, 29 January 2018 - 19:43.


#3
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
De ce trebuie să deschizi două thread-uri?

#4
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 AndReW99, on 29 ianuarie 2018 - 19:42, said:

De ce trebuie să deschizi două thread-uri?
Dacă te referi la topic-uri, celălalt despre LOOK TV are un subiect total diferit!

#5
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,839
  • Înscris: 07.07.2009

 COS_TUG, on 29 ianuarie 2018 - 19:44, said:

Dacă te referi la topic-uri, celălalt despre LOOK TV are un subiect total diferit!
Ce e diferit? :lol: https://forum.softpe...tatori-va-fi-f/

#6
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 Kalman2007, on 29 ianuarie 2018 - 19:47, said:

Mi-am dat seama ca nu arata bine la titlu, si am dat back, insa comanda era deja salvata si topicul creat! Sa-l stearga vreun admin!

#7
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 AndReW99, on 29 ianuarie 2018 - 19:42, said:

De ce trebuie să deschizi două thread-uri?

 Kalman2007, on 29 ianuarie 2018 - 19:47, said:

unul e pentru suporterii echipei gazde, si celalalt e pentru oaspeti :))

#8
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
o prostie mai mare nu am auzit.. astia se pregatesc de rebranduire si nu cu ce sa umple emisia...

#9
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Pai astia ar trebui sa transmita sportul maghiar ca noi suntem paria la astia.O mizerie de canal(sant) care mie imi provoaca repulsie .

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
N-ar fi mai simplu sa dea pe un singur canal, cu comentatori neutri?

#11
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 pufonel, on 29 ianuarie 2018 - 22:08, said:

N-ar fi mai simplu sa dea pe un singur canal, cu comentatori neutri?
Asa faceau pana acum!

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Pai atunci sa faca aceeasi chestie si Digi cand dau El Clasico: sa dea pe 2 canale, pe unul sa fie pro Real, pe celalalt pro Barca :ciocan:

#13
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017
Nu stiu, sunt curios ce va iesi!

Experimente de felul asta au fost si in afara?

#14
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Ce conteaza ce zice comentatorul de pa stadion sau stimabilul din studio ... echipa joaca pa teren.
Sa  imbunatateasca calitatea transmisiei(mai multe camere, grafica, reluari exacte de pe linia portii, linia imaginara la  ofsaid, distanta la loviturile libere, camera mobila/Spidercam deasupra terenului).Daca joaca slab sau iti pierde meciul echipa favorita tot o sa fie bine ca nu o mai critica stimabilul comentator si  vine cu poveste aia : o sa fie bine etc.etc.

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Spidercam n-au nici pe Arena nationala, vrei s-o instaleze la Chiajna sau Botosani? :D Sper s-o instaleze pe AN pentru Euro 2020, altfel ne facem de KKO. Din nou.

#16
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
La meciurile de pe  NBA League Pass iti poti alege comentatori ai echipei preferate vrei, dar cu toate astea comentariul propriu-zis este destul de obiectiv. Mie imi place ideea, numai sa vedem cum se va pune in practica. Asa ca decat sa ma uit la comentariile fcsb-iste de la Telekom, prefer sa stiu de la inceput de care parte se afla acestia.

#17
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
in NBA se practica asta pentru meciurile care nu sunt transmise la nivel national. Asta pentru ca meciurile respective sunt transmise de televiziuni locale, care logic comenteaza pro echipa lor.

#18
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 simplul, on 30 ianuarie 2018 - 09:06, said:

La meciurile de pe  NBA League Pass iti poti alege comentatori ai echipei preferate vrei, dar cu toate astea comentariul propriu-zis este destul de obiectiv. Mie imi place ideea, numai sa vedem cum se va pune in practica. Asa ca decat sa ma uit la comentariile fcsb-iste de la Telekom, prefer sa stiu de la inceput de care parte se afla acestia.
Mie mi se par comentariile TELEKOM contra Steaua!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate