Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Piele uscata pe deget

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nustiunika

nustiunika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.06.2015
As dori sa-mi recomande cineva, poate un medic, o crema sau vreun alt remediu pentru regenerarea pielii uscate de la degetul mijlociu. Ma ingrijoreaza extinderea, totul incepand de vreo 3 ani. Multumesc.

[ https://s10.postimg.org/pepur1cnd/RTTY.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ https://s10.postimg.org/70fbmkncp/TYUU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by nustiunika, 29 January 2018 - 17:45.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Si stai cu asta de 3 ani?


Fuga la dermatolog - IMEDIAT !

Edited by Dany_Darke, 02 February 2018 - 18:30.


#3
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Aia pare o eczema si nu-ti trece cu o simpla crema. Poti incerca Dermovate sau si mai bine, mergi la dermatolog.

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005
Si eu am ceva asemanator, nu identic, dar asemanator. In sensul ca se usuca pielea si incepe sa crape. Din ce am inteles la mine e datorita unei ciuperci si am reusit sa scap oarecum de ea cu Dermovate. Incearca si tu. Crema e buna pentru asa ceva.

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ai keratoza atopica si nu trece decat foarte greu si cu conditia sa iti ungi permanent mainile si sa le menajezi vreo 3-4 luni . Am avut si eu de la prize pe kimonouri . Aveam si palmele distruse. A trebuit sa fac pauza vreo 3 luni , altfel nu mai aveam piele pe maini. TRebuie sa te dai cu creme speciale care sunt dedicate pentru reluarea functiilor pielii. Si el ieie la tine cremurile , te dai din 30 in 30 de minute . O perioada muncesti cu manusi si in doua trei luni trece .

Edited by JurasikMan, 29 January 2018 - 18:36.


#6
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View Postnustiunika, on 29 ianuarie 2018 - 17:37, said:

...
  
Pare eczema atopica, mergi la medicul de familie/ dermatolog sa incepi un unguent corticosteroid (daca nu ajuta, probabil mai incolo iti va prescrie tacrolimus).

View Posttehnics, on 29 ianuarie 2018 - 18:15, said:

la mine e datorita unei ciuperci si am reusit sa scap oarecum de ea cu Dermovate
In No micozele cutanate se trateaza cu Dermovate? Posted Image

Edited by Karhu, 30 January 2018 - 11:06.
typo


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate