Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fb Messenger notification sound

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
kondrei

kondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.11.2007
A reusit careva sa modifice sunetul la notificarea unui nou mesaj pentru Facebook Messenger?
Acel 'ding' este enervant, sau macar sa se poata activa vibratiile cand sunelete sunt oprite.

10x

Attached Files



#2
Domnulescu

Domnulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 22.05.2017
Salut,

Sunetul se modifica direct din aplicatia Messenger, din setari. Nu au treaba setarile telefonului.

#3
kondrei

kondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.11.2007

View PostDomnulescu, on 29 ianuarie 2018 - 09:32, said:

Salut,

Sunetul se modifica direct din aplicatia Messenger, din setari. Nu au treaba setarile telefonului.

Salut,
Nu am asa ceva nici in aplicatia messenger:

Attached File  media-20180129.jpg   100.23K   34 downloads
Attached File  media-20180129 (1).jpg   46.62K   33 downloads

#4
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Din cate stiu eu, nu se poate modifica acel "ding" pe iOS ...

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Lol, trai-v-ar iOS-ul!
Nici prin cap nu-mi trecea ca schimbarea soneriei in vreo aplicație, reprezinta o vulnerabilitate. Asta doar când produci SO-uri și ești leneș.

#6
kondrei

kondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.11.2007

View PostYOUR_GOD, on 29 ianuarie 2018 - 10:45, said:

Lol, trai-v-ar iOS-ul!
Nici prin cap nu-mi trecea ca schimbarea soneriei in vreo aplicație, reprezinta o vulnerabilitate. Asta doar când produci SO-uri și ești leneș.

Lol, nu vorbi pana nu testa, sau daca ai testat imi retrag cuvintele...
Am avut si eu android si eram multumit ca pot sa-l fac varza, adica cum vreau eu, cam ca pe un windows, dar pot sa zic ca nu as mai trece inapoi la android. Da, la inceput a fost putin frustrant ca nu poti face aia, nu poti face aialalta dar daca e sa iau avantajele este totusi un produs de calitate si merge si ceea ce face o face bine.
Deci ai linistit topicul Andoid, nu are rost sa comentezi aici daca nu detii sau nu esti interesat de asa ceva, vi doar sa faci galagie.

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Am avut telefon de munca, un 6S. In paralele, un Note 4, telefon personal. Acum nu mai am telefon de serviciu si Note 8. Poti trage tu concluzii.
Si pentru a pastra aceeasi linie, eu nu prea am ce Apple sa testez din moment ce scot, practic, un model pe an. Android insa, are balta peste. Ia-ti unul la bani de iOS si mai vorbim. Nu vreau sa instig. Respect deciziile si gusturile tuturor. Ma retrag.

#8
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postkondrei, on 29 ianuarie 2018 - 10:53, said:


Lol, nu vorbi pana nu testa, sau daca ai testat imi retrag cuvintele...
Am avut si eu android si eram multumit ca pot sa-l fac varza, adica cum vreau eu, cam ca pe un windows, dar pot sa zic ca nu as mai trece inapoi la android. Da, la inceput a fost putin frustrant ca nu poti face aia, nu poti face aialalta dar daca e sa iau avantajele este totusi un produs de calitate si merge si ceea ce face o face bine.
Deci ai linistit topicul Andoid, nu are rost sa comentezi aici daca nu detii sau nu esti interesat de asa ceva, vi doar sa faci galagie.
Inceraca si un Android Stok !

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, iOS este un produs de calitate. Doar că:
- nu poţi pune ca wallpaper o imagine luată de aiurea;
- nu poţi prelua o imagine de la un alt telefon non-iOS;
- nu poţi prelua un fişier audio de la un alt telefon non-iOS;
- nu există un buton Back dedicat pentru ieşirea dintr-o aplicaţie, pe telefon sau pe ecran;
- nu ai acces la sistemul de fişiere printr-un File Manager similar cu Explorer din Windows;
- nu poţi şterge fişierele temporare ale unei anumite aplicaţii, lăsându-le intacte pe celelalte;
- cele mai multe aplicaţii plătite nu au versiuni de încercare.
Poate că mai sunt şi alte calităţi, însă în cele câteva ore de încercat un iPhone 7 doar pe astea le-am remarcat.

Şi aşa ajungem la frustrări de genul celei din titlu, sau la eternul conflict Android-iOS.
Ce să mai spun de cei cu Windows 10 Mobile, ei nici nu sunt băgaţi în seamă, bug-urile sunt şi mai mari acolo. Dar e Microsoft, tot un produs de calitate, desigur.

#10
kondrei

kondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.11.2007
- nu poți pune ca wallpaper o imagine luată de aiurea; ba da poti
- nu poți prelua o imagine de la un alt telefon non-iOS; idem
- nu poți prelua un fișier audio de la un alt telefon non-iOS; idem
- nu există un buton Back dedicat pentru ieșirea dintr-o aplicație, pe telefon sau pe ecran; majoritatea programelor au desenat butonul de back sus in stanga ecranului sau 'swipe left' care de multe ori e mai util decat butonul fizic si de ce ai iesi dintr-o aplicatie ca peste cateva minute sa o accesezi din nou trebuyie sa o reincarci toata in memorie si consumi mai mult decat daca o lasi acolo si se elibereaza memoria de app nefolosite cand este nevoie. La fel de valabil si pentru android
- nu ai acces la sistemul de fișiere printr-un File Manager similar cu Explorer din Windows; true, dar de fiecare data trebuie sa faci share intre aplicatii ca sa transferi acele fisiere si pana acum nu i-am simtit lipsa
- nu poți șterge fișierele temporare ale unei anumite aplicații, lăsându-le intacte pe celelalte; intradevar nu poti, dar ca sus nu m-a incurcat pana acum deloc
- cele mai multe aplicații plătite nu au versiuni de încercare. probabil, dar cred ca ai reddem sau ceva de genul si primesti banii inapoi

Dar imi zice cineva cum pot schimba soneria la messenger? :-))))

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adică vrei să spui că Apple permite acum transferul de fişiere prin bluetooth între iOS şi Android??
Am un iPad 4, este primul şi ultimul produs Apple pe care-l am şi pe care-l voi avea. Pe această tabletă nu pot face absolut nimic din ce ai spus tu cu cuvintele "ba da, poţi", plus justificări de genul "n-am avut nevoie".
De acord, n-ai avut nevoie, însă eu am avut nevoie.
Şi amândoi am avut o nevoie comună, cea din titlul topicului tău. Când am întrebat şi eu dacă e posibil şi cum, un fanboy Apple mi-a dat un răspuns genial, adică printr-o întrebare: "Dar de ce ai nevoie s-o schimbi?".
La auzul acestei întrebări, i-am cedat de bunăvoie şi silit de astfel de împrejurări penibile iPad-ul soţiei (ea e foarte mulţumită, dar nu foloseşte altceva decât Safari) şi eu am trecut şi în segmentul tabletelor tot la Android. Sunt foarte mulţumit, mai ales că am găsit şi tastatură fizică originală pentru ea.
Încă o limitare a Safari-ului de pe iOS, de care m-am lovit: nu am putut instala niciun supliment de tipul ***** (AdB).

Cred că am găsit o indicaţie către rezolvarea problemei tale.
Cam cu vreo 30 de ani în urmă, Gigel (Bulă fusese cenzurat oficial) vine de la şcoală cu o temă foarte grea:
- De ce se montează stâlpii de telegraf pe marginea căii ferate?
Mai întâi, tatăl lui îl ia la palme, preventiv, ca să înveţe bine. Apoi începe să-ntrebe şi el printre cunoscuţi. Este luat la mişto de toţi, mai puţin de unul, care-i răspunde de asemenea genial, adică printr-o întrebare:
- Cum de ce? Păi dacă s-ar monta pe mijlocul căii ferate, trenul pe unde ar mai circula?

Edited by PSC, 29 January 2018 - 15:10.


#12
kondrei

kondrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.11.2007
Nu merge bluetooth intre iOS si Android dar poti transfera prin mail, copiate pe iCloud.com de pe PC, messenger fisiere de ce gen vrei, Drive, deci se poate.
Da, normal ca fiecare isi cumpara ce vrea si ce are nevoie, nu incerc eu sa conving pe nimeni sa treaca pe o platforma sau alta, toate au plusurile si minusurile lor
Si da, cearta asta cu cine e mai tare Vandamme sau Chuck Norris nu isi are rostul :))

Edited by kondrei, 29 January 2018 - 15:50.


#13
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Am avut si eu un iphone 6. Acuma stiu ca o sa ajung in iad pentru ca l-am dat la schimb pe un samsung, i-am dat teapa la ala :(.
1.Wallpaper ? se poate, dar raman icoanele peste el.
2.Transfer fisiere ? se poate prin orice altceva numai prin bluetooth nu.
3.Buton de back ? nu exista, au aplicatile, la fiecare aplicatie e tot altundeva, la fiecare aplicatie instalata prima data cauti sa vezi unde e butonul de back.
4.Fisiere, explorer, stergere fisiere temporare ? cine isi bate capul cu asa ceva.
5.Aplicatia care imi place mie cel mai mult si consider cea mai utila aplicatie - touchpal, este si pe ios dar nu are romana.
6.Mirror pe tv ? se poate cu apple tv.
7.Un prieten care are iphone mi-a zis ca un 1gb de ram pe iphone este egal cu 2gb pe android :))
8.Mi-a dat eroare ca nu am spatiu destul ca sa fac back-up, am intrebat alt prieten cu iphone, a zis ca rezolvarea e simpla, cu doar 5$ pe luna cumperi cativa gb :))
9.Alt prieten cu iphone s-a laudat ca are netflix, isi incarca filmul acasa si unde nu are net poate sa il vizioneze, pe android exista torrente.
10.Stiu ca am multi prieteni cu iphone, am inca un prieten care are iphone 10, is mai prosti un pic astia cred ca daca telefonul costa mai mult e cel mai bun, nu cred in teapa :D

#14
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View Postkondrei, on 29 ianuarie 2018 - 09:25, said:

A reusit careva sa modifice sunetul la notificarea unui nou mesaj pentru Facebook Messenger?
Acel 'ding' este enervant, sau macar sa se poata activa vibratiile cand sunelete sunt oprite.

10x
https://discussions..../thread/7840342

Mai exact, raspunsul intrebarii daca poate schimba notificarea in FB Messenger este:
Sorry. You cannot set custom ringtones for any third-party apps.

Edited by cris2d2, 30 January 2018 - 09:35.


#15
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Platesti 6000 de lei, dar nu poti schimba ding-ul in: "stapane, stapane, ai primit un mesaj", dar ce conteaza, nu poate fi hackerit, in rest astia cu android, mergeti si luati banda de izolat si lipiti pe camera ca intra hackerii :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate