Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Antena 3G-4G

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,351
  • Înscris: 21.04.2005
Ma gandesc ca poate e mai simplu sa faci un link wireless de la o locatie unde este internet si pana la tine .
1 - 3..5km ..nu e problema pentru un link .In felul asta nu mai depinzi de vreun provider de GSM .

#20
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Daca zici ca ai 4G de la Telekom, fa cumva si testeaza viteza. Chiar daca ai semnal mai slab decat pe 3G, e mult mai stabil si ai latente mai mici. Nefiind multi utilizatori acolo ma gandesc ca ar trebui sa ai macar un 10Mbps.

#21
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Salutare, in cazul meu au venit cei de la Orange si mi-au instalat asa ceva:http://www.cel-fi.com/duo/ S-a imbunatatit considerabil semnalul doar ca aceste dispozitive trebuiesc puse la o distanta destul de mare intre ele in cazul meu fiind apartamentul destul de mic pe o scala de acoperire de la 0-9 imi arata ca si Booster de semnal 5. Daca as fi avut mai mult spatiu in apartament aria de acoperirea ar fi crescut. Da asta e.

Edited by bigheart, 15 May 2018 - 07:45.


#22
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
Salut,

Am un router Huawei B310, de la Vodafone.
E folosit intr-o zona rurala, cu semnal OK (2/3 linii din cele 5 - din interfata web), respectiv 2/3 linii din 3 (pe aparat).
Viteza pe care o obtin in prezent este aproximativ 15Mbps/15Mbps.

Intrebarea mea este: daca as pune o antena externa Antena 4G LTE MiMo 2×2 (de pe vreausemnal), cu doua mufe de antena externa (cum are routerul) s-ar imbunatati viteza?

Multumesc!

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu e nevoie sa postezi fix aceeasi chestie pe mai multe topicuri!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate