Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Ajutor Tom Tom Go 730, harti Europa

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Andrei_Du

Andrei_Du

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.06.2007
Tom Tom Go 730, memorie interna 2GB si card 4GB

Am un TomTom Go 730 pe care vreau sa instalez o harta a europei, dar nu reusesc sa gasesc asa ceva. Pur si simplu am cautat zile intregi si nu gasesc. Am gasit pe torent unele harti pe care am incercat sa le instalez cu Fast Activate dar nu am reusit nici asa, probabil ca hartile nu sunt in formatul corect?

Este cineva care imi poate spune de unde sa copiez o harta si ce pasi trebuie urmati pentru instalarea ei pe acest aparat?

Peste doua saptamani o sa fac un drum germania-Romania si am nevoie de gps.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Nici nu ai sa gasesti
Modelul acesta nu mai are nici macar support online iar singurele harti care mai pot fi gasite (doar contra cost si doar update-uri)  sunt pentru Australia, Noua Zeelanda, Singapore si South East Asia.
In lipsa supportului online nu vei reusi sa instalezi nici alte harti gasite pe net.
Asta e

#3
Andrei_Du

Andrei_Du

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.06.2007
Problema este ca nu ma pricep si pierd mult timp cu diverse incercari nereusite. Nu cred ca situatia sa fie asa de rea precum spui tu dar iti multumesc pentru informatie. Ma gandesc ca in cel mai rau caz se pot instala harti OSM ca pe Garmin. Cu programul lui, TomTom Home, isi instaleaza singur o harta de 2 GB cu Europa centrala dar nu e suficienta pentru ca Romania este in Europa de Est. De-asta as avea nevoie de o harta cu toata Europa

Edited by Andrei_Du, 27 January 2018 - 18:32.


#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,674
  • Înscris: 20.09.2010
Acest device Go 730 este destul de bun, si nu te lua dupa unul sau altul ca nu mai are suport. Din cauza ca spui ca nu te pricepi, intra aici https://www.gpszone.ro/
Ai sa gasesti cam tot ce se poate despre gps, printre care si discutia despre tomtom.
Ultima versiune de harta pentru tomtom este v. 1000 care a aparut in noiembrie 2017, si gasesti si harta pentru memoria interna (pina in 2 gb) si harta mai mare de 2 gb ca sa o pui pe memorie externa (Europa)

#5
Andrei_Du

Andrei_Du

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.06.2007
multumesc mult, mi-am facut cont si urmaresc tutorialele de acolo.

#6
Andrei_Du

Andrei_Du

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 11.06.2007
L-am facut. Nu este greu, exista un tutorial video pe care l-am urmat si am reusit din prima.
Forumurile sunt libere dar eu nu inteleg cum unor persoane le lipseste acel filtru prin care nu-ti dai cu parerea daca nu ai habar despre subiect. E ceva de bun-simt.
Multumesc celor doua persoane care m-au indrumat catre acel forum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate