Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Taxa impozit zoll Germania

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
absolut va multumesc
mi au cerut contul la acte acolo si poate sa si ia banii cand poftesc cu sau fara comision
NU stiam de acest impozit sau ce o fi ,altfel NU mai deschideam topic aici aiurea .

Edited by vio1971, 29 January 2018 - 12:50.


#56
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Stai linistit, topicul asta a ajutat mai multa lume decat crezi, inclusiv pe mine, pentru ca nu stiam ca acum accepta si conturi romanesti. Posted Image

#57
Kados

Kados

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2018
Buna ziua,

Am primit o instiintare identica, cum ca trebuie sa platesc impozitul pentru 30 de zile pe numele de ZOLL p[rin posta.
Doar ca atunci cand am cumparat masina, dealer-ul mi-a cerut 25 eur pentru ca eu nu imi stiam contul IBAN pe care mi l-au cerut sau i l-au cerut, pentru ca am mers impreuna, cei de la primarie.
Asadar, pe documentul primit, apare IBAN-ul neamtului, dar documentul imi este adresat mie, avand datele mele din buletin.

Inteleg ca aceasta suma va fi trasa automat din acel cont IBAN pus la dispozitie ?

Multumesc,

#58
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 30.04.2006
ca să înțelegeți contextul. se plătește impozit pt. nr. roșii de Zoll deoarece s-au găsit mulți care și-au înmatriculat astfel mașinile pentru a scăpa de plata impozitului auto în DE. și mergeau luni întregi astfel!
a fost o lacună legislativă de care au profitat mulți și care a fost ulterior acoperită.

pe de altă parte, bine că impozitele auto în DE sunt mici!

Edited by mannes, 18 May 2018 - 22:35.


#59
Kados

Kados

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2018
Si totusi eu am de platit sau nu acest impozit ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate