Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Gran Via Aviatiei Apartments aviatiei-apartments.ro

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
ilu213

ilu213

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.07.2006
buna ziua
are cineva informatii despre acest proiect

Aviatiei Apartments
https://aviatiei-apartments.ro

#2
deea_uniqa

deea_uniqa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.07.2011
M-am interesat si eu prin luna august, anul trecut si am luat legatura cu cineva de la ei. Acestea sunt informatiile pe care le-am primit, la momentul respectiv..dar in rest nu stiu altceva. Si eu imi caut un apartament in zona. Stiu insa ca pe strada Soldat Gheorghe Buciumat  este in constructie un bloc dar are o alta adresa si anume: https://www.buciumat25.ro/

Buna ziua,

Proiectul Aviatiei Apartments (www.aviatiei-apartments.ro) va fi situat in Bucuresti, cartier Aviatiei, sector 1, strada Soldat Gheorghe Buciumat 26.

Lucrarile de constructie vor demara in luna septembrie 2017 si se vor finaliza in 15-18 luni de la inceperea lucrarilor. Imobilele vor beneficia de un subsol común unde vor fi pozitionate locurile de parcare.
Va atasez un plan de situatie si planurile pe etaj.Apartamente disponibile sunt doar in imobilele C si D.
In momentul de fata se lucreaza inca la planurile individuale ale apartamentelor, urmand a fi definitivate pana la demararea lucrarilor.
Preturile de lansare vor fi cuprinse intre:
-   Apartamente tip studio :    70.000 euro + TVA, cu suprafete de 44.85 mp utili
-   Apartamente cu 2 camere : de la 83.000 euro + TVA pana la 100.000 euro + TVA, cu suprafete cuprinse intre 56.35 mp si 59.55 mp utili
-   Apartamente cu 3 camere : de la 106.000 euro + TVA pana la 116.000 euro + TVA, cu suprafete cuprinse intre 67.5 mp si 72.65 mp utili
(Suprafetele utile nu includ balcoanele)
Locurile de parcare subterane nu sunt incluse in pret, acestea pot fi achizitionate separat si costa 10.000 euro + TVA.
Va informez ca deja am inceput sa semnam rezervari pentru apartamente.Valoarea rezervarii este de 2500 euro si este valabila pana la data de 30 septembrie.Dupa inceperea lucrarilor se semneaza un antecontract prin care se achita un avans de 5% daca modalitatea de plata va fi cu credit Prima Casa sau 15% daca modalitatea de plata va fi cu Credit Ipotecar sau din surse proprii.
Daca doriti sa stabilim o intalnire pentru a discuta pe baza planurilor, a modalitatilor de plata sau a oricaror date tehnice legate de proiect, ma puteti contacta.

O zi placuta!

#3
ilu213

ilu213

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.07.2006
asta am primit si eu acu doua saptamani.
abia acum au primit autorizatiile si cica se vor apuca de constructie
in schimb am cerut un pdf cu proiectul pentru a fi studiat de un arhitect tert, si am primit un raspuns sec ; "buna ziua!Cand primesc toate informatiile,vi le transmit!O zi placuta!"

pana acum niciun raspuns


#4
eutueutu2017

eutueutu2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.03.2017
Va salut! E cineva care a rezervat in C1, ap. 2, 3 sau 6, etajele 1-5 si care ar cauta sa cedeze contractele de rezervare / avans? Multumesc anticipat.

Ma refer la Gran Via Lujerului :D

Edited by eutueutu2017, 02 February 2018 - 12:57.


#5
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Vad ceva activitate pe santier, au dat drumu la lucru.

#6
ilu213

ilu213

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.07.2006
ai cumparat acolo ?

#7
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu prea as cumpara aici, din informatille actuale Aviatieipark e mai interesant in zona asta insa e mai scump.

#8
code244

code244

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.08.2017
Salut, mai are cineva ceva informatii despre acest proiect? Vad ca e slaba activitatea pe acest thread si ma mir pentru ca Aviatiei e o zona cautata. Eu sunt interesat de un apartament in complex dar nu prea gasesc info despre el, in afara de ce e prezentat pe site. Daca ati cumparat/avut interactiuni cu cei de la vanzari, va rog impartasiti :) Multumesc.

#9
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Buna seara. Si eu sunt interesat de au apartament cu 2 camera in acest complex, dar am observant ca nu sunt chiar deloc informatii. De asemenea, vad ca fata de faza de inceput, preturile au crescut pe site cu 20%. Are cineva informatii suplimentare?

#10
daciand

daciand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.10.2011
Eu am semnat pre-contractul pentru un apartament de 2 camere în acest complex, în blocul C.

Mai există viitori vecini pe aici? :)

#11
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008

View Postdaciand, on 21 aprilie 2019 - 11:59, said:

Eu am semnat pre-contractul pentru un apartament de 2 camere în acest complex, în blocul C.

Mai există viitori vecini pe aici? Posted Image
Salut. Poti sa imi spiu la ce pret ai luat?

#12
daciand

daciand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.10.2011

View Postadicor, on 21 aprilie 2019 - 22:48, said:

Salut. Poti sa imi spiu la ce pret ai luat?
Am prins promoția cu 450k LEI, fără TVA, pentru a mă încadra la 5% TVA.
Din câte am înțeles au în prezent 2 promoții: cea de mai sus pentru 2 camere și încă una pentru 3, la 120k € (fără TVA) dar cu loc de parcare inclus, care în mod normal se vinde la 10k €.

#13
amm88

amm88

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2019
Buna! Mai sunt viitori proprietari pe acest forum - Aviatiei Apartments Granvia? Care este stadiul vostru cu inspectia si receptia? Estimati ca ne putem muta pana la sf anului?

#14
fla_popa

fla_popa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.07.2016
Ciao,

Eu ma gandesc sa cumpar in bloc. Blocul C, cu vedere spre calea ferata.

Inca sunt in dubii...

Cei ce au cumparat, cum decurge procesul pana acum?

Merci

#15
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
O sa fie de coma ieșirea din complex, cu străduta pe care ai sediul central Lidl, magazinul Lidl, Elvila, ISU, Aviației Park, Mega plus puzderia de firmulute din zona. După care să ieși în Aerogarii spre Promenada o sa fie o adevărată aventura.

#16
Ixsizero

Ixsizero

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.02.2019
Am cumparat in corpul B, 3 camere, am facut inspectia, arata bine peretii etc si casa scarii. Eu estimez ca ma voi muta prin ianuarie, februarie. Urmeaza receptia in 2-3 saptamani dupa aceea contractul de vanzare cumparare.

#17
daciand

daciand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.10.2011
Și eu am cumpărat în corpul C. Inspecția a fost făcută (pe fugă, fiindu-mi impusă o limită maximă de 30 de minute), aștept recepția apartamentului. Ca utilități în apartamente, momentan există doar apă curentă, la gaz și la lumină încă se așteaptă după furnizori.

#18
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
Salut. A cumpărat careva in blocurile cu vedere la linia de tren? Se aude când trece trenul tare sau e ok? Am văzut că între linie și bloc e o liziera de copaci. Știți cumva daca acolo se mai construiește ceva până în linie?

Mulțumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate