Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Intrebare despre acnee, cicatrici, pete rosii.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Deci am 19 ani si am avut multe cosuri ( si inca am dar nu asa multe, acum am doar urmele si semnele ). Pe nas am niste chisturi sub piele.. adica niste "duluri" .. intelegeti voi, pe care le am de ani buni si n-au disparut deloc. Am o cicatrice de la un cos care mi-a fost taiat cu bisturiul ( a ramas si un dul acolo gen.. se vede un pic o umflatura si se simte la mana ) + multe pete rosii pe fata de la cosuri trecute. Mai pot repara ceva?=)) Pot scapa de toate astea cumva? Chisturile alea de pe nas le pot indeparta fara sa-mi ramana cicatrici cum mi-a ramas la cosul ala de care ziceam mai inainte?

Edited by g0dafk, 26 January 2018 - 23:16.


#2
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Cauta un dermatolog bun.

#3
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Te duci frumos la farmacie si iei crema exfolianta aha sau bha si vitamina A pe care o poti lua si din grepfruit (adica storci si bei sucul a 3-4 grepfruituri pe zi. Daca e grav de tot cu cratere imense in care are loc un deget, atunci laser frate.
Apropo tu te speli pe fata nu ?  fata de perna sa fie spalata la 90 de grade si sa te speli pe fata cu gel exfoliant si dormi cu fata in sus fara sa atingi perna. Nu manca ciocolata sau cacao si nu te stresa si spalate pe maini bine inainte sa iti atingi fata. Astea sunt sfaturile mele.

Edited by _-AppleS-_, 26 January 2018 - 23:38.


#4
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Ma spal cam de 3 ori pe zi pe fata, dar doar cu apa ( o vreme ma spalam cu sapun.. dar am vazut ca nu e prea mare diferenta ). Nu prea e vorba de asta; cum am specificat cosuri nu-mi mai apar( apar destul de rar acum ), dar am semnele astea ramase.. Fata de perna e curata si ea.

Edited by g0dafk, 26 January 2018 - 23:38.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Rabdare.

#6
Baggins

Baggins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 09.10.2014
Citește despre accutane.

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
http://www.tratament...xid-de-benzoil/

#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postg0dafk, on 26 ianuarie 2018 - 23:35, said:

Ma spal cam de 3 ori pe zi pe fata, dar doar cu apa ( o vreme ma spalam cu sapun.. dar am vazut ca nu e prea mare diferenta ). Nu prea e vorba de asta; cum am specificat cosuri nu-mi mai apar( apar destul de rar acum ), dar am semnele astea ramase.. Fata de perna e curata si ea.
Sa te speli cu gel exfoliant 1-2 ori pe zi preferabil seara sau cand nu mai expui pielea unor factori perturbatori (soare, frig), te dai cu crema exfolianta aha/bha tot seara dar cu 4-5 ore inainte sa te culci si dormi cu fata in sus. Bei ceva care sa contina vitamina A (grapefruit).
Daca craterele sunt imense te duci la dermatoloaga sa iti faca peeling cu laser, lumina pulsata sau sirop de pasarica virgina.

#9
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Inca nu-mi dau seama din posturile tale ce sex ai sau daca ai parte de sex...Ca de cosuri si duluri ai parte.....Unde locuiesti, ce clima ai pe acolo, ce alimente bagi in tine, ce sporturi faci, chestii de astea ......"amanunte " neimportante , De ce mai pui intrebari la care nu vrei raspuns.... Ti-e frica de raspuns ?

Edited by keta, 27 January 2018 - 02:06.


#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Daca ai cratere pe fata resemneaza-te.Poate poti estompa ceva cu ce recomanda lumea mai sus.Am avut un prieten ce avea acne severa.la o varsta I-a trecut, dar nu si semnele

#11
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostMikeSpike, on 27 ianuarie 2018 - 03:22, said:

Daca ai cratere pe fata resemneaza-te.Poate poti estompa ceva cu ce recomanda lumea mai sus.Am avut un prieten ce avea acne severa.la o varsta I-a trecut, dar nu si semnele

Semnele nu trec de la sine dar la ora actuala exista lasere care trateaza orice cicatrice. E adevarat, trebuie mai mult sedinte, poate dura 1 an -2 si poate fi destul de costisitor dar poti ajunge la piele de bebelus.

#12
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut,am avut si eu probleme de genul in adolescenta,poate chiar mai nasoale,atat ca mie nu imi ieseau cosuri ce lasau cicatrici,ci se faceau sub piele si la un moment dat am ajuns sa imi fie afectata mimica faciala de prezenta lor.Am mers la dermatolog si mi-a recomandat skinoren,a functionat,insa tratamentul pentru mine a fost destul de brutal,la aplicare ustura destul de tare aproximativ o jumatate de ora.Mare grija cu el daca il iei, fereasca dumnezeu sa dai pe la ochi chiar si cu mana stearsa,spala-te bine pe maini dupa aplicare.

#13
Dan1005

Dan1005

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2018
Bună ziua, as vrea sa imi oferiți un sfat, am o cicatrice si as vrea sa o acopăr cu un tatuaj, pot aparea complicatii?

#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Dermarolling pentru cicatrici dar nu are efect peste noapte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate