Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

vasectomia la stat

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 cristel81, on 26 ianuarie 2018 - 22:10, said:

Risc e si cand faci sex cu prezervativ/anticonceptionale, mai exact riscul de a aduce un copil pe lumea asta de rahat.
Crezi sau nu dar lumea nu a fost niciodata mai putin de rahat decat acum, asa ca bucura-te de ea cat de mult poti.
Cei dinaintea noastra nu au fost la fel de norocosi ca noi dar uite ca totusi existam.
Eu zic ca problema nu e la lume si nici de nerezolvat dar, daca vrei sa o rezolvi, nu vasectomia e solutia.

#20
cristel81

cristel81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 11.05.2010

 cspot, on 27 ianuarie 2018 - 02:45, said:

E troll. Face bascalie!
@cspot Cand spui asta te bazezi mai exact pe ce ? Pe... nimic ?? Eu cred ca tie ti-e ciuda ca nu am dat apa la moara discutiei pe langa subiect.

Si daca top va "mananca" asa tare , nu , nu sunt troll, chiar vreau sa aflu si cam asta e scopul unui forum , ca lumea sa imparta informatii , nu ? Si o sa le furnizez tot eu cand le aflu, poate asta o sa fie primul topic pe subiect de vasectomie care chiar are raspunsuri concrete.

Si pentru cei cu morala tin sa va readuc aminte ca e offtopic. Subiectul intrebarii este "vasectomia la stat" . Daca vreti sa faceti studiu de caz pe subiectul morala vasectomiei chiar va rog sa deschideti alt topic sa va ard acolo. Dati-mi PM ca ador sa fac mishto de oamenii care inca promoveaza idei premedievale in secolul 21.

#21
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
Riscurile sunt neglijabile, operatia este reversibila insa nimeni nu garanteaza succesul ei si este mai complicata decat vasectomia.

Ligatura trompelor uterine este mai sigura, se poate obtine reducere de pret de la un cabinet de planificare familiala, in unele situatii operatia este gratuita.

Comparativ cu alte metode de planificare familiala, ambele metode chirurgicale sunt mai sigure.


Sfatul meu este sa cauti un cabinet in alta parte decat moldova, nu vrei infectii sau complicatii.


vezi ca dupa vasectomie ai o perioada de asteptare de cateva saptamani in care nu esti steril.................. unii au patit-o. asta necesita alte vizite la medic pentru examen si iar costa.

Edited by bullterrorist, 28 January 2018 - 07:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate