Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Informatica la Stiintele Naturii

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016
La profilul Stiintele Naturii se face informatica in clasele a XI -a si a XII -a ? Ma refer la Informatica nu la TIC.

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
Putin probabil sa se faca la un nivel care sa te ajute la ceva. Why do you ask?

#3
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdani.user, on 25 ianuarie 2018 - 21:18, said:

Putin probabil sa se faca la un nivel care sa te ajute la ceva. Why do you ask?
M-ar interesa sa dau bacul la Informatica la Stiintele Naturii,stiu ca in clasele 9-10 se face dar nu stiu sigur daca se face si in clasele 11-12.
La filologie (parca) se face logica doar in clasa a IX -a si se poate da bacul din acea materie.Deci sunt materii care nu se fac in toti cei 4 ani dar poti da bacul din ele.

#4
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostJustSm, on 25 ianuarie 2018 - 21:44, said:

,stiu ca in clasele 9-10 se face dar nu stiu sigur daca se face si in clasele 11-12.
Cunosc cateva persoane de la stiinte care, intr-adevar, au facut informatica in clasele IX - X, dar in clasele urmatoare nu au mai facut. Nu stiu daca este o reteta general valabila, cel mai bine cauti pe site-ul ministerului.

Oricum, din cate stiu, poti sa dai Bacalaureatul la informatica chiar daca ai fost la stiinte, exista subiect pentru aceasta specializare.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Informatica se face doar într-a IX-a și a X-a dar se poate fi aleasă ca opțională la bac.

#6
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Eu zic sa intrebi la liceul respectiv ,dar e posibil ca materiile pt bacalaureat sa se mai schimbe pans ajungi tu la examenul maturitatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate