Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Lichide de calitate pt vapat

  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#181
Marashescu

Marashescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.01.2019
Salutare. Adresez si eu o intrebare (imi cer scuze daca s-a mai discutat acest topic pe forum) : ce posibilitati avem cu nicotina? Nu gasim in EU decat in concentratie de 20 si daca lichidul nu e DIY il diluezi ca naiba ca sa il aduci la un 6mg. Cu stima

#182
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
ai cautat pe ebay. uk? am gasit pe un site din olanda nieuwesigaret 100mg/100ml 20euro.
am incercat si eu nicsalt dar prefer 99% nicotina.
a incercat cineva lichide CBD?

#183
Marashescu

Marashescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.01.2019
Multumesc. Chiar nu credeam sa se gaseasca in EU si Uk. Am avut CBD dar nu imi placea aroma (blackberry) si l-am aruncat. Eu fiind fumator si de iarba nu am simtit nimic. Oricum ar fi doar de relaxare neavand THC si nu stiu ce iesela testele antidrog... daca faci asa ceva.

#184
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
E promoție la lichide la Vaporium. Mi-am comandat 27 sticluțe de Easy Rider de la American Stars în diferite concentrații de nicotină.

#185
iceman1177

iceman1177

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2009
Cu respect comunitate draga,lichidele de la jac vapour din mai multe surse am aflat că sunt foarte bune că și aroma intensiva lovește bine pe MTL.Care este părerea voastră?Ce aroma ați vapat in ultimă vreme pe MTL și ați rămas pe ea mult timp ca și All day?

#186
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
reducere pe smokmania
mi-am luat Twelve Monkeys 50ml - Bonogurt si Twelve Monkeys 50ml - MacaRaz foarte bune amandoua.

#187
iceman1177

iceman1177

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2009
In seara asta am comandat și eu un Twelve Monkeys Macaraz,Sper sa lovească bine la aroma pe un kit smok Mag grip cu un aspire k3 atomizor.Revin cu părere după ce testez noul lichid...Vape on,✌️🤘

#188
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
mi-au venit si mie lichidele
Dinner Lady - Summer Holidays Flip Flop Lychee mi se pare prea puternic gustul de citrice.
Dinner Lady - Summer Holidays Guava Sunrise e bun,
The Milkman Classics Strudelhaus foarte bun
The Juice Peanut Tobacco mi se pare prea putin aromat sau poate am vapat eu prea putin.
toate des sus au fost nicotizate cate un shot de 20mg.
restul nu le-am incercat incat

Attached Files



#189
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
Am incercat sa amestec Dinner Lady - Summer Holidays Flip Flop Lychee  cu cateva lichide pe care le aveam prin casa uitate (le-am aruncat) si care nu le recomand nimanui dar degeaba. simteam gustul puternic de citrice care iti amorteste gatul, nu mai simti nimic dupa ce vapezi, iar daca amesteci simti si gustul oribil ce-ti vine sa vomiti a lichidelor aruncate.

qb american tabacco (asta l-am pastrat in caz lipsa de stoc tutunos mai merge vapat dar nu recomand)
deluxe tabacco nutty aruncat (de la fumezi dot com) de la ei chiar pot spune ca mi-au placut anumite lichide tutunoase. KT-ul in special, mi-a placut dar s-au indreptat pe profit si nu pe calitate. Am mai incercat de 2 ori si lichidul este infect. de atunci nu mai cumpar nici un lichid de le ei (marca lor).
Lake tabacco Z.E.A. aruncat.
flavor madness cuban la fel, aruncat

pana acum din marcile romanesti cred ca merg pe King's dew (no.1) si Guerrila (no.2) nu de altceva dar gama Headshot cred ca dau in diabet.
mai stiti cumva lichide bune romanesti? deja lichidele premium (cum ar trebui sa fie un lichid sa te lasi de fumat) devin mai costisitoare decat tigarile.

Attached Files


Edited by magellanro, 14 February 2019 - 01:52.


#190
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Kings Dew sunt mai ok ca Guerilla parerea mea,au lichide mai curate,echilibrate,nu exagereaza cu aromele( cele Guerilla sunt foarte dulci,iti distrug bumbacul repede etc.).
Daca iti cumperi 4 sticle de lichide premium pe luna si tot este mult nu sari de 300 lei.Eu mai mult am cheltuit banii pe lichide ieftine pe care le-am aruncat .Cate lichide premium cumparam de banii aia numai eu stiu Posted Image dar asta e,ca tot romanu vroiam ceva ieftin si bun.
Kings Dew bate tot raport calitate pret pe partea de tutunoase si daca vrei ceva premium incearca https://www.voore.ro...s&category_id=0

Edited by ultrascri, 15 February 2019 - 19:17.


#191
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
The milkman Heritage  Smooth- foarte bun aduce putin cu tabacco gold de la Kings Dew dar mult mai rafinat,caramelul se simte foarte bine impreuna cu aroma de tutun,nu este deloc dulce (gretos).L-am vapat pe un Drop RDA ,chiar este primul tabac care imi place pe un dripper ,cu 3 mg nicotina loveste foarte bine.

Naked Lava Flow - asta este de nota 10 ,capsuna cu ananasul amestecate perfect ,nimic artificial in gust,nuca de cocos cam light putin dar este acolo.

Attached Files



#192
iceman1177

iceman1177

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.08.2009
Salut ultrascri,zi-mi te rog ptr a simți calitatea acestui lichid de la Naked lava flow ce wataj folosești,ai mai adăugat baza in lichid?

#193
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Am adaugat un nicshot 10 ml de 20 mg/ml ,cat iti permite maxim sticla de altfel.L-am vapat pe un drop dead cu rezistente din SS316L fused clapton 2-28/38 6 spire la 0.21 ohm pe un ehpro armor prime. Depinde de rezistenta,la 0,2 ohm 70 W sunt suficienti

Edited by ultrascri, 26 February 2019 - 15:38.


#194
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
am luat 3 lichide de la novavapes.
NovaJuice Shortfills - Watermelon Twist
NovaJuice Shortfills - Tropical Glacier
NovaJuice Shortfills - Banana Milk
si nicshot-uri  de 18mg/ml la pretul de 0.80 lire sterline ~5 lei bucata Posted Image

cel mai bun din cele 3 mi s-a parut Banana Milk, nu e dulce. celelalte 2 parca au gust de chimicale sau nu ma inteleg eu cu ele.
cand ajung acasa  le voi dona cui o vrea sa le incerce. sunt cu 3mg nicotina

Attached Files



#195
Marashescu

Marashescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.01.2019

 magellanro, on 18 ianuarie 2019 - 14:45, said:

ai cautat pe ebay. uk? am gasit pe un site din olanda nieuwesigaret 100mg/100ml 20euro.
am incercat si eu nicsalt dar prefer 99% nicotina.
a incercat cineva lichide CBD?
Salutare
Am incercat sa comand nicotina de pe ebay si nici o sansa. Din doua comenzi nu a ajuns nici una.De pe nieuwesigaret nu am reusit sa comand nicotina. Mai are cineva idei referitor la nicotina cu concentratie mai mare de 20mg? Multumesc anticipat

#196
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
Pentru Europa ma refer.
Din cate am citit, nicotina peste 20mg/ml nu mai poate fi vanduta B2C (Business to Consumer)  doar B2B (Business to Business).
O solutie posibila este sa mergi intr-o tara in care se mai vinde si sa-ti cumperi de acolo sau cand vine cineva din tara respectiva sa-ti aduca o sticluta de xxx ml. nu stiu cat de legal e :)

NU mai comanda nicotina vrac, iti va fi confiscata/nu vor onora comanda. Poti comanda doar nicshot-uri.

De la 20 mai 2017, noile cerințe:
Directiva TPD (Directiva privind produsele din tutun) e-lichid
- Capacitatea flaconului nu trebuie să depășească 10 ml
- Nivelul de nicotină nu trebuie să depășească 20 mg / ml

...

TPD compliant vape tanks.
- Capacitatea maximă pentru o "țigară electronică de unică folosință, un cartuș de unică folosință sau un rezervor" nu trebuie să depășească 2 ml
(În timp ce această reglementare nu este pusă în aplicare în mod semnificativ în unele țări ale UE, în altele este imposibilă găsirea unui rezervor cu capacitate mai mare într-un magazin de vapori.)

#197
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Mi-am luat Milkman Heritage Smooth, bun!

#198
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,065
  • Înscris: 22.06.2004
ce aroma are? tutunoasa?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate