Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Lichide de calitate pt vapat

  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#145
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Am uitat să menționez pentru cei din Craiova: franciza Nanoline din Mall va deveni franciză Global Hubb. Deja se vede o îmbunătățire a gamei de lichide și hardware.

De la ei am luat Sidekick-ul.

#146
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Am luat și varianta Fizzy Lime de la Sidekick. Bună. O poți vapa toată ziua fără probleme.

#147
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009
Un lichid incercat azi super bun Head Shot Exotic Mix 40ml. Eu fiind cu tutunoasele, pot spune ca se poate vapa toata ziua.
Mai am inca 3 lichide de incercat Head Shot Grand Prix, Head Shot Custard Tobacco si Head Shot Burbon Tobacco.

#148
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Rich Pistachio foarte bun. Virginia Tobacco bun spre foarte bun. Wild Strawberry bun. Asta am încercat până acum.

#149
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009

 bikermanro, on 19 decembrie 2018 - 16:40, said:

Rich Pistachio foarte bun. Virginia Tobacco bun spre foarte bun. Wild Strawberry bun. Asta am încercat până acum.

virginia tabacco / Rich Pistachio e dulce sau are gust de tutun?

am revenit cu cele 3 lichide. toate sunt bune. din pacate pentru mine, nu prea au treaba cu tutunul. sunt mai mult dulci.
Head Shot Grand Prix - un 8 din 10 - se simte cel mai bine gustul de caramel, mai putin vanilie si mult mai putin migdalele
Head Shot Custard Tobacco - un 9 din 10 - tot ca si grand prix dar e putin mai dulce si mai aromat parca
Head Shot Burbon Tobacco - un 7 din 10 - are tot ce trebuie dar parca e prea purternic gustul ala de burbon (burbon/ whiskey de calitate din ala vechi de cativa ani)
Head Shot Exotic Mix - un 10 din 10 - merita incercat cu ochii inchisi. exact ca o bautura exotica din fructe cu un gust racoritor la sfarsit

#150
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Puțin dulce Pistachio, mai dulce parcă Virginia.

#151
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Am luat azi Tobakka Turkish, oribil, ajunge la gunoi. :(

#152
alx285

alx285

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.12.2018
Salutare tuturor. Mi-am comandat și eu acum două zile o țigară electronică Ego AIO și două lichide fără nicotină de la Liqua berries mix și chocolate care sincer mi s-au părut foarte grețoase mai ales chocholate care mai mult de 3 fumuri nu mi-a tolerat organismul... (precizez că sunt fumător). Recomandați-mi vă rog o aromă mai fresh sau care să nu fie grețoasă... Îmi plac aromele dulci dar poate nu am inimerit eu ce trebuia. Va salut și o zi bună la toți!

#153
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca esti fumator iei lichide si cu " ceva " nicotina . Incearca aromele de la marca de tigari care o fumezi ...

#154
alx285

alx285

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.12.2018
Nu doresc cu nicotină. Si ce arome să iau dacă eu am fumat Kent Marlboro și DUNHILL?
Aștept un răspuns mai concret și de la alții. Mersi

#155
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 alx285, on 22 decembrie 2018 - 08:32, said:

Si ce arome să iau dacă eu am fumat Kent Marlboro și DUNHILL?


 Baxon, on 22 decembrie 2018 - 08:20, said:

Incearca aromele de la marca de tigari care o fumezi ...


#156
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,111
  • Înscris: 29.06.2005

 alx285, on 22 decembrie 2018 - 08:10, said:

Salutare tuturor. Mi-am comandat și eu acum două zile o țigară electronică Ego AIO și două lichide fără nicotină de la Liqua berries mix și chocolate care sincer mi s-au părut foarte grețoase mai ales chocholate care mai mult de 3 fumuri nu mi-a tolerat organismul... (precizez că sunt fumător). Recomandați-mi vă rog o aromă mai fresh sau care să nu fie grețoasă... Îmi plac aromele dulci dar poate nu am inimerit eu ce trebuia. Va salut și o zi bună la toți!

In primul rand -  evita aromele prea dulci (tot ce are nume de prajituri, caramel, cafea, ciocolata...etc).
Apoi - trecerea direct de la tigara la arome e putin prea brusca.
Recomandarea mea e sa-ti identifici aroma potrivita prin preferintele personale. Daca iti place un anumit fruct...cauta o aroma din aia.

In cazul meu "black cherry" de la Pink Fury este perfecta. Nu foarte dulce, suficient de aromata cat sa-mi aminteasca de tutunul cu cirese.

Aroma de fum de tigara nu vei gasi, asta e clar. Variantele de lichid cu arome de tigara sunt in general nereusite, cel mult aduc cu mirosul tigarii neaprinse.


Daca vrei sa fie OK trebe sa bagi si ceva nicotina, la AIO as zice ca o concentratie de 5-10 mg/ml e ok, cat sa bagi mai putina nicotina decat cu tigara clasica, dar sa ai in plamani senzatia de fumat. Cu 0 nicotina, deodata, orice lichid o sa ti se para gretos.

Edited by florinel, 22 December 2018 - 09:24.


#157
alx285

alx285

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.12.2018

 florinel, on 22 decembrie 2018 - 09:21, said:



In primul rand -  evita aromele prea dulci (tot ce are nume de prajituri, caramel, cafea, ciocolata...etc).
Apoi - trecerea direct de la tigara la arome e putin prea brusca.
Recomandarea mea e sa-ti identifici aroma potrivita prin preferintele personale. Daca iti place un anumit fruct...cauta o aroma din aia.

In cazul meu "black cherry" de la Pink Fury este perfecta. Nu foarte dulce, suficient de aromata cat sa-mi aminteasca de tutunul cu cirese.

Aroma de fum de tigara nu vei gasi, asta e clar. Variantele de lichid cu arome de tigara sunt in general nereusite, cel mult aduc cu mirosul tigarii neaprinse.


Daca vrei sa fie OK trebe sa bagi si ceva nicotina, la AIO as zice ca o concentratie de 5-10 mg/ml e ok, cat sa bagi mai putina nicotina decat cu tigara clasica, dar sa ai in plamani senzatia de fumat. Cu 0 nicotina, deodata, orice lichid o sa ti se para gretos.

Mersi frumos pentru răspuns Florinel.

#158
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Vape mail

Attached Files



#159
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Voore?Spune-mi cum este lichidul de la TOB te rog ,in special daca este dulce,tocmai am aruncat 4 arome Guerilla,scarboase.

 alx285, on 22 decembrie 2018 - 08:32, said:

Nu doresc cu nicotină. Si ce arome să iau dacă eu am fumat Kent Marlboro și DUNHILL?
Aștept un răspuns mai concret și de la alții. Mersi
Fara nicotina nu simti nimic mai ales daca ai fost fumator,sunt bani aruncati,tragi ca din suzeta fara nici o placere,macar un 3mg acolo ...
La lichide ai de experimentat,nu gasesti aroma ideala din primele incercari

Edited by ultrascri, 27 December 2018 - 15:35.


#160
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Da, Voore. O să spun mâine, încă nu i-am pus nicotină, dar să știi că mie îmi plac lichidele dulci iar Guerrilla mi se par lichide bunicele. Acum vapez Black Label de la Guerrilla și Callisto de la Smokemania.

#161
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Am desfăcut Natcool de la ToB. E ceva ciocolată albă, nu mi se pare cine știe ce. Nu e rău, dar nici wow. Am completat cu nicotină și bază până la 60 ml și nu e foarte aromat, cred că trebuia să mă opresc la 50 ml. Merge all day, nu e foarte dulce. Eu l-am pus pe Siren 2, poate pe LI se simte aroma mai bine.

#162
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Da,mai mult ca sigur pe LI ar trebui sa fie mai ok,eu pe MTL vapez doar tutunoase restul pe dripper .Maine ma duc sa incerc si eu niste lichide ToB sa vad cum ma inteleg cu ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate