Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Recover date pe Android !

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Sall ! Am un device cu android 5.0.1 si i-am facut aseara reset, am tot ce inseamna media pe cardul extern, dar vreau sa recuperez descarcarile din memoria interna. Exista vreo modalitate sa fac asta ? Merci !

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Nu

#3
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Am incercat cu o sumedie de soft-uri, dar gaseau chestii random nu ce doream eu.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Există.
Numai că nu îi zice recovery.
Îi zice backup.

Și mai e o diferență că se face înainte nu după.
În rest, identice.

#5
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Am avut backup-ul activat cu contul de google si samsung . Cum pot face sa dau de datele vechi cu ajutorul lor ?

Edited by EmyBoss7, 25 January 2018 - 16:27.


#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai putea să fii puțin mai exact ?
Definește datele vechi

Dacă a fost configurat bine, history din Chrome ?

#7
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
O data făcut reset, se pierde tot.

#8
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View Postexceswater, on 25 ianuarie 2018 - 16:56, said:

Ai putea să fii puțin mai exact ?
Definește datele vechi

Dacă a fost configurat bine, history din Chrome ?
Ma refer strict la folderul descarcari.

#9
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Te referi la ceea ce aveai in directorul "Downloads"? Of romana asta...
Daca da, atunci nu ai cum sa "recuperezi", prin resetarea la setarile din fabrica se sterge continutul partitiei pe care-i directorul Downloads.
Se pot recupera datele, insa implica software-ul dedicate de recuperare date de pe medii de stocare, implica conectarea chip-ului de memorie la un PC si folosirea, cum am mai scris a unui software specializate pentru recuperarea datelor.
Un utilizator "casnic" nu poate face nimic.

Edited by Ciubex, 25 January 2018 - 17:30.


#10
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View PostCiubex, on 25 ianuarie 2018 - 17:30, said:

Te referi la ceea ce aveai in directorul "Downloads"? Of romana asta...
Daca da, atunci nu ai cum sa "recuperezi", prin resetarea la setarile din fabrica se sterge continutul partitiei pe care-i directorul Downloads.
Se pot recupera datele, insa implica software-ul dedicate de recuperare date de pe medii de stocare, implica conectarea chip-ului de memorie la un PC si folosirea, cum am mai scris a unui software specializate pentru recuperarea datelor.
Un utilizator "casnic" nu poate face nimic.
Daca tu nu intelegi cuvantul DESCARCARI=DOWNLOAD ca spun cat se poate de clar, asta depinde de capacitatea ta mentala ! P.S Cat ma costa operatiunea asta de recuperare ?

Edited by EmyBoss7, 25 January 2018 - 17:34.


#11
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Usor EmyBoss7, cu pianu' pe scari, ma refeream la faptul ca denumirea in romana a directorului respectiv este aiurea si neintuitiv intr-o discutie ca asta.
Asadar, respira, liniste-te si revezi mesajul meu, nu era un mesaj prin care te atacam.
Insa mesajul tau imi da de gandit fata "de capacitatea ta mentala" si intelegerea pe deplin a unui mesaj.

#12
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View PostCiubex, on 25 ianuarie 2018 - 17:37, said:

Usor EmyBoss7, cu pianu' pe scari, ma refeream la faptul ca denumirea in romana a directorului respectiv este aiurea si neintuitiv intr-o discutie ca asta.
Asadar, respira, liniste-te si revezi mesajul meu, nu era un mesaj prin care te atacam.
Insa mesajul tau imi da de gandit fata "de capacitatea ta mentala" si intelegerea pe deplin a unui mesaj.
Vad ca te-a miscat mult mica mea observatie. Treci peste daca poti si spune-mi cat costa sa-mi recuperez datele sterse, merci !

#13
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Tu tot comentezi aiureaa si offtopic.
Te legi de niste formulari si nu vezi mesajul, iti doresc sa cauti singur informatia de care ai nevoie! Bafta!

#14
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
NU, tu te-ai luat de mine aiurea. Omul cand are o mica problema de rezolvat poate e mai nervos. Intelege man ! Legat de informatie daca nu se gaseste cineva aici sa-mi zica voi cauta si singur !

#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View PostEmyBoss7, on 25 ianuarie 2018 - 17:40, said:

Vad ca te-a miscat mult mica mea observatie. Treci peste daca poti si spune-mi cat costa sa-mi recuperez datele sterse, merci !
Te tarifeaza per GB.In functie de cat e de recuperat,poate fi de la 200 de lei la 2000 de euro. O sa spui ca nu sunt atat de multe fisiere acolo,dar nu sta nimeni sa le caute.

#16
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

View Postxeleron, on 25 ianuarie 2018 - 17:52, said:

Te tarifeaza per GB.In functie de cat e de recuperat,poate fi de la 200 de lei la 2000 de euro. O sa spui ca nu sunt atat de multe fisiere acolo,dar nu sta nimeni sa le caute.
Am maxim 4GB de recuperat !

#17
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,916
  • Înscris: 10.07.2014

View PostEmyBoss7, on 25 ianuarie 2018 - 17:40, said:



Cu atitudinea asta nici google nu cred ca vrea sa te lamureasca.Trebuie sa intelegi ca aici nu este suport software ci actiuni benevole.Asta o data.In al doilea rand dupa o resetare se formateaza o partitie.Daca stergeai fisierele exista o anumita sansa sa le recuperezi,poate corupte insa tu ai formatat.Este alt algoritm de stergere.Solutia:renunta.

#18
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Pe Android, o dată făcut reset, nu-ți mai recuperează nimeni datele. Nici un service. Poate doar SRI. Ce e greu de înțeles! Nu e spațiu de stocare propriu zis.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate