Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Vinieta Parcare Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ucv92

ucv92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.01.2018
La craiova e o prostie mare in legatura cu locurile de parcare , locuiesc la bloc pe nicolaie titulescu s-au facut multe parcari la strada cat si in jurul blocului , platesc acea "taxa" si eu cand ajung acasa de la servici nu mai gasesc 1 loc de parcare la mine la bloc.Deci cred ca cel mai bun sistem ar fi ca cel de la brasov , licitatie pe locul de parcare la 1 an de zile si asa sti ca nimeni nu are voie sa parcheze acolo si nu mai exista  cearta + vin mai multi bani la bugetu local.

#20
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dă-le idei.
Licitații să le ia tot vreun barosan să plătești la ăla după aia taxă de parcare.

#21
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005
ar merita 2-3locuri/bloc la licitatie...

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Sau toate. Și după aia îți iei șepcuță galbenă. Și chitanțier.
Sau faci și tu ca ăia Îngerii Galbeni de la Timișoara.
Bani să iasă.

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,147
  • Înscris: 19.09.2005
schiar si toate, se vor da repede si scum cele din fata usii si restul ieftin
in anumite zone o sa fie bataie asta e, cine-si perminte...

la mine, pe langa bloc, sunt o gramada de masini nemiscate cu lunile, si sunt blocuri de 4 etaje aerisite.
eu nu sunt de acord cu 4-5masini/propietar din care e folosita doar una, cea cu locul de parcare platit.

Edited by arg, 26 January 2018 - 12:05.


#24
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007
Treaba cu vinieta de parcare ocazionala n-am mai intalnit-o in nici un alt oras.
Acum cateva luni am aflat ca un amic din Sibiu s-a trezit cu o amenda de 1000lei pentru ca a parcat fara sa achite vinieta. Omul habar nu avea, unde parcase (in zona Muzeului Olteniei) nu era nici un indicator care sa te avertizeze de plata. A facut contestatie ca era trecut si pe alta zi decat cea in care a fost.
Alt amic mi-a spus ca la intrarea in oras e o placuta care te avertizeaza si o camera care te inregistreaza, prin urmare orice masina care intra in Craiova e pasibila de amenda. N-am vazut pana acum indicatorul (si am mers destul de des) dar de atunci decat sa am belele mai bine platesc prin SMS leul ala.

#25
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ce vorbiti voi aici este noaptea mintii. Nu am auzit ca undeva pe lumea asta sa mai existe asa ceva.
Oltenii sunt renumiti la multe dar asta rupe tot. Unde esti nea Marine ca tocmai ai subiecte noi :D

#26
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007
La Craiova au tot avut primari idioti, se apucau de asfaltat strazile iarna...
In Tg-Jiu la Primarie n-au auzit de ideea asta cu vinieta dar in schimb prefectului i-a basit o idee cel putin la fel de ,,inteligenta" https://www.igj.ro/a...ste-scurte.html
Vorbim de un prefect tanar, nu de un mos cu alzheimer.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate