Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

candida sau?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aaandreea08

aaandreea08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.08.2016
La testul lamei am fost diagnosticata cu infecție cu multă candida. Am luat ca tratament omicral câteva zile, urmat de lomexin 1000mg 2 zile iar acum sunt la a 4 a zi de softigyn. Pe lângă acestea am folosit de asemenea si clotrimazol crema. Nu stiu exact dacă am scapat de candida. Nu mai am mâncărimi, durere la contact sexual nu stiu daca mai este caci nu am mai avut de 10 zile, problema este ca nu reusesc sa "ma ud", indiferent cât de excitată sunt. Am observat de asemenea ca secret ceva (nu e foarte multa) foarte foarte lipicios iar cand am băgat degetul sa pun un ovul la iesire am observat ca am niste " bucatele" mici albe. Acestea sunt simptomele ramase, nu prezint umflaturi ale glandelor de acolo sau altceva. De asemenea am niste dureri (nu sunt puternice) in zona pelvian. Ce poate fi, si cu ce as putea sa tratez asta? De asemenea un gel intim care m ar putea ajuta? Va rog, orice poate rezolva această problema, deja sunt disperată. Iar pentru partenerul meu este ok doar clotrimazol crema?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pare ca inca nu s-a vindecat. Numai un nou test poate spune.
Tratamentul l-ai luat la recomandarea doctorului?

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Din ce stiam eu si partenerul tau trebuie sa ia ceva medicatie, nu crema.
Partenerul cum sta cu igiena intima ? Adica se spala chiar si sub pre-put ? In general la barbati cam acolo se creeaza flora bacteriana si necesita decalotarea maxima pentru ca curata acea zona.

#4
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View Postaaandreea08, on 24 ianuarie 2018 - 12:00, said:

Ce poate fi,
In primul rand, mergi iar la laborator ca sa vezi daca e doar candidoza recidivata, sau si ceva suprainfectie bacteriana.

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAldulescu, on 24 ianuarie 2018 - 13:12, said:

Otet de mere!
Incearca-l cateva zile.

Si bicarbonat de sodiu,fara gluma.

View Postaaandreea08, on 24 ianuarie 2018 - 14:03, said:

@JurasikMan nu stiu ce legătură are răspunsul tău cu ce am întrebat eu?! Am menționat că am stat "fara" deja 10 zile dacă nu cumva mai mult, dar am observat ce simptome sunt și incerc sa imi dau seama de ce. Nu da răspunsuri care nu își au rostul.
S-ar lipi si el la o țâră mij...

#6
aaandreea08

aaandreea08

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.08.2016
Buna seara! Am fost diagnosticata cu candida vaginala dupa care am urmat un tratament. M-am simțit ok atunci însă Acum, după ceva timp, ma simt foarte rau. Am avut mâncărimi vaginale, disconfort la urinare iar acum am văzut că dupa urinare sunt ceva picături albe ca varul.. in plus dețin usoare dureri abdominale, si la nivelul gâtului. Mi s-a spus că sunt suspecta de hipotiroidism dar abia luni ajung la endocrinolog. Pana atunci, as dori sa stiu daca toate acestea se leagă, ce ar putea fi?? Pe lângă asta as vrea sa stiu la ce medici ar trebui sa merg, endocrinolog este unul, dar pentru celelalte probleme? Nu stiu ce consultații si la ce specialități sa merg. Va rog dacă puteți să ma  ajutati, sunt extrem de speriată ce ar putea fi

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Poate fi o suprainfectare bacteriala si o afectare a zonei urinare.

Hipotiroidismul se determina usor si e tratament de substitutie, nu e ceva care sa te omoare.

Mergi in continuare la ginecolog, fa analize de sange pt TSH. In fct de valoarea TSH vezi daca mergi la endocrinolog. (TSH marit -> probleme tiroida)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate