Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ajutor identificare sofer fugar

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017

View Postunderb, on 23 ianuarie 2018 - 22:38, said:

Sunt sigur ca sunt mii de Mercedesuri C class albastre din 2002 in Craiova.
In mod normal intr-o zi, maxim doua ar trebui identificat.
Nu stiu cum stati cu TXurile pe acolo, ca alea sunt mai greu de gasit.
Din alt judet sunt sanse mici sa fie.
Pana atunci uita-te pe olx&co, poate e pusa masina la vanzare.
tare asta ! ... 2002, albastre, Mercedes, C-class !
atatea nu sunt nici macar in Bavaria ! ... daraminte in Craiova !

Edited by realduc, 24 January 2018 - 01:38.


#20
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Cam multe generatii de C-kLass...

https://www.autoevol...d-predecessors/

In plus, diferenta viauala intre clasa C si E e discutabila...

[ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZC-Klasse-W203--318_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZC-Klasse-W203--318_7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZC-Klasse-W203--318_8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Interesanta aceasta sete masiva de razbunare. Adica oamenii consuma resurse serioase sa gaseasca faptasul ca sa il faca sa sufere cat mai mult cu putinta, inclusiv prin stoarcere de bani. S-au apucat sa adune potera de pe toate forumurile si retelele de socializare.

Si daca ii iei la bani marunti, conform statisticilor, cu o probabilitate de 90% sunt crestini practicanti, stau la coada la moaste. Bine, nu ca crestinii n-ar fi fost extrem de sangerosi si de batausi de-a lungul istoriei, doar ca biblia macane altfel despre comportamentul crestin ideal.

Nici cu politia nu mi-e rusine, sunt niste papagali foarte lenesi si slab pregatiti, dar sa incerci sa iti faci singur dreptate este extrem de periculos.

Edited by izometric, 24 January 2018 - 08:55.


#22
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Eee asa is toti.. Taie, bat, spanzura.. pana se da jos un nebun jos din mașinã cu o ranga in mana.. dupã, tot la autoritati apeleazã.
Sa nu se înțeleagã ca ii iau apãrarea dobitocului ce a facut asta.

#23
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View Postsilesax, on 24 ianuarie 2018 - 08:51, said:

Eee asa is toti.. Taie, bat, spanzura.. pana se da jos un nebun jos din mașină cu o ranga in mana.. după, tot la autoritati apelează.
Sa nu se înțeleagă ca ii iau apărarea dobitocului ce a facut asta.
el are ranga eu am teava bo$$ Posted Image

Sunt sofer si intalnesc zilnic (sau chiar ora de ora ) dobitoci si la volan si ca pietoni  .... m-am obijnuit  ....
Totusi ma deranjeaza mult de tot  parintii cu copiii de mana  care sunt neatenti ,si am vazut destui sa faca niste chestii "de te crucesti"!
Cat despre vorba aia cu idiotul care nu stie sa conduca si deaia a lovit pe cineva sau a facut accident ... sa fim seriosi ! Ala care zice ca nu a gresit la volan minte cu nerusinare !
Onntopic : Sper sa fie prins dobitocul!

Edited by mihaiduban, 24 January 2018 - 09:02.


#24
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Nu am spus nimic de razbunare. Singurul motiv pentru care vreau sa fie gasit e ca sa ramana fara permis si sa nu mai puna in prericol alte vieti si, de asemenea, sa isi asume raspunderea legala pentru parasirea locului accidentului.

Daca era vorba de tine si fetita ta nu cred ca iti convenea sa dea cineva cu masina pe trecere peste voi si apoi sa fuga. Daca oprea era ok, intelegeam, un accident.

Din ce ai spus inteleg ca ti s-ar parea ok ca faptasul sa comita o infractiune si apoi sa fie lasat in pace, ca deh, daca legile nu se aplica nici celor din guvern de ce s-ar aplica si noua?

#25
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008

View Postizometric, on 24 ianuarie 2018 - 08:42, said:

Interesanta aceasta sete masiva de razbunare. Adica oamenii consuma resurse serioase sa gaseasca faptasul ca sa il faca sa sufere cat mai mult cu putinta, inclusiv prin stoarcere de bani. S-au apucat sa adune potera de pe toate forumurile si retelele de socializare.

Si daca ii iei la bani marunti, conform statisticilor, cu o probabilitate de 90% sunt crestini practicanti, stau la coada la moaste. Bine, nu ca crestinii n-ar fi fost extrem de sangerosi si de batausi de-a lungul istoriei, doar ca biblia macane altfel despre comportamentul crestin ideal.

Nici cu politia nu mi-e rusine, sunt niste papagali foarte lenesi si slab pregatiti, dar sa incerci sa iti faci singur dreptate este extrem de periculos.
Tu esti din ala de abia asteapta sa isi verse frustrarile pe topicuri care nu au nicio legatura cu bazaconiile din capul lui? Du-te in Coreea de Nord daca nu iti plac crestinii si trimite-ne o vedere de acolo. Pana una alta, initiatorul are un necaz si tu te bagi ca chilotii.

#26
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View PostBuleandra94, on 23 ianuarie 2018 - 22:36, said:

Din ce am inteles, soferul a lovit mai intai un alt autoturism care acorda prioritate pietonilor de pe o trecere de pietoni perpendiculara pe aceasta, iar apoi a ricosat in cei doi si dus a fost, probabil avea viteza excesiva. Oricum, mare ghinion au avut sa se afle acolo exact atunci.

Daca nu e asa cum zici mai sus.....e doar vina tatalui. Ce daca esti pe trecere?? Mai ales cu copchil de mana. Beleste dracu' ochii si nu-ti mai incredinta viata ta si a altora, unor dungi albe.

#27
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ce sa mai, tatal trebuia omorat in chinuri. Soferul a fost mana lui dzeu care l-a pedepsit pe tata. Cat de limitat poti fi sa zici ca a fost DOAR vina tatalui?

Boss, tatal putea fi si pe trotuar si masina sa ricoseze acolo. Accidente se intampla, masinile, dupa ce se lovesc pot avea traiectorii imprevizibile dar FUGA de la locul accidentului nu are nicio scuza.

Da, stiu, daca nu e cum zice el...

View Postrealduc, on 24 ianuarie 2018 - 01:37, said:

tare asta ! ... 2002, albastre, Mercedes, C-class !
atatea nu sunt nici macar in Bavaria ! ... daraminte in Craiova !
Eram ironic.

#28
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Da, mai intai a lovit o alta masina , se mentioneaza asta in unele reportaje. Masina pe care a lovit-o initial am inteles ca a fost destul de rau avariata.

Chiar daca nu era sa fie dintr-un ricoseu, strada pe care traversau era o strada laterala, perpendiculara pe bulevard, nu avea cum sa treaca nimeni pe acolo cu viteza decat daca facea un drift de pe bulevard direct pe acea straduta.

#29
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Poate sa fie si vina tatalui ca a traversat pe unde nu trebuie. Dar nu dai dovada de jigodie si ala care a scris ca e vina tatalui. Poate asa e nu avem de unde sa stim. Dar nu fugi de la accident daca ai lovit un copil .

View Postizometric, on 24 ianuarie 2018 - 08:42, said:

Interesanta aceasta sete masiva de razbunare. Adica oamenii consuma resurse serioase sa gaseasca faptasul ca sa il faca sa sufere cat mai mult cu putinta, inclusiv prin stoarcere de bani. S-au apucat sa adune potera de pe toate forumurile si retelele de socializare.
Si daca ii iei la bani marunti, conform statisticilor, cu o probabilitate de 90% sunt crestini practicanti, stau la coada la moaste. Bine, nu ca crestinii n-ar fi fost extrem de sangerosi si de batausi de-a lungul istoriei, doar ca biblia macane altfel despre comportamentul crestin ideal.
Nici cu politia nu mi-e rusine, sunt niste papagali foarte lenesi si slab pregatiti, dar sa incerci sa iti faci singur dreptate este extrem de periculos.

Edited by radumiki, 24 January 2018 - 21:58.


#30
ucv92

ucv92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.01.2018
Daca era nevinovat nu fugea de la locu accidentului.

#31
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
mi-a adus aminte de acest caz:

http://www.gds.ro/Lo...omorat in pumni

numai ca aici s-a sfarsit tragic, din cauza unui animal jegos care a sarit ca babuinul sa ia la pumni un batran (cardiac) deoarece nu alerga pe trecerea de pietoni cu nepotica

asemenea animale nu au ce cauta intr-o comunitate, ele trebuie introduse unde le e locul (grajd, adica parnaie) pt multi ani, sa "reflecteze" in tihna

Edited by beavis03, 24 January 2018 - 21:39.


#32
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

View Postucv92, on 24 ianuarie 2018 - 21:26, said:

Daca era nevinovat nu fugea de la locu accidentului.
Poate era beat!

#33
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View Postalex14dlk, on 24 ianuarie 2018 - 19:11, said:

Dar nu fugi de la accident daca ai lovit un copil .

Corect, de la accident se fuge doar de la adolescenti in sus.

#34
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postbeavis03, on 24 ianuarie 2018 - 21:38, said:

mi-a adus aminte de acest caz:

http://www.gds.ro/Lo...omorat in pumni

numai ca aici s-a sfarsit tragic, din cauza unui animal jegos care a sarit ca babuinul sa ia la pumni un batran (cardiac) deoarece nu alerga pe trecerea de pietoni cu nepotica

asemenea animale nu au ce cauta intr-o comunitate, ele trebuie introduse unde le e locul (grajd, adica parnaie) pt multi ani, sa "reflecteze" in tihna
Omul omorât în bătaie în stradă, care pentru unii e doar o știre, era Nea Pavel, mecanic auto, om bun și cuminte. A trecut strada cu nepoțica de mână și cu asta l-a deranjat pe un manele, un cocalar.
"Cosmin Gigi Drăgan, care circula la volanul unui BMW înmatriculat în Anglia"
Îl știam pe omul ăsta. Îi repara Dacia lui tata de când eram eu mic.  Pe piatra aia unde cade am stat la făcut poze noaptea cu intersecția.


Criminalul a scăpat deja cred :

"Întrucât a executat deja 5 ani şi 3 luni din pedeapsă (de la 6 aprilie 2010 la zi), ceea ce înseamnă mai mult de două treimi din pedeapsă, conform prevederilor legale în vigoare, Cosmin Gigi Drăgan a cerut Judecătoriei Ploieşti să fie eliberat condiţionat, întrucât a fost mutat în Penitenciarul Ploieşti. Ieri instanţa i-a admis cererea, însă va fi pus în libertate abia după ce hotărârea va rămâne definitivă: „admite cererea de liberare condiţionată formulată de petentul condamnat Drăgan Gigi Cosmin, în prezent aflat în Penitenciarul Ploieşti, în executarea pedepsei de 7 ani închisoare, aplicată prin sentinţa penală nr. 466/2010 pronunţată de Tribunalul Dolj. Dispune punerea în libertate condiţionată a condamnatului, căruia i se atrage atenţia asupra disp. art.61 Cod penal din 1969, privind efectele liberării condiţionate, pentru restul de pedeapsă rămasa neexecutata. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 30.07.2015”, se arată în hotărârea Judecătoriei Ploieşti."

Deci atâta costă o viață de om ?

On topic:

Nu cred că o să îl mai găsească cineva pe cel de acum, cel cu Mercedesul.
Mașina aia ori e deja reparată ori dezmembrată.

Edited by exceswater, 25 January 2018 - 14:25.


#35
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postizometric, on 25 ianuarie 2018 - 09:42, said:


Corect, de la accident se fuge doar de la adolescenti in sus.
Nu m-am exprimat corect dar e mai grav sa fugi de la un accident si consider ca pedeapsa trebuie sa fie de 2x mai mare ca e un copil pana la urma.

#36
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,218
  • Înscris: 06.01.2007
Toicul e pe "ne implicam si ajutam", hai sa nu ne dam in spectacol (si) aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate