Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ajutor identificare sofer fugar

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Buna seara!

Astazi am aflat ca nepotica mea de 2 ani si cumnatul meu au fost loviti de o masina pe trecerea de pietoni in Craiova, sambata seara (20 ianuarie) iar soferul a fugit.

Masina, din ce au apucat sa vada si isi mai amintesc (nu sunt certe informatiil), este un Mercedes C class, albastru inchis, an de fabrircatie 2000-2002, farul dreapta-fata si putin din bara sparte (pot sa difere unele detalii, era seara).

Un reportaj despre accident: https://stirileprotv...de-pietoni.html

Erau camere de supraveghere in zona, dar aparent primaria nu mai platise contractul de mentenanta cu firma care se ocupa de ele.

Daca se intampla sa aveti orice fel de informatii ce pot ajuta la identificarea faptasului va rog frumos sa ma contactati pe privat sau sa lasati un mesaj aici.

Ei sunt bine acum, in afara oricarui pericol, insa o sa aiba nevoie de cateva luni de refacere, iar fetita sta la pat cu piciorul rupt.

Multumesc!

Edited by Buleandra94, 23 January 2018 - 22:09.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nasol. Sa speram ca Politia isi va face treaba.

Edited by pasilla, 23 January 2018 - 22:20.


#3
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Daca puteti sa indentificati ruta uitativa pe camerele video. Du-te tu personal nu astepta politia! Daca te implici si gasesti camere video la diverse firme si faci poze la numar sau ceva sigur il gasesti! Eu din pacate nu sunt din Craiova ca te-as fi ajutat.

#4
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007

 alex14dlk, on 23 ianuarie 2018 - 22:21, said:

Daca puteti sa indentificati ruta uitativa pe camerele video. Du-te tu personal nu astepta politia! Daca te implici si gasesti camere video la diverse firme si faci poze la numar sau ceva sigur il gasesti! Eu din pacate nu sunt din Craiova ca te-as fi ajutat.

Eu nu stau in tara, insa cateva rude au facut deja asta, s-au dus pe traseu sa ceara inregistrarile video, insa nu cu foarte mare success. Poate sunt persoane care locuiesc prin zona si mai au camere de supraveghere "personale" sau au vazut masina in trafic in perioada aceasta.

M-am uitat putin si pe site-urile de masini second, poate atat il duce mintea sa puna repede masina la vanzare, insa cel mai probabil o sa o repare la vreun service sau nu o sa o mai foloseasca.

Daca aveti informatii puteti sa sunati si direct la politie.

Edited by Buleandra94, 23 January 2018 - 22:29.


#5
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 Buleandra94, on 23 ianuarie 2018 - 22:26, said:

Eu nu stau in tara, insa cateva rude au facut deja asta, s-au dus pe traseu sa ceara inregistrarile video, insa nu cu foarte mare success. Poate sunt persoane care locuiesc prin zona si mai au camere de supraveghere "personale" sau au vazut masina in trafic in perioada aceasta.
Sotia fratelui meu a fost lovita recent cand conducea. Are masina dauna totala. Printro ruda am reusit sa aflam cine e persoana. Dar ala e un borfas. A furat bani de la munca, si masina nu o mai repara ca l-a reclamat sefa lui si e pe 30 de zile la arest. Ala a stat ascuns 2 zile s-a dus la munca cu microbuzul si l-am gasit doar fiindca o ruda politist s-a uitat dupa numar si l-am gasit la munca. Deci cel mai probabil chestiile astea nu se dau la televizor fiindca o sa vada ca este cautat si cel mai probabil masina va disparea si el o sa scape asa ca mai bine va grabiti!

#6
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Deh !! Uite deaia sunt eu paranoic atunci cand traversez cu copii de mana !!!
Sa speram ca totusi il gasesc si pe soferul inconstient!

#7
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Din ce am inteles, soferul a lovit mai intai un alt autoturism care acorda prioritate pietonilor de pe o trecere de pietoni perpendiculara pe aceasta, iar apoi a ricosat in cei doi si dus a fost, probabil avea viteza excesiva. Oricum, mare ghinion au avut sa se afle acolo exact atunci.

Edited by Buleandra94, 23 January 2018 - 22:36.


#8
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Sunt sigur ca sunt mii de Mercedesuri C class albastre din 2002 in Craiova.
In mod normal intr-o zi, maxim doua ar trebui identificat.
Nu stiu cum stati cu TXurile pe acolo, ca alea sunt mai greu de gasit.
Din alt judet sunt sanse mici sa fie.
Pana atunci uita-te pe olx&co, poate e pusa masina la vanzare.

#9
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Fetita e OK?

#10
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 maccip, on 23 ianuarie 2018 - 22:39, said:

Fetita e OK?
din cate am inteles fetita nu a fost lovita din ce a zis la stiri doar tatal uitete pe linkul acela eu nu am citit foarte bine.

#11
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Da, este ok acum, totusi are julituri si o fractura de femur, insa in primele 2 zile nu i-a fost prea bine.

#12
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Fractura femur, nasol saracuta.
Doar politia poate prinde nemernicul.
Sa speram ca-si face treaba, la noi tre sa ai noroc, unii isi fac treaba, altii nu.

#13
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
50%-50% sa-l bati sau sa iei bataie.

#14
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Am mai gasit un reportaj, pare sa ofere mai multe detalii: http://observator.tv...gar-238996.html (desi are titlul senzational si clipul cu masina ce se indreapte spre trecerea de pietoni este de la un alt accident mai vechi)

Edited by Buleandra94, 23 January 2018 - 23:22.


#15
CeapaIndustries

CeapaIndustries

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 20.01.2016
Inteleg ca stii deja macar o parte din ruta masinii respective, poti da mai multe detalii aici despre ruta si despre locul exact al accidentului si ora exacta ? In caz ca avem prieteni pe ruta respectiva.

Edited by CeapaIndustries, 23 January 2018 - 23:51.


#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

 alex14dlk, on 24 ianuarie 2018 - 00:21, said:

Pai ma enerveaza mult pedofili si astia care ranesc copii.

Si pe mine, pedofilii, dar si parintii imbecili, care risca integritatea copilasilor, cind trec pe trecere se uita in sens invers, fata de unde vin masinile, ori tîrîie copilul de mina in timp ce vorbesc la telefon, neatenti, ca deh, sint pe dreptul lor.

Asa ii spulbera un drogat, unul beat, sau unul ocupat cu telefonul, la volan, in mers.

#17
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 crisstonne, on 24 ianuarie 2018 - 00:40, said:

Si pe mine, pedofilii, dar si parintii imbecili, care risca integritatea copilasilor, cind trec pe trecere se uita in sens invers, fata de unde vin masinile, ori tîrîie copilul de mina in timp ce vorbesc la telefon, neatenti, ca deh, sint pe dreptul lor.

Asa ii spulbera un drogat, unul beat, sau unul ocupat cu telefonul, la volan, in mers.
La pedofili nu ai ce sa le faci pe aia ii bagi la inchisoare ca daca ii bati le convine la inchisoare ce le fac detinuti la pedofili vai :D. Nu prea am vazut parinti care sa isi riste copii cel putin pe mine m-a invatat mama sa trec pe unde  trebuie. Desi cand eram mic era sa fiu calcat de vreo 2 ori. Si doar printr-o minune nu am fost calcat in primul caz. Era la 15 metri avea vreo 100 la ora si a oprit brusc la 1 cm de piciorul meu. Si nu trebuie sa fie neaparat drogat. Trebuie sa fie un prost care nu stie sa conduca.

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011

 alex14dlk, on 24 ianuarie 2018 - 01:16, said:

Trebuie sa fie un prost care nu stie sa conduca.

Ori așa :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate