Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Ati vizitat vreodata vreun penitenciar?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Se organizeaza ocazional "ziua portilor deschise" pe la penitenciare si poti sa vizitezi daca esti curios sa vezi cum arata.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P6gnd8UoBzc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
pS,SEMNEZ LA TELDRUM DE PRELUARE.dRAGNE-O U ARE WIRED.

#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postexceswater, on 23 ianuarie 2018 - 20:41, said:

Ok. Sorry. Sper că eşti bine acum.
oarecum. Sunt inca pe tratament. Ametit toata ziua.

Mersi

View Postalex14dlk, on 23 ianuarie 2018 - 20:50, said:

Si eu am fost pe arest cand eram mai mic fiindca mazgalisem ceva pe la scoala Posted Image Si a vorbit profesoara cu mama si au hotarat sa cheme un politai sa isi bata joc de mine sa ma duca pe arest 10 ore *cu acordul mamei* ca sa ma sperie. Dar am fost tun ca si cumintenie nu am mai mazgalit sau am vorbit in ore niciodata.
kinda like this ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KK0bZUr1buo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Pe arest se pune ?

#23
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004
da, dar pe exterior   :D   la mine in oras penitenciarul este intre un liceu, o benzinarie si un complex rezidential.

#24
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,543
  • Înscris: 13.06.2004
@ MikeSpike : cât ai stat?

#25
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Inchisoarea de la Sighet in toamna lui 1997, e oarecum in mijlocul orasului, apropo tot se plang alesii ca nu sunt locuri in parnaie... Nu ar putea sa repuna in functiune vechile inchisori pentru faptele grave? Sighet, Fortul JIlava, Canalul Dunare-Bucuresti?Posted Image

Edited by baribalu, 23 January 2018 - 21:32.


#26
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014
O filmare din 2011 cu ce s-a ales din Insula Diavolului....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/45MzDoDyYOU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aici Charriere la turnarea filmului cu Hoffman si Mc Queen

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VOTCYy0Lp1o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Postkarax, on 23 ianuarie 2018 - 20:10, said:

Cand am fost la spital la psihiatrie am stat la o sectie unde aveau gratii. Practic era puscarie acolo ca n-aveam voie sa iesim. Am stat acolo cu tot felul de nebuni care mai de care. Intr-o zi am tras si o bataia cu unul.

Din pacate mi-am luat-o de la respectivul...

View PostHamdoulillah, on 23 ianuarie 2018 - 20:18, said:

si n-a venit personalul sa va desparta? In mod normal ar fi trebuit sa fiti sedati si unul si altul, nu prea avea cum sa va luati la bataie.

Cred ca personalul angajat in astfel de spitale este mai sedat decat pacientul in sine...

#28
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Djl-ule.25 ore.Max era 24 ore.EEE,ora aia in plus papam var ca face bine la oase.Stii tu,calciu si shit.

Se ia bucati snururi la ce incalti,curea,se dezbraca nud,se apleaca >tuseste,n-ai telefonu-NU ERA ATUNCI- in hanus.Lilule,suna cunoscut?BTW 1991,ERAM MINOR.

#29
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Care aveti posibilitatea, sa incercati Prison Escape din Breda. NL  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kziN4ubSF_4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,414
  • Înscris: 13.02.2006

View Postdorin_2k, on 23 ianuarie 2018 - 21:55, said:

Eram ferm convins ca tot @djl a deschis si acest topic (de ***). Oare e clona lui? Cum de a scapat acest topic el?
Daca se putea, 5 likeuri.

#31
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostMikeSpike, on 23 ianuarie 2018 - 22:02, said:

Djl-ule.25 ore.Max era 24 ore.EEE,ora aia in plus papam var ca face bine la oase.Stii tu,calciu si shit.

Se ia bucati snururi la ce incalti,curea,se dezbraca nud,se apleaca >tuseste,n-ai telefonu-NU ERA ATUNCI- in hanus.Lilule,suna cunoscut?BTW 1991,ERAM MINOR.
Germania, am avut noroc chior.

#32
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
AdiFCD,daca vrei istorii adevarate da o fuga in Miorita,Bacau,de la STEFAN LA PECO PRELUNGIREA....Cand in Ro.se zicea pisica-miau astia ziceau da-mi.Si da e unu de a facut 1,5 in olanda. Daca-ti zic ca am avut pe pasaport viza de Africa de sud pe bune de la budap. ma crezi?Si ca pe ocealan si insulina I-a dat laPRO-tv cu vize uma-uma?Si pana la urma am luat pe elvetia in aceiasi bani,5 zile,intrari multiple,in 01.Nu mai bag pe autobuze,masini,avioane. Da poate imi scriu memoriile.Adi,tine minte zona asta.

#33
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Sa fim seriosi! O inchisoare ca la carte are garduri inalte sarma ghimpata usi din fier masiv. Si bodyguarzi pe fiecare culoar degeaba pui tehnologii si asa daca pui 2 paniznici pe fiecare hol cu pistoale si electrosocuri si intariri permanente si ziduri groase din beton armat mai scapa cine poate doar prin moarte.

View PostAdiFCD, on 23 ianuarie 2018 - 22:04, said:

Care aveti posibilitatea, sa incercati Prison Escape din Breda. NL  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kziN4ubSF_4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#34
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ioana73,felicitari.sper ca ai citit si cartea.Papillon scrisa de h. charriere.Real story.

#35
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postanarchy78_ro, on 23 ianuarie 2018 - 21:51, said:

Cred ca personalul angajat in astfel de spitale este mai sedat decat pacientul in sine...
Nu cred.

#36
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016
Am fost la Alcatraz.
In vizita :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate