Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Ați vizitat vreodată vreun post de radio sau de televiziune?

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Acum câţiva ani ai fost în turn sau în cutiile de metal?
Diana Singer are ceva poze de la UniPlus. Când scanezi filmele poţi pune pozele aici: https://forum.softpe...97/page__st__18
https://forum.softpe...90/page__st__18

Filmele le ai rulate sau puse în sleever?   :huh:

#38
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007

 djl, on 23 ianuarie 2018 - 22:05, said:

Cum adică naturală? Nu mai are acelaşi temperatură de culoare?
lampile acelea halogen sunt incadescente, ele emit lumina in tot spectrul nu doar intr-o lungime de unda.  vazand diferenta intre incadescent si CFL, niciodata nu am avut in casa  becuri economice CFL. mi s-au parut chioare si artificiale, sub limita suportabilitatii. acum am leduri dar mai utilizez becuri cu incadescenta, care nu se compara cu ledurile. oricat ar fi de calde si ledurile sunt artificiale.

#39
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: şi eu sunt mare fan becuri cu incadescenţă   Posted Image   Asta pe principiul "lămpile dăunează grav semiconductoarelor (cu ceva excepţii)"  Posted Image   Lămpi = tuburi electronice.
Poţi să vezi ceva iluminare de pe vremuri în România dacă cauţi Tele 7ABC vimeo.
La TVR am văzut reflectoare vechi, dar nu ştiu ce becuri au. Mai aveau şi "trepiedele" alea "Vinten" Englezeşti.

Edited by djl, 23 January 2018 - 23:00.


#40
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
NU am fost in turn, erau niste constructii in spatele cladirii...Nu m-a interesat prea mult din ce erau construite...
Filmele le am rulate in cutiile de plastic in care au venit, nu am umblat la ele de cand faceam poze in baie cu un ap de marit rusesc, acum am posibilitatea sa le scanez la un prieten cu un scaner dedicat pentru filme, cel pe care il am scoate doar 600 dpi pt film de 35mm. Am vrut sa scanez primele filmele facute la postul de radio, dar am preferat sa nu umblu la ele si sa le produc zgarieturi suplimentare, nu stiu cand o sa le am scanate, deoarece sunt c-am 55 filme in total, majoritatea A/N si o scanare a 12 pozitii dureaza 30-40 min, asta ca sa pot scoate maximum de calitate din ele. Sper ca pana in vara sa le am...

Edited by baribalu, 23 January 2018 - 23:18.


#41
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Poţi pune pe rând. Măcar să vedem 10-20 de poze şi tot va fi ceva.
55 de filme? Uau! Numai alb-negru sau şi color? Şi eu am un scanner (împrumutat), dar am reuşit să zgârii ceva că am manevrat prea mult un film (din ăla pus în sleever). Şi scanerul nu are I.C.E.   :(    *
Ah, deci ai fost în clădirile alea noi. Probabil poza aia e din turn (pe care au trebuit să-l părească că e a lu' Sârbu  Evreu).

* dacă e cu aparatură, vedeţi ceva poze şi pe aici (nu e post, dar e interesant): https://forum.softpe...ia/page__st__18

Edited by djl, 23 January 2018 - 23:06.


#42
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Nu am avut ocazia,desi mi-as dori.

#43
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Pe mine nu m-ar mai tenta acuma, că în afară de a cunoaşte o persoană publică care îţi place, nu mai ai nimic de văzut. P.C.-uri şi console de mixaj vezi şi în afara posturilor... când era cu casetofoane, magentofoane, pick-up-uri C.D. playere, console de mixaj stil vechi era altceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate