Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

alarma gsm pg-700 pg-500 setare senzori cablati

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
winstonn33

winstonn33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 17.06.2013
va salut domnilor.
detin o alarma model pg-700. are cam acelasi meniu ca si pg-500 si probabil mai sunt si altele cu meniul aproape identic.
am cumparat-o pentru partea cablata.
alarma /centrala pe langa faptul ca nu stie sa isi gestioneze senzorii wireless [adica nu poate vedea daca am armat cu usi / ferestre deschise -- sau daca vreunul din senzori a decedat brusc] mai are o problema cu care nu ma pot intelege.
la partea cablata: nu vrea sau nu stie [eu unul nu am reusit sa o conving]  sa repete declansarea goarnei chiar daca contactorul/senzorul de pe fir ramane activat. am incercat cu rezistentele in serie, in paralel, in serie si paralel, dar degeaba....goarna se declanseaza doar o data.
multumiri anticipate daca ma poate ajuta cineva .

Edited by winstonn33, 23 January 2018 - 10:41.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View Postwinstonn33, on 23 ianuarie 2018 - 10:39, said:

alarma /centrala pe langa faptul ca nu stie sa isi gestioneze senzorii wireless [adica nu poate vedea daca am armat cu usi / ferestre deschise -- sau daca vreunul din senzori a decedat brusc]

Asta pentru ca fiecare zona este independent programabila si partitionabila
Adica fiecare zona (sensor) se programeaza/armeaza separat

View Postwinstonn33, on 23 ianuarie 2018 - 10:39, said:

mai are o problema cu care nu ma pot intelege.
la partea cablata: nu vrea sau nu stie [eu unul nu am reusit sa o conving]  sa repete declansarea goarnei chiar daca contactorul/senzorul de pe fir ramane activat. am incercat cu rezistentele in serie, in paralel, in serie si paralel, dar degeaba....goarna se declanseaza doar o data.

Aici, cel mai probabil, are activat cumva dezarmarea temporizata iar dupa o declansare scurta se opreste

E cam problema cu setarile la tipul asta de echipamente dar, cu rabdare, o poti scoate la capat.
Succes

Edited by Naijax, 23 January 2018 - 12:06.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Banuiesc ca ai studiat asta:
http://1cctv.ro/MANU...izare_PG700.pdf
Eventual ia legatura cu vanzatorul/depanatorul/producatorul

Si nu-i zice goarna,ci sirena.Goarna exista candva,undeva.Aia de la ora 05:30 era cea mai afurisita Posted Image

#4
winstonn33

winstonn33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 17.06.2013

View PostNaijax, on 23 ianuarie 2018 - 12:06, said:

Asta pentru ca fiecare zona este independent programabila si partitionabila
Adica fiecare zona (sensor) se programeaza/armeaza separat



Aici, cel mai probabil, are activat cumva dezarmarea temporizata iar dupa o declansare scurta se opreste

E cam problema cu setarile la tipul asta de echipamente dar, cu rabdare, o poti scoate la capat.
Succes


View PostNaijax, on 23 ianuarie 2018 - 12:06, said:

Asta pentru ca fiecare zona este independent programabila si partitionabila
Adica fiecare zona (sensor) se programeaza/armeaza separat



Aici, cel mai probabil, are activat cumva dezarmarea temporizata iar dupa o declansare scurta se opreste

E cam problema cu setarile la tipul asta de echipamente dar, cu rabdare, o poti scoate la capat.
Succes

nu am postat aici fara sa fi invatat manualul pe dinafara si fara sa fi incercat toate variantele care mi-au trecut prin minte...
goarna sirena spunetii cum vreti...la declansare suna timpul pentru care a fost setata si atat.
ideea era ca senzorul ramane pe fir declansat dar alarma suna doar o data.
sper ca acum s-a inteles...

Edited by winstonn33, 23 January 2018 - 13:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate