Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Școala Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010

Salut,

Doresc să știu dacă la repartizarea instructorului auto acesta poate fi schimbat DUPĂ ce am  început orele de conducere cu el.
Pur și simplu nu vrea sa ne înțelegem la orar și vreau sa știu daca il pot schimba instant sau dacă trebuie să-mi continui orele cu el.


Mulțam!

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010
Discuta cu scoala. E strict politica scolii.


La una din scolile din galati la inscriere te intreaba daca ai vreun instructor preferat, expre pentru a te intelege mai usor cu el. Apoi prima schimbare de instructor parca era gratuita daca aveai motive intemeiate. Dupaia plateai o taxa la fiecare schimbare.

#3
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
D-aia se face scoala de soferi la timpul ei, cand esti elev, in vacanta de vara. Ca sa nu te intereseze orarul.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Tu platesti, tu alegi.

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 lool21135, on 22 ianuarie 2018 - 20:57, said:

Salut,

Doresc să știu dacă la repartizarea instructorului auto acesta poate fi schimbat DUPĂ ce am  început orele de conducere cu el.
Pur și simplu nu vrea sa ne înțelegem la orar și vreau sa știu daca il pot schimba instant sau dacă trebuie să-mi continui orele cu el.


Mulțam!
Normal ca poate fi schimbat, daca asta e sensul vietii tale....

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,797
  • Înscris: 20.10.2015
Cand te duci sa cumperi cartofi, mergi la un superstore la care ti-i aleg altii?
E acelasi lucru si cu instructorii

#7
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010

 lool21135, on 22 ianuarie 2018 - 20:57, said:

Salut,

Doresc să știu dacă la repartizarea instructorului auto acesta poate fi schimbat DUPĂ ce am  început orele de conducere cu el.
Pur și simplu nu vrea sa ne înțelegem la orar și vreau sa știu daca il pot schimba instant sau dacă trebuie să-mi continui orele cu el.


Mulțam!


da, se poate schimba, sotia a schimbat 2 scoli si 3 instructori (2 de la o scoala) si a promovat examenul practic din prima.

#8
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010
Am fost să întreb la școala mea din Timișoara și cică n-am voie să.i schimb doar dacă plec la altă școală.
Hm, nu mă așteptam la așa ceva.


#9
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Cu atâtea schimbări legislative și pentru că instructorii auto sunt foarte prost plătiți, este penurie de instructori. Cererea este mare și logic că școlile au suficient spațiu de manevră. Așa că nu mă miră!

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001

 TLGTLC, on 23 ianuarie 2018 - 13:58, said:

Cu atâtea schimbări legislative și pentru că instructorii auto sunt foarte prost plătiți, este penurie de instructori.
Penurie de instructori? Sunt o multime.
E chiar concurenta intre ei. Cine "prinde" cate un cursant. Mai fac de la ei reducere.
Numai sa "prinda" 1-2.
Se "scot" ei la traseu insa. Acolo e bataia pestelui.

Oare nu se termina si cu spaga de la traseu luata de ei?
Dupa ce se face cate o "razie" intr-un judet, e "pauza" o perioada, apoi "tariful" creste.
De ce oare? De ce in unele judete e "gratis" iar in altele ajunge la 300 E pt traseu? (pt B)

Edited by dorin_2k, 23 January 2018 - 14:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate