Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Modificare proiect

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 01.12.2006
Buna ziua,

Am gasit pe internet schema unui aparat pentru tocat plastic, dar am nevoie de cateva modificari (mai lat, cu mai multe cutite, ax mai gros) si nu ma descurc cu proiectarea.
Cum pot gasi pe cineva care sa modifice acest proiect conform cerintelor mele? Cred ca cineva competent termina intr-o ora-doua, am nevoie in final de schite pentru taierea pieselor cu laser. Mi se pare normal sa platesc pentru asta dar sa fie o suma rezonabila.
Exista pe aici cineva dispus sau imi puteti recomanda vreun site gen freelancer?

Multumesc.

#2
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Initiator, vezi ca axele nu le poti "taia" cu laser ci numai cutitele si eventual peretii carcasei! Dar intereseaza-te ce putere are laserul respectiv pentru a reusi sa taie grosimea pe care o doresti. Cutite subtiri mai mult ca sigur ca vor ceda si vor da blocaje ale utilajului si-ar fi pacat de efort si cheltuiala!

#3
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 01.12.2006

View Postiuliean50, on 22 ianuarie 2018 - 16:14, said:

Initiator, vezi ca axele nu le poti "taia" cu laser ci numai cutitele si eventual peretii carcasei! Dar intereseaza-te ce putere are laserul respectiv pentru a reusi sa taie grosimea pe care o doresti. Cutite subtiri mai mult ca sigur ca vor ceda si vor da blocaje ale utilajului si-ar fi pacat de efort si cheltuiala!
Pentru ax planul e sa cumpar hexagon, si prelucrat la strung la capete. Dar daca pun ax mai mare ca in proiect, trebuie si gaura din cutite sa fie mai mare.
In general, proiectul e din inox de 5 si 6 mm grosime.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
cat de mari sunt acele cutite? nu sunt prea multi care sa taie in inox de 5 si 6. materialul in sine nu este folosit prea des la o productie de scara mica. de care inox vrei sa folosesti?

da-mi in privat ceva detalii despre acea masina de tocat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate