Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Youtube pe android

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016
De ce nu imi merge sa vizionez un videoclip pe youtube? Se incarca intruna adica sta in loading si tot nu merge...uneori cand apas pe un videoclip se blocheaza si ma da afara. Am incercat si cu Adobe Flash Player dupa ce se instaleaza il deschid si imi intra in browser imi da eroare aceasta "Browserul nu poate incarca aceasta pagina" , am incercat si alte browser si se blocheaza cand intru pe youtube. Pe facebook nu se incarc videoclipurile, imi sta tot in loading.

#2
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Ce telefon și versiune de android ai?

#3
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016

View Postnick5roo, on 21 ianuarie 2018 - 21:24, said:

Ce telefon și versiune de android ai?

am un Samsung s7392 si un custom rom MIUI 7

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,374
  • Înscris: 08.02.2011
Poate o fi ceva update pe la youtube sa nu mai suporte antichititati din astea de telefoane, cine stie.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Sau poate e de la ROM-ul Custom.

View Postnarcis9944, on 21 ianuarie 2018 - 21:51, said:

am un Samsung s7392 si un custom rom MIUI 7
Ti-e greu sa cauti in subiectul dedicat de pe xda, sa vezi daca a mai avut cineva problema ta si a rezolvat-o?

Edited by Hider141, 21 January 2018 - 23:03.


#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Cel mai probabil Youtube-ul si-a schimbat API-ul, vechile aplicatii nefiind suportate.
Flash player-ul e depasit de asemenea.
In browser pe desktop clipurile ruleaza pe HTML5, nu se mai foloseste Flash-ul de ceva timp.
In cazul tau, telefonul si os-ul e depasit.

#7
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostHider141, on 21 ianuarie 2018 - 23:03, said:

Sau poate e de la ROM-ul Custom.


Ti-e greu sa cauti in subiectul dedicat de pe xda, sa vezi daca a mai avut cineva problema ta si a rezolvat-o?
Vezi politica softpedia in legatura cu astfel de situatii si revin-o cand ai ceva de spus.
https://forum.softpe...a-de-ce-si-cum/
Cu placere.

-------------

Initiator, probabil e de la ROM.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008
Stiu de noua politica de postare.
Dar in mod normal orice ROM Custom are un thread de suport in care gasesti sau postezi probleme intalnite pe ROM-ul respectiv, care e fix thread-ul unde ai link catre arhiva cu ROM-ul si ce altceva iti trebuie ca sa-l poti instala si folosi pe telefonul tau.

Noi nu stim daca a postat chiar developer-ul ROM-ului in thread-ul dedicat faptul ca trebuie sa foloseasca o anumita versiune de Gapps sau Youtube, sa faca o modificare manuala in build.prop sau altceva ca sa-i mearga YT. Si prin urmare poate ne chinuim 10 oameni sa-i ghicim rezolvarea, desi daca ar citi 5 minute unde trebuie ar gasi-o singur.

Edited by Hider141, 22 January 2018 - 09:14.


#9
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Nu-i nimic, developerul va posta si aici daca vrea.
Daca initiatorul nu va primi niciun raspuns, va incepe sa sape iar topicul se va duce rapid pe pag 3.

Problema e de atitudine, gen "ti-e greu sa xyz?".

#10
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e problema de atitudine @underb
Majoritatea știm că atunci când vrem să instalam un custom rom, citim bine înainte de a face o greșeală! Inițiatorul nu a făcut asta și acum suportă consecințele. În principiu, pe pagina de download scrie procedura de instalare, cu rom, gapps, root, twrp etc. Noi nu putem ști ce custom rom are, deci nu îl putem ajuta.
On topic, pe apkmirror.com să cauți o versiune veche de YouTube compatibilă versiunii de android.

#11
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
Am folosit acum cateva YouTube 4.5.17  si merge perfect, daca nu merg videourile nici pe facebook cel mai probabil e de la custom rom, incearca altul sau vezi daca a facut developerul un update

#12
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
cateva ore* :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate