Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Mai filmează cineva pe cameră cu casetă?

* - - - - 10 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Orice telefon cu OIS filmeaza bine.

#20
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,495
  • Înscris: 13.11.2011

View PostTruculMagic, on 21 ianuarie 2018 - 23:02, said:

Orice telefon cu OIS filmeaza bine.
Nu e o regulă.

#21
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,731
  • Înscris: 01.10.2002
Camerele serioase tinute pe umar scoteau o imagine mult mai stabila decat filmarile astea cu mobilul. Stabilitate mai buna plus inertia data de masa aparatului.

#22
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostTruculMagic, on 21 ianuarie 2018 - 23:02, said:

Orice telefon cu OIS filmeaza bine.
depinde ce înțelegi prin ”bine”.

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTsunnnami, on 21 ianuarie 2018 - 20:01, said:


parca Sharp

sorry am verificat, Hitachi

#24
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 03.02.2009
Acum 2 ani am filmat cu camera mea DCR-HC51E.dupa vre.o 3 ani de la achizitionare sa stricat(rupt) pamblica dintre camera si ecranul touch.am ramas cu setarile blocate...90 minute filmare...la ceas,data nu mai puteam umbla.am mai filmat asa cu ea prin vizor ceva ani.la o filmare de revelion eu eram inca cu o ora in urma...nu venise viitorul an la mine��.o mai incarcam din cand in cand sa nu piarda ceasul.am uitat sa o incarc si acum cand o deschid cere setarea ceasului.sa nu ai si niste butoane lentru meniu.toate erau pe ecran.e in dulap si cred ca mai are caseta cu ceva inregistrat in ea

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
DJL ce să mai filmezi la calitatea aia ?

Mai bine pictezi. Cadru cu cadru.
Serios

#26
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde de ce îţi doreşti, depinde de display. Normal că dacă ai un display care duce cel puţin 720p se va vedea ca naiba dacă filmezi H.D. Dar aşa precum au zis unii colegi, există camere care duc 720p sau 1080p şi au casetă video.
Ca fapt divers, camere H.D. nu sunt ceva nou. Să nu uităm de proiectur Eureka (nu am reuşit să găsesc vreo filmare originală la calitate HD)
sau de televiziunea cu 1125 linii (1035i) a Japonezilor -sistemul Hi-Vision (au avut şi LaserDiscuri HD a.k.a. MUSE a.k.a. Hi-Vision). Oare astao fi tot H.D.?
filmare HD din 1993. S.U.A. Pe casetă D[igital]-V.H.S. Sunt curios: dacă ar fi filmat pe alt tip de bandă, ar fi ieşit mai bună imaginea?
Ce-i drept, pe măsura trecerii timpului camerele video au început să aibă nevoie de în ce în ce mai puţină lumină pentru a scoate o imagine bună.

Pentru una S.D. care filmează pe peliculă, asta dă o imagine destul de bună. Când am să fac rost de bani, am să înşfac una (am găsit la vânzare).

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vM8w9fpKPmc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
nicu201

nicu201

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.08.2005
Dar asa ceva sigur nu ati vazut  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TCXJ5twf5tM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
elderlord

elderlord

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2019
va salut ...am intrat pe acest forum pentru ca nu de mult timp am primit o camera video destul de veche cred eu si nu prea am gasit multe informati despre ea ...rog daca ma puteti ajuta careva cu mai multe informati ....este vorba despre modelul JVC GF-500 CAMERA RECORDER/PLAYER videomovie VHS HQ......

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate