Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Magazin Play

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016
Salut , am instalat EMUI7 pe telefonul Samsung Galaxy Trend Lite ( s7392), am instalat aptoide pentru a putea descarca google play pentru a
descarca jocuri google play si sa ma conectez pe Clash Royal cu contul google, dar nu se deschide Magazin Play. Ce pot sa fac?

#2
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015
Pe scurt,ai facut o ciorba,de nu mai intelege nimeni,nimic!
1.De ce ai instala EMUI,cand are deja interfata TouchWiz,sau cum se cheama cea veche de pe telefoanele Samsung mai vechi!
2.Nu a venit preinstalat cu Play Store,ca asa vin toate telefoanele cu Android?
3.E vai de mama lui de telefon,de ce nu il schimbi?

Edited by Vlad_22, 21 January 2018 - 16:26.


#3
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016

 Vlad_22, on 21 ianuarie 2018 - 16:23, said:

Pe scurt,ai facut o ciorba,de nu mai intelege nimeni,nimic!
1.De ce ai instala EMUI,cand are deja interfata TouchWiz,sau cum se cheama cea veche de pe telefoanele Samsung mai vechi!
2.Nu a venit preinstalat cu Play Store,ca asa vin toate telefoanele cu Android?

nu, nu avea instalat play store

#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015
Nu stiu man,cert este ca e un telefon vechi care nu mai merita efortul!

#5
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Banuiesc ca EMUI7 este custom rom.
Ca sa ai Magazin Play trebuie sa instalezi din custom recovery GAPPS ul aferent versiuni de android si a tipului de procesor.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,822
  • Înscris: 06.01.2008
Ori esti troll, ori ai vrut sa spui ca ai instalat MIUI 7 pe telefon.
Dar thread-ul de pe xda de unde ai luat ROM-ul nu avea indicatii despre cum sau de unde sa instalezi suita de aplicatii Google?



 Vlad_22, on 21 ianuarie 2018 - 16:23, said:

1.De ce ai instala EMUI,cand are deja interfata TouchWiz,sau cum se cheama cea veche de pe telefoanele Samsung mai vechi!
EMUI e de fapt versiunea de Android instalata pe telefoane Huawei. Cred ca vroia sa spuna de fapt de "MIUI 7", daca nu e troll.

Edited by Hider141, 21 January 2018 - 16:46.


#7
narcis9944

narcis9944

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 09.10.2016

 Hider141, on 21 ianuarie 2018 - 16:45, said:

Ori esti troll, ori ai vrut sa spui ca ai instalat MIUI 7 pe telefon.
Dar thread-ul de pe xda de unde ai luat ROM-ul nu avea indicatii despre cum sau de unde sa instalezi suita de aplicatii Google?




EMUI e de fapt versiunea de Android instalata pe telefoane Huawei. Cred ca vroia sa spuna de fapt de "MIUI 7", daca nu e troll.

da, scuze era MIUI 7

#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015

 Hider141, on 21 ianuarie 2018 - 16:45, said:

Ori esti troll, ori ai vrut sa spui ca ai instalat MIUI 7 pe telefon.
Dar thread-ul de pe xda de unde ai luat ROM-ul nu avea indicatii despre cum sau de unde sa instalezi suita de aplicatii Google?




EMUI e de fapt versiunea de Android instalata pe telefoane Huawei. Cred ca vroia sa spuna de fapt de "MIUI 7", daca nu e troll.
Stiu ce e EMUI,am un Huawei,de asta mi s-a parut si mie ciudata intrebarea!

EMUI e interfata,e incorect sa spui versiunea de Android!Versiunea e 8,7 etc.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
îmi apare la magazinul play.
Manga? Comics? Ca și secțiune
Ce Doamne-s?

#10
Marius9

Marius9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2018
Nu stiu dacă e cazul si aici, dar nici eu nu găseam aplicația Magazin play in meniul telefonului (deci nu aveam cum s-o accesez), dar aceasta era instalata in Android, adica aparea in lista cu aplicatii instalate. I-am dat oprire fortata, dezinstalare update-uri și curatare date și a apărut in meniul principal și am putut s-o accesez. Procedeul este cel de la www.adibarbu.ro/2017/03/magazin-play.html

#11
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
buna seara. Am descarcat aplicația vr real feel alien blasters pe un samsung cu android 7.1 dar la descarcare imi apare messjul ca nu este compatibila cu telefonul,desi cs si cerinte pt a rula  , apare ca fiind minim android 4.4. Stiti cumva ce ar trebui sa fac, aplicatia fiind necesara pentru un joc tip realitatea virtuala, fiind necesara montarea unui telefon in dispozitiv. Mulțumesc

#12
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Dezvoltatorii de aplicatii pot restrictiona instalarea unei aplicatii si in functie de producator si model, nu numai dupa versiunea de Android, de fapt se poate ca dezvoltatorul aplicatiei sa nu fi actualizat lista dispozitivelor compatibile. Asta o poti vefica simplu, vezi ultimul update al splicatiei si data lansarii telefonului tau.
Ca alternativa ai putea incerca sa cauti si sa instalezi direct apk-ul de pe site-uri precum apkmirror.com

Edited by Ciubex, 24 December 2018 - 23:26.


#13
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Am incercat pe apkmirror si nu am gasit aplicatia pe nume vr real feel alien blasters. Am incercat sa instalez aplicatia din magazin poay pe un huawei si apare mesajul ca este incompatibila aplicatia cu acestvdevice. M ati putea ajuta cumva sa o instalez pe acest telefon. Mai am un samsung j5care ruleazavandroid 7.1.1 si acelasi mesaj apare.

Huawiul este mate 10 lite

#14
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Posteaza un link din Google Play cu aplicatia care nu o poti descarca, pentru a nu fi vreo confuzie cand este cautata dupa numele aplicatiei.
Poate eventual te ajuta un coleg de forum cu o alta idee.

#15
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
aplicatia se numeste Vr real feel alien blaster(s) si se foloseste la un joc adus de mosul... momentan nu se poate folosi deoarec din doua telkefoane, un huawei 10 mate și un samsung J 5  apare mesajul că aplicati nu este compatibila cu dispozitivul ( telefonul)

#16
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Mda, se pare ca nu prea ne intelegem.
La o cautare dupa "Vr real feel alien blaster(s)" obtin diverse variante.
Pentru a sti exact care varianta o doresti este necesar link-ul exact din Google Play pentru acea aplicatie.
Pentru a obtine link-ul, cauta aplicatia, deschide pagina si da-i pe cele 3 puncte din dreapta sus, apoi share, copie in clipboard si da-i paste intr-o postare la acel link.

Edited by Ciubex, 26 December 2018 - 04:51.


#17
octaviancosminsem

octaviancosminsem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 21.11.2007
Aceasta este aplicatia
https://play.google....lienblastersapp

Măi exact este prima din printscreenul postat de dvs.

Am mai căutat pe internet si se pare că telefonul trebuie dotat cu giroscop. Asa să fie?

Edited by Ciubex, 26 December 2018 - 22:00.
corectat link-ul


#18
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
OK, exista mai multe metode prin care totusi poate fi download-at un apk de pe Google Play, inclusiv folosind o extensie pentru browser-ul Chrome: APK Downloader
Cu el am descarcat apk-ul dorit de tine si care l-am atasat aici, intr-o arhiva ZIP.
Poate anumite functionalitati ale aplicatiei/jocului nu pot rula fara ca telefonul sa aiba anumite cerinte hardware, precum, in cazul tau "giroscop".

Attached Files


Edited by Ciubex, 26 December 2018 - 22:20.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate