Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Duelul ansamblurilor protv - cost vot sms dublu față de regulament

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 03.04.2005
Bună ziua. Pe protv de pe 15 ianuarie a început emisiunea Duelul ansamblurilor unde poți vota prin sms sau online ansamblul favorit. După cum scrie în regulament și în timpul emisiunii, costul sms-ului este de 0,24 euro plus TVA. Din păcate am verificat astăzi costul suplimentar al operatorului meu de telefonie mobilă Vodafone și am văzut că fiecare sms a fost tarifat cu 0,7 euro fără tva. Am sunat la relații cu clienții și mi-au spus că așa au primit ei tariful de la organizatorul emisiunii și că nu este problema lor.
Ce aș putea face în acest sens? Nu e vorba neapărat de 5 euro cost suplimentar ci faptul că nu este corect iar oamenii ce au votat vor plăti o grămadă în plus, gândiți-vă la câte familii ale tuturor copiilor de la respectivele ansambluri au votat...
Am încercat să sun la ProTv dar au doar un număr scurt unde poți să anunți o știre extraordinară. Am să încerc să trimit un mail.
Alături am atașat regulamentul de pe site-ul protv unde specifică costul sms-ului și un screenshot cu tariful actual. Totodată am întrebat pe marea majoritate a părinților copiilor din ansamblul votat și au fost tarifați la fel cu 0,7 EUR, indiferent de rețeaua de telefonie mobilă din care fac parte.

Attached Files



#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

Quote

Tariful fiecarui vot este de 0.24€, inclusiv TVA
'nuff said.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,968
  • Înscris: 01.12.2001
Cand votezi, nu primesti un sms de confirmare?
Acolo scrie valoarea SMS cu suprataxa. Daca esti de acord, trimiti DA si gata.

#4
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,041
  • Înscris: 30.04.2007
suna la concurenta, poate-i da in fapt .. ;)

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostAl3xandru35, on 21 ianuarie 2018 - 12:44, said:


'nuff said.

Explica.

Edited by don_dannielo, 21 January 2018 - 12:50.


#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

Ce aș putea face în acest sens? Nu e vorba neapărat de 5 euro cost suplimentar ci faptul că nu este corect iar oamenii ce au votat vor plăti o grămadă în plus, gândiți-vă la câte familii ale tuturor copiilor de la respectivele ansambluri au votat...

Quote

Am încercat să sun la ProTv dar au doar un număr scurt unde poți să anunți o știre extraordinară. Am să încerc să trimit un mail.
Suna la CNA

#7
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Se pare ca acest TVA de care mentioneaza ei este 0.46 euro, care la 0.24 euro pret real este de 191.6%. Sau nu se mentioneaza nicaieri de tarif suplimentar de retea. Una din 2.

#8
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 03.04.2005
Când votezi primești mesaj de genul : această acțiune va genera cost suplimentar. Nu specifică valoarea.

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcraciuncostel, on 21 ianuarie 2018 - 12:39, said:

Bună ziua. Pe protv de pe 15 ianuarie a început emisiunea Duelul ansamblurilor unde poți vota prin sms sau online ansamblul favorit. După cum scrie în regulament și în timpul emisiunii, costul sms-ului este de 0,24 euro plus TVA. Din păcate am verificat astăzi costul suplimentar al operatorului meu de telefonie mobilă Vodafone și am văzut că fiecare sms a fost tarifat cu 0,7 euro fără tva. Am sunat la relații cu clienții și mi-au spus că așa au primit ei tariful de la organizatorul emisiunii și că nu este problema lor.
Ce aș putea face în acest sens? Nu e vorba neapărat de 5 euro cost suplimentar ci faptul că nu este corect iar oamenii ce au votat vor plăti o grămadă în plus, gândiți-vă la câte familii ale tuturor copiilor de la respectivele ansambluri au votat...
Am încercat să sun la ProTv dar au doar un număr scurt unde poți să anunți o știre extraordinară. Am să încerc să trimit un mail.
Alături am atașat regulamentul de pe site-ul protv unde specifică costul sms-ului și un screenshot cu tariful actual. Totodată am întrebat pe marea majoritate a părinților copiilor din ansamblul votat și au fost tarifați la fel cu 0,7 EUR, indiferent de rețeaua de telefonie mobilă din care fac parte.
Este vina organizatorului ca si pe site tot asa scrie "Tariful este de 0.24 Euro -(TVA inclusă)".   0,7 este tariful pentru numarul ala, poti sa verifici  listele cu numere pentru servicii cu tarif special de la celalalte companii de telefonie, de exemplu uite AICI lista Telekom.Vezi ca acolo gasesti si un numar de contact (al celor care detin numarul special) la care poti suna sa-i intrebi de ce ProTv a scris in regulament un tarif mult mai mic.

Edited by stlk, 21 January 2018 - 13:55.


#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Da breee, da´ esti fudul ca ai pus umaru`! N-are importanta la ce si cu ce pret, important e ca pe-acolo pe undeva, in maruntaiele calculatorelor, apare si numele tau! Pai ce-i de colo!

#11
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,613
  • Înscris: 25.11.2007
Televiziunea dăunează grav sănătății, acum și buzunarului.

#12
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,138
  • Înscris: 27.06.2007
trebuie platit si salariu Escăi cumva :D

#13
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,396
  • Înscris: 26.04.2016
Mai tine smecheria asta ? Credeam ca am trecut demult peste aceste smenarii.

#14
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,065
  • Înscris: 15.05.2008
tre sa fii credul tare de tot,sa te increzi in sms de la concursuri cu suprataxa

#15
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Nu știu cine chiar crede în prostiile astea... cu voturi prin SMS ...de obicei iese cine trebuie.

Dacă tot se poate vota online (ca la Vocea României), un change IP + MAC,  + stergerea cache-ului din browser ar trebui să-ți permită să fraudezi sistemul, care oricum se cacă pe voturile populației :lol:
De preferabil, la schimbarea IP-urilor să fie județe din România (de obicei sistemele au o protecție la voturile care par frauduloase, gen un vot din Brazilia, unul din Congo, unul din Vietnam, unul de pe o insulă, etc.).

Totuși își bate cineva capul? :lol:

#16
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011

View PostSTARTREK1, on 21 ianuarie 2018 - 14:50, said:

trebuie platit si salariu Escăi cumva Posted Image
... și implantul de păr al lui Măruță ... Posted Image

Edited by zradu, 21 January 2018 - 17:34.


#17
pascali_daniel

pascali_daniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 09.12.2017
Ai patit ca astia cand ai citit SMS-urile http://www.nastratin...17/08/m5169.jpg

Edited by pascali_daniel, 21 January 2018 - 18:18.


#18
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 03.04.2005
Am primit răspunsul de la ProTV azi.

Buna ziua,

In primul rand, va multumim pentru sesizarea pe care ne-ati facut-o!

Imediat cum am primit email-ul de la dumneavoastra, am inceput sa investigam cu partenerii care ne ajuta la organizarea acestui sistem de votare. Din pacate, situatia neplacuta de a fi suprataxat la momentul votului a survenit din cauza unei erori materiale in sistemul Vodafone. Partenerii de la Vodafone sunt in prezent in cautarea unei solutii pentru a corecta de urgenta aceasta eroare, iar pentru o solutionare cat mai rapida a cazului dumneavoastra puteti contacta direct Vodafone.



Va multumim ca urmariti emisiunile noastre si va asiguram de profesionalismul PRO TV!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate