Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Player video care sa faca cast

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006
Salut

Folosesc Samsung Note 8 si am nevoie de o aplicatie de redat video care sa stie sa faca corect cast (folosesc google chromecast). Aplicatia nativa de pe Samsung nu face cum trebuie cast-ul pe televizor, ci copiaza exact telefonul (daca se roteste ecranul se roteste si pe tv si nu se scaleaza).
Poate sa stie sa citeasca si subtitrari de tot felul

Merci.

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Unde stochezi videoclipul?

#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006

 easy90rider, on 21 ianuarie 2018 - 11:10, said:

Unde stochezi videoclipul?
Local pe telefon ( sau SD telefon)

#4
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Incearca BubbleUPNP.

#5
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Nu prea inteleg eu ce vrei sa zici, dar banuiec ca vrei sa faci un screen mirroring de pe telefon pe tv. Iar ca nu iti merge tie full screen sau alte chesti, toate tine de aspect ratio: care nu vreau sa ti le zic acuma ca is prea beat... dar e chesti simpla daca telefonul nu are acelasi asptect ratio ca si tv-ul, nu ai cum sa faci chestia asta, ai putea dar sa tai din imagine sau sa lasi dungi.

#6
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006

 logy, on 21 ianuarie 2018 - 12:52, said:

Nu prea inteleg eu ce vrei sa zici, dar banuiec ca vrei sa faci un screen mirroring de pe telefon pe tv. Iar ca nu iti merge tie full screen sau alte chesti, toate tine de aspect ratio: care nu vreau sa ti le zic acuma ca is prea beat... dar e chesti simpla daca telefonul nu are acelasi asptect ratio ca si tv-ul, nu ai cum sa faci chestia asta, ai putea dar sa tai din imagine sau sa lasi dungi.
Aoleu...prietene...imi cer scuze ca nu am fost explicit dar conceptul de cast si google chromecast nu prea are treba cu aspect ratio.  Google chromecast stie sa faca automat ration adaptandu se la orice televizor orice diaginala.  Daca ai facut vre o data cast de pe aplicatia de youtube sua chiar din browser chrome, cred ca iti vei da seama ce zic.
Plex player face acelasi lucru numai ca nu pot reda de pe local.

P.s. Nu vreau sa te jignesc, dar daca esti beat....de ce nu ai asteptat sa iti treaca si dupa un somn bu puteai sa postezi mai amanuntit. Merci de sfaturi oricum.

 easy90rider, on 21 ianuarie 2018 - 12:50, said:

Incearca BubbleUPNP.
Nu as vrea sa ma mai complic cu doua aplicatii...mi ar trebui un player care sa aibe integrat . Merci de sugestie

#7
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,233
  • Înscris: 19.08.2005
Se pare ca exista niste incompabilitati intre anumite modele de Samsung si Google chromecast

#8
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006

 danyel61, on 22 ianuarie 2018 - 13:03, said:

Se pare ca exista niste incompabilitati intre anumite modele de Samsung si Google chromecast
Youtube transimite ok, Plex player transmite ok , VLC nu are optiunea de cast, nu inteleg de ce aplicatia nativa (care are cast) nu reda cum trebuie. practic copiaza exact ce e pe telefon, ceea ce nu e corect. Rotesc ecranul, se roteste si pe cast, scalez, se scaleaza si pe cast. Practic e un mirror pur.

Cand spui incompatibiltati intre Samsung...sa inteleg ca te referi la aplicatia nativa de video? sau la ce? Totul se face prin soft aci, nimic hardware

Edited by cuculea, 22 January 2018 - 23:19.


#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2006
Ha ...ce tare. Aveam aplicatia chiar sub nasul meu si nu am stiut ca face cast pana nu am citit un review dintr o pura intamplare.

EsFile explorer are integrat si un player video ce face cast. Inca nu l am probat, dar o voi face cat de curand sa vad cum trimite catre google chromecast si daca ia si subtitrarea

#10
rew2

rew2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2009
Incearca MegaCast player.

#11
vnvio2005

vnvio2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 17.09.2007
As vrea sa stiu ce player video imi ofera posibilitatea de a introduce subtitrari intr-un film vazut pe un tv samsung cu chromecast 2.

#12
gicuta77

gicuta77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 24.11.2007
Foloseste Web Video Cast, din magazin play. Dupa mine e cel mai bun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate