Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Gboard vs SwiftKey vs Swype!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015
Care dintre ele vi se pare cea mai buna dintre cele 3,si implicit cea mai buna tastatura pentru Android!
merita sa dau aproximativ 5 lei pe tastatura Swype?

#2
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Swiftkey , parerea mea.

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Eu folosesc de ani de zile swype. Daca trebuie sa scrii in mai multe limbi, swype e cel mai ok. Mai ales ca scrie mai corect, gramatical, decat swiftkey.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Gboard

#5
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,988
  • Înscris: 16.07.2015

 easy90rider, on 20 ianuarie 2018 - 23:47, said:

Eu folosesc de ani de zile swype. Daca trebuie sa scrii in mai multe limbi, swype e cel mai ok. Mai ales ca scrie mai corect, gramatical, decat swiftkey.
Arata bine si Swype,nu am ce-i reprosa,deci merita cativa leuti,nu?Totusi,telefonul Huawei P9 lite venea preinstalat cu Swype si cu o tema Huawei probabil personalizata pt acesta!Intrebarea mea este unde as putea-o gasi,eu folosind un P9 lite 2017!

#6
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Dupa ani de folosinta a Swipe si Swiftkey, de cand am trecut la Gboard am ramas cu ea.
Gboard mi se pare mai usor de folosit.

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Vlad_22, on 21 ianuarie 2018 - 00:05, said:

Arata bine si Swype,nu am ce-i reprosa,deci merita cativa leuti,nu?Totusi,telefonul Huawei P9 lite venea preinstalat cu Swype si cu o tema Huawei probabil personalizata pt acesta!Intrebarea mea este unde as putea-o gasi,eu folosind un P9 lite 2017!
Ce-mi place la Swype e ca pune cratima chiar si cand scriu prin glisare pe ecran. 95% din scris e prin glisare. Nu stiu daca GBoard si Swiftkey pun cratima la glisare.

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
E o chestiune pur subiectiva, de obisnuite, incearca-le pe primele doua apoi pe a treia, dai 5 lei, consideri ca bei o cola.
Dar poti sa primesti banii inapoi instant daca o dezinstalezi in mai putin de 15' de la cumparare, Google Play-ul iti da banii inapoi.
Asadar, ai 15 minute la dispozitie pentru a testa orice aplicatie cumparata de pe Google Play.

#9
vdnick

vdnick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 18.11.2006
SwiftKey suporta cratima prin glisare?

#10
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Da. Pune.

Însă nimerește destul de multe cuvinte pe lângă. Cred că mergea mai bine înainte să-l dezvolte MS. Dar altceva mai bun n-am găsit.

#11
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 21.12.2011
Gbord. Cel puțin pe telefonul meu Xiaomi se mișcă demențial de bine, și îmi place la softul asta modul dicționar și autocorecția lui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate