Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Durere stomac de fiecare data cand creste pulsul

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
victor_c

victor_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2010
Mi-au facut iarasi azi tot acele eterne teste, cu ventuzele si cu aparatul ala ce-l plimba deasupra inimii si stomacului.
Au spus ca nu au vazut nimic ce sa justifice simptomele si a zis ca ma externeaza in 3 zile si imi mai prescrie acasa medicamente. A spus ca mai poate sa ofere o ceva ..grafie, cu ceva fir bagat in vena cu care verifica inima.
Evident sunt f dezamagit ca pare ca o sa ajung acasa in exact aceeasi situatie.
Am mai tot citit si ma gandeam ca am probabil ischemie gastrica sau la stomac. Nu ischemie la inima si probabil nici ischemie mezenterica. Ci la stomac. Exista asa ceva si e foarte rar intalnit si rar diagnosticat. Am spus asta doctorului dar a dat din cap in semn ca nu crede.
Ce face o persoana care are asa ceva ?
Mai ales daca persoana arata in forma si nu arata bolnavicioasa ?

#38
victor_c

victor_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2010
Cand am zis de persoana care arata in forma, ma refeream ca am impresia ca doctorii pot fi influentati daca persoana nu arata bolnava si daca eventual arata sportiva. Din start iti spun ca nu poti avea aia si aia

Si ce ar face o persoana, ma refeream la ce posibilitati de diagnosticare. Sfaturi de unde mai pot merge ? Ce fel de doctor s-ar ocupa de găsirea unei ischemie gastro sau de stomac.


#39
victor_c

victor_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2010
Din pacate dupa coronografie au spus ca am 2 vase infundate in inima, trebuie puse stenturi.
Sunt foarte dezamagit, dar macar am in sfarsit un diagnostic dupa 2 ani de zile.
Si ce ciudat ca initial era o arsura clara in stomac si nu durere. Si dupa vreun an jumate era tot arsura in stomac la efort dar uneori daca insistam, parca era si durere in stomac.

#40
victor_c

victor_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2010
Freddy12 ati avut un rol semnificativ in solutionarea cazului. Multumesc frumos. Si asta in conditiile in care cativa medici cardiologi au spus ca nu am nimic dupa ce m-au vazut si consultat.

#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPhaseZ, on 26 ianuarie 2018 - 17:54, said:

Poate e o nevralgie intercostala. E drept ca nu ar avea sens cu senzatia de arsura dar efortul si starile nervoase, pe langa puls ridicat implica si o respiratie accentuata care pune in miscare toata cutia toracica.
Pai atunci ar putea sa fie si o hernie de disc, iar nervul iritat sa iradieze durerea in alta parte.  
La mine durerea se plimba din umar pana la genunchi. Sa nu mai zic ce distractiv a fost cand am tras o vizita si la urologie, ca ma durea in "zona pubiana". Si toate durerile alea de la hernie de disc.

#42
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

View Postvictor_c, on 20 martie 2018 - 18:10, said:

Freddy12 ati avut un rol semnificativ in solutionarea cazului. Multumesc frumos. Si asta in conditiile in care cativa medici cardiologi au spus ca nu am nimic dupa ce m-au vazut si consultat.
Am in familie pe cineva care in faza incipienta avea exact aceleasi simptome. Pana la urma a facut operatie de by pass si e foarte bine si acum dupa 20 de ani de la operatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate