Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Numai aici despre INNA

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
pufonel, de ce ”plăceri vinovate” ?

În altă ordine de idei, e praf domnița noastră, chiar ”Wow” piesa ei nu a știut să o asocieze...Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zbw667kegQM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Posteddy_teer, on 21 martie 2019 - 13:06, said:

pufonel, de ce ”plăceri vinovate” ?
Se potriveste perfect definitiei. Sunt convins ca e o melodie de 2 lei, dar in mod ciudat imi place, mai ales partea de "backing vocals" (nu stiu cum s-o descriu, e motivul ala care se tot repeta intre strofe si la care nu inteleg textul). Si ma simt oarecum vinovat ca-mi place.

Oricum, pentru mine e un pas inainte, deoarece majoritatea melodiilor mai vechi ale ei mi se par de neascultat, mai ales alea gen Hot sau Love unde tzipa COME BACK and rescue me sau ceva de genul :P

#39
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Da, definiția ta este corectă.
Deci tu te simți vinovat că îți place o piesă de doi lei...
Dar nu uita că piesele INNEI sunt mai degrabă un fel de Red Bull care "îți dă aripi", nu un vin bun vechi...
Când voi avea puțin timp liber, am să pun aici câteva din piesele bune ale INNEI din perioada ei de început...

#40
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Chiar acum am prins pe Kiss FM Inna - Pentru Că (fără The Motans). Văd că Virgin Radio e singurul care nu dă varianta asta a piesei. De ce, nu știu :habarnam:
Oricum, am uitat și de data asta să înregistrez piesa. Păcat că pe YouTube sau Spotify nu poate fi găsită.

#41
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Când o mai prinzi, arde-o nu o mai ierta !
Și eu caut să o înregistrez, dacă reușești, să-mi dai un P.M. ...
Cred că varianta fără băieții de la The Motans este făcută "pe comandă" pentru Europa FM, Kiss FM și ZU...
E posibil să apară pe vreun album de-al INNEI pe viitor, sau pe vreo compilație, dar cum nu avem nicio garanție, mai bine să încercăm să înregistrăm piesa. Mult succes !

#42
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Posteddy_teer, on 24 martie 2019 - 11:30, said:

1. Da, definiția ta este corectă.
Deci tu te simți vinovat că îți place o piesă de doi lei...
Dar nu uita că piesele INNEI sunt mai degrabă un fel de Red Bull care "îți dă aripi", nu un vin bun vechi...
2. Când voi avea puțin timp liber, am să pun aici câteva din piesele bune ale INNEI din perioada ei de început...
1. Asta e parerea mea, si sunt de acord si cu tine. E o melodie care te energizeaza, dar n-as asculta asa ceva toata ziua.

2. Nu te obosi. Le stiu si nu-mi plac. Parca e mai OK aici, unde e mai naturala si nu zbiara. Dar pot asculta cateva melodii, cum ar fi Un momento sau Tu si eu, chiar si Pentru ca. Nu sunt printre preferatele mele, dar le dau nota de trecere.

PS De ce o tot scrii cu litere mari, de parca ar fi o prescurtare? In siglele trupelor Beatles sau Queen apar numai majuscule, totusi n-am vazut niciun fan de-al lor sa le scrie cu litere mari. E altceva la ABBA, care e un acronim dupa numele membrilor formatiei :D

PS #2: daca nu suporti o parere cinstita si fara ranchiuna, spune si promit sa nu mai scriu nimic pe topicul asta :peacefingers:

#43
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
pufonel, îți respect părerea, și normal că poți să critici și piesele INNEI și pe INNA (apropo, scriu cu litere mari că așa am văzut că se scrie și pe CD-urile ei, și pe Youtube, Instagram, Facebook sau Twitter. Cred că e un fel de logo, și cred că mai e și marcă înregistrată) acest topic nu este un ”Fan Club INNA”, există gusturi și gusturi, și nu e nimeni obligat să-i placă sau să o laude pe INNA. Dacă tu (sau alții) aveți critici sau păreri proaste despre ea, puteți să le faceți publice aici, pe mine nu mă deranjează deloc. De fapt aștept cu interes comentariile apărute aici.

Am să pun totuși două piese (de la începuturile carierei INNEI) deși nu sunt foarte bine cunoscute,
și nici nu s-au bucurat de prea mult succes, dar care mie îmi plac.
Mi-ar plăcea foarte mult să aflu cum vă plac vouă aceste piese aproape uitate ale ei...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jFGqZ5cPrPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OeqDOfO-qFw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wy2Ws4JGkJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Mai e Inna difuzată de radiourile din afară? Ziceai tu ceva că sunt câteva melodii de-ale ei în topurile din Turcia.

#46
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Nu am mai auzit-o de mult timp pe radiourile de afară, Virgin Radio Turcia și-a schimbat profilul, Maxima FM Spania nu am ascultat în ultimul timp, pe Megastar FM Spania nu am mai auzit-o, Radio Fenomen la fel. Am auzit că a fost un interviu cu ea la Los 40 Spania... În schimb pe Metro FM Turcia e difuzată piesa lui Marco și Seba - Fire To My Heart...
De fapt nici n-am avut timp să ascult radiourile de afară, doar sâmbăta și duminica...
Ca să nu fiu complet off topic, îmi place foarte mult acest duet inedit :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3h4xU8ezHiQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
WTF ? Cred că după cântecul ăsta și-a scrântit limba... Posted Image Posted Image Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0vSW7FU2fDA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Bun, văd că INNA a lansat albumul ”YO”. Avalanșă de videoclipuri pe Youtube. Am ales să postez aici piesa ”Te Vas”, care cred eu, este cea mai promițătoare...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MpuZzJTt3LA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
Au apărut și videoclipurile ultimelor două piese de pe albumul ”YO” al INNEI . Este primul ei album necomercial, dar în același timp este și primul album care vrea să ne transmită ceva. Și pe acest album se găsesc câteva piese care ar putea apărea oricând în orice top muzical  important din lume. Am ascultat acest album pe un sistem audio HIFI, și pot să spun că este foarte bine masterizat și deși nu mai are sound-ul comercial al celorlalte albume ale INNEI, Acest album probabil este unul dintre cele mai valoroase ale ei.  Păcat că nu este promovat cum trebuie Și probabil că INNA va trebui să revină la muzica comercială pentru a reintra în topurile muzicale internaționale. Cum spuneam, și pe acest album sunt multe piese care ar putea intra în atenția publicului și care ar putea avea chiar succes.  piesa ”Si mama” are un videoclip chiar frumos. De asemenea are și un mesaj. Singurul lucru care  nu face din această piesă un hit,  este lipsa de promovare pe piețele muzicale importante. Ca  și ”Te Vas” aceasta este o piesă vocală, dar și muzicală în același timp. Ascultați albumul ”YO” pe un sistem audio HIFI, și veți rămâne surprinși de câtă muncă a putut depune această fată la acest album. Cu siguranță vă va emoționa, și cu siguranță îl veți asculta de mai multe ori,  și cu siguranță de fiecare dată veți descoperi ceva nou la fiecare piesă. Dacă veți asculta acest album doar pe boxele bluetooth împerecheate cu telefonul dumneavoastră, nu veți ști câtă emoție se găsește în acest ”YO” ( ”Eu” ) în care INNA a pus puțin din sufletul ei în fiecare cântec.
Postez aici videoclipul piesei ”Si Mama”, un videoclip frumos după părerea mea...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pfb4QHcwmTc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by eddy_teer, 28 June 2019 - 12:22.


#50
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Peste un milion de vizualizări în mai puțin de o săptămână, wow! Într-adevăr, merită din plin piesa, o recomand! :proud:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hsHufHYawUo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Parca Bebe era mai ascultabila. Asta nu-mi spune nimic.

#52
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013

View PostAndReW99, on 09 aprilie 2020 - 00:24, said:

Peste un milion de vizualizări în mai puțin de o săptămână, wow! Într-adevăr, merită din plin piesa, o recomand! Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hsHufHYawUo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Videoclipul mega hitului lui Dennis Lloyd - Unfaithful, are acum 2.963.280 de vizualizări pe Youtube deși premiera a avut loc pe 22 noiembrie 2019. INNA - Not My Baby are acum 2.255.681 de vizualizări deși e doar un lyric video cu desene animate, și a avut premiera pe 2 aprilie 2020. Sper că acesta este un semn că ”Not My Baby” va fi un succes. Eu cred că e una dintre cele mai bune piese ale INNEI din ultimii ani. Totuși, mă tem că băieții de la ”Global Records” vor reuși din nou să o saboteze pe INNA prin promovarea amatoristică pe care o fac ei de obicei. Cred că cea mai mare greșeală pe care a făcut-o INNA în cariera ei a fost că a renunțat la colaborarea cu casa de discuri ”Universal”...

View Postpufonel, on 13 aprilie 2020 - 23:59, said:

Parca Bebe era mai ascultabila. Asta nu-mi spune nimic.

Acum fiecare are gusturile lui, dar eu cred că ”Not My Baby” e mult peste ”Bebe”. Sper că va ajunge și pe posturile de radio din Europa.

#53
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 31.12.2013
A apărut videoclipul pentru ”Not My Baby”... Nu știu ce să spun... Nu știu cine a scris scenariul videoclipului, nu știu cine a avut ideea unui clip ”de buget”, dar eu cred că  videoclipul e mult sub cântec. Am înțeles ideea videoclipului, cu INNA jucând rolul Evei... Dar ideea pare abandonată la jumătate, doar șarpele, mărul și o ședință foto cu INNA (frumoasă, dar mult prea îmbrăcată pentru acest rol pentru care o frunză ar fi fost suficientă) ... parcă e puțin... Sunt curios câte vizualizări va face... Măcar e filmat în 4K...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vEYUDCaS4xs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RvN6Mw-c008?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate