Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Pot recupera 2/3 ani de matematica in 5 luni? Cu meditatii si fara.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
"Pot recupera 2/3 ani de matematica in 5 luni?"
Prima lectie...gratis: 2/3 ani = 8 luni :)

#20
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,515
  • Înscris: 30.10.2003
Eu am recuperat 4 ani in 5 luni. Insa cu meditatii.

#21
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
Eu in Februarie 2014 am inceput sa invat matematica, La momentul acela, nu mai stiam sa rezolv o ecuatie de gradul doi, ca iti dai seama la ce nivel eram. Am luat bacul din prima, 7 la matematica. Am dat din matematica, profil tehnologic. Nu foarte dificil, e drept. Am fost si la aproximativ 10 ore de meditatii, cu teme pentru acasa etc.

ideea e ca se poate, daca tragi de tine, iar daca nu tragi de tine, sa gasesti pe cineva care sa o faca.

#22
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 danpet, on 19 ianuarie 2018 - 18:01, said:

"Pot recupera 2/3 ani de matematica in 5 luni?"
Prima lectie...gratis: 2/3 ani = 8 luni :)
Corect, eu am presupus intre 2 si 3 ani adica 2.5ani.

#23
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Acum depinde si ce matematica. Daca e de generala e una, daca e de liceu m2 e alta, iar de liceu m1 cu totul alta. Daca e m2 nu ar trebui sa fie mari probleme, 5 luni sunt super ok, daca e m1 e posibil sa fie ok 5 luni.
Cine spune pe aici ca sa lucrezi 10-12 ore pe zi nu stie ce vorbeste. Daca lucrezi mai mult de 5 ore ori te epuizezi in cateva zile si nu mai esti capabil de nimic, ori innebunesti.

Eu intotdeauna am fost genul de om care ingrasa porcul in ajunul Craciunului. In liceu am fost la profil m1 si invatam in dorul lelii, din noiembrie am inceput sa invat pentru bac (greu de spus cate luni am invatat la matematica pentru ca invatam si la alte materii) si la bac am luat a treia nota ca marime din clasa.

#24
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
categoric da.  bine ar fi dacă ai avea pe cineva să-ți explice matematica să o înțelegi,nu un profesor de matematică neapărat

#25
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

 YourFan, on 19 ianuarie 2018 - 17:02, said:

Nu toti vor sa devina programatori..... daca trebuie sa calculezi ceva folosesti telefonu'.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Petrecristi, 19 January 2018 - 19:40.


#26
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
daca inveti eficient cate 3 ore pe zi si stii sa lucrezi productiv , fara nici un dubiu reusesti

#27
Nenea112

Nenea112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.04.2016

 Friskey, on 19 ianuarie 2018 - 18:54, said:

Acum depinde si ce matematica. Daca e de generala e una, daca e de liceu m2 e alta, iar de liceu m1 cu totul alta. Daca e m2 nu ar trebui sa fie mari probleme, 5 luni sunt super ok, daca e m1 e posibil sa fie ok 5 luni.
Cine spune pe aici ca sa lucrezi 10-12 ore pe zi nu stie ce vorbeste. Daca lucrezi mai mult de 5 ore ori te epuizezi in cateva zile si nu mai esti capabil de nimic, ori innebunesti.

Eu intotdeauna am fost genul de om care ingrasa porcul in ajunul Craciunului. In liceu am fost la profil m1 si invatam in dorul lelii, din noiembrie am inceput sa invat pentru bac (greu de spus cate luni am invatat la matematica pentru ca invatam si la alte materii) si la bac am luat a treia nota ca marime din clasa.

Eh eu tre sa invat mate din generala, adica din clasa 7-a si a 8-a ca in rest stiu. Mersii de raspuns, si mersii tuturor. Chiar cred ca voi reusii.

#28
flyinsane

flyinsane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 31.08.2009
Numai tu poti sa raspunzi la intrebarea asta pentru ca numai tu iti cunosti capacitatile intelectuale. Eu, de exemplu, as putea. Asta inseamna ca ai putea si tu?

 Nenea112, on 19 ianuarie 2018 - 20:08, said:


Eh eu tre sa invat mate din generala, adica din clasa 7-a si a 8-a ca in rest stiu. Mersii de raspuns, si mersii tuturor. Chiar cred ca voi reusii.
Sa recuperezi si la limba romana ;)

#29
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
daca e vorba pt bac poti,
eu am recuparat din clasa  a 5-a pana in a 12-a in 3 luni :))

Edited by robert8197, 19 January 2018 - 20:56.


#30
babarzotea

babarzotea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,247
  • Înscris: 10.08.2017
dar de ce să recuperezi?
Ai pierdut ceva?
te faci matematician acum?
daca vrei matematician ar trebui sa fi pasionat de asa ceva, n-ai avea ce să recuperezi

Ati chiulit si golanit 4 ani si acum vreti să lucrati in software că vezi doamne se plăteste bine, dar vei fi unul mediocru cel mult.

 Friskey, on 19 ianuarie 2018 - 18:54, said:

din noiembrie am inceput sa invat pentru bac (greu de spus cate luni am invatat la matematica pentru ca invatam si la alte materii) si la bac am luat a treia nota ca marime din clasa.
prima notă fiin 5,5
cam asa era la tehnologic

Edited by babarzotea, 19 January 2018 - 21:27.


#31
Nenea112

Nenea112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.04.2016

 babarzotea, on 19 ianuarie 2018 - 21:30, said:

dar de ce să recuperezi?
Ai pierdut ceva?
te faci matematician acum?
daca vrei matematician ar trebui sa fi pasionat de asa ceva, n-ai avea ce să recuperezi

Ati chiulit si golanit 4 ani si acum vreti să lucrati in software că vezi doamne se plăteste bine, dar vei fi unul mediocru cel mult.

prima notă fiin 5,5
cam asa era la tehnologic

Nu vreau sa lucrez in software. Sunt bota la mate si de aia am intrebat doar, ca sa nu raman corijent mai incolo la scoala

Edited by Nenea112, 19 January 2018 - 23:19.


#32
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

 Nenea112, on 19 ianuarie 2018 - 23:17, said:

ca sa nu raman corijent mai incolo la scoala
Pentru nota 5? Poti lejer. Dar nu plecand de la premisa cu sau fara meditatie, daca gandesti asa nu merge. Sigur, daca esti bota ai nevoie de meditatie ca sa nu dai cu capul de perete fara sens. Dar trebuie sa fie contra intuitiv ceea ce vrei sa faci, ca sa functioneze. Mai intai dai cu capul de perete si dupa aia mergi la meditatie. Adica daca il lasi pe prof sa conduca nu o sa fie fun. O sa fie mereu "greu".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate