Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Completare formulare PDF (ANAF)

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
norris_sedric

norris_sedric

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 07.05.2020
Nu probabil, ci sigur, aberezi mult și fără grație.
Asta nu îl transformă în altceva decât "Portable Document Format" adică PDF așa cum tu ai încercat foarte clar să enunți o părere proprie de habarnist:

View Posttar1901, on 16 mai 2021 - 21:21, said:

Tu ai acolo un PDF 1.7 care-i un document Adobe proprietary, nici vorba de "Portable Document Format".

Da' ca să intru în jocul tău, poți să-mi explici și mie cum se numește acest nou format care include unele noi tehnologii proprietare, nestandardizate, ale căror specificații sunt....? (aștept răspuns!!!)

Faptul că dezvoltatorii Linux Desktop (cu tot ce înseamnă asta) sunt doar o grămadă de programatori ratați, șomeri, amatori autodidacți în ale programării și studenți începători și submediocri care participă la diferite ateliere Linux pentru a intra în grațiile profesorilor și a-și spori astfel șansele, nu-ți spune nimic?
Toate gafele și erorile pe care le fac scriind cod unde crezi că duc?
Ei bine, unii care tot se chinuie să vadă doar partea plină a paharului încearcă să se amăgească numind tot acest haos și nerespectare a standardelor (din incapacitate, nu alt motiv) libertate, varietate, diversitate.Posted Image

#38
norris_sedric

norris_sedric

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 07.05.2020
LE
Ai de completat formulare, acte oficiale și alte asemenea activități folosești OS-ul și aplicațiile agreate de 80% din utilizatorii PC și de toate instituțiile, nu ....(mă abțin că n-are rost să înșir pe aici alăturarea de termeni care definesc chestia asta numită Linux desktop pe care o tot testez de vre 15 ani în toate variantele ei posibile, adică știu exact despre ce vorbesc)

#39
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Doar pentru ca Adobe ii spune Portable Document Format(PDF) nu inseamna ca e si "portable" din moment ce PDF ver 1.7 poate fi deschis doar cu aplicatia lor. Pana una alta pun in PDF link-ul catre aplicatia lor.

Versiuni mai vechi de PDF pana la ver 1.6 au fost standardizate si oferite cu licenta gratuita de catre Adobe. Applicatii Office exporta PDF in format 1.5 sau 1.6. Ver 1.7 include technologii proprietare Adobe, tehnologii proprietare inseamna patente si daca cineva se pune sa faca un PDF Viewer care poate deschide PDF 1.7 poate fi dat in judecata de Adobe pentru incalcare de patente. Pana cand Adobe nu ofera specs/tech de la 1.7 ca open standard la fel ca si versiunile mai vechi nu poti sa vorbesti de un Portable document.

In fine, daca ai o parere asa de proasta despre dezvoltatorii Linux de ce folosesti OS-ul asta?

#40
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Am patit si eu acelasi lucru cu un alt PDF descarcat tot de la oficialitati din Romania... saptamana trecuta :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate