Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Guvernul Dăncilă nu se mai face cu girul mesianicilor

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
133 replies to this topic

#1
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Ori de câte ori vine câte un guvern nou,  miniștrii sunt binecuvântați de către servicii.
Cică ăia,  plutonerii mesianici ai lui pește afumat,  ar fi, cică,  îndrituiți să își dea cu părerea. De fapt,  erau băgați în seamă și li se sufla în cur. Să pară că au și ei vreo utilitate,  că își merită salariile imense pe care freacă menta toată viața.


Uite că am trăit să văd și să mă bucur de ziua când un guvern se face și fără să-i bage în seamă pe acești tablagii. Băi cât de mult îmi place!
PSD le-a spus mesianicilor   ”muhe bhă, ne pișăm pe voi și pe tablele voastre”.

”Viitorul premier PSD Viorica Dăncilă va întrerupe tradiția predecesorilor săi social-democrați de la Palatul Victoria, Victor Ponta, Sorin Grindeanu și Mihai Tudose, care cereau avize de la serviciile secrete înaintea numirii unor membri ai Guvernului, așa cum EVZ a dezvăluit în exclusivitate.”

”Vicepreşedintele PSD Ecaterina Andronescu a declarat, miercuri seară, la TVR 1, că PSD a decis, în ultima sa şedinţă în care fostul premier Mihai Tudose și-a dat demisia, ca viitorul prim-ministru, Viorica Dăncilă (PSD), să nu mai ceară serviciilor de informaţii avize pentru membrii Guvernului. „Comitetul Executiv a decis ca primul-ministru să nu mai ceară niciun aviz pentru niciun ministru", a afirmat Andronescu.”

http://evz.ro/dancil...i-aviz-psd.html


Vă dați seama cât de importanți se credeau acești trepăduși de prin servicii? Cum se umflau ei ca broasca de importanța ”misiunii” lor?

Bravă băi pesedezilor,  mi-ați câștigat respectul! Pe bune,  chiar nu credeam că va veni o vreme în care să am bucurii dinspre voi.
Pișați-vă pe toți mesianicii ăștia din toate pozițiile, să se învețe că nu ei sunt cei care conduc țara asta. Apoi radeți căcatul mesianic.  Pe nas și pe gură să le scoateți mesianismul.

Edited by tomaso, 18 January 2018 - 11:25.


#2
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,648
  • Înscris: 06.08.2004
Wow. Auzi tu, scrie chiar in ziar ca nu mai cer aviz de la servicii. Ce oameni curajosi! Si cei care au avut curajul sa scrie asta in ziar, si aia care nu mai cer avizul, ce sa mai, ar trebui sa vuiasca mapamondul ca se zice ca psd nu mai cere aviz.

#3
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Si cu girul alora au fost schimbati din functii?Posted Image Posted Image Posted Image

#4
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:03, said:

Guvernul Dăncilă nu se mai face cu girul mesianicilor

se va face cu secretare din teleorman obediente lui Big Daddy. :lol:

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:03, said:

”Vicepreşedintele PSD Ecaterina Andronescu a declarat, miercuri seară, la TVR 1, că PSD a decis, în ultima sa şedinţă în care fostul premier Mihai Tudose și-a dat demisia, ca viitorul prim-ministru, Viorica Dăncilă (PSD), să nu mai ceară serviciilor de informaţii avize pentru membrii Guvernului. „Comitetul Executiv a decis ca primul-ministru să nu mai ceară niciun aviz pentru niciun ministru", a afirmat Andronescu.”

E bine ca nu mai cer. Nu de alta dar unii dintre ministri sunt recrutati de serviciile de informatii rusesti (in general pe la Industrie)... cine stie ce drk mai iese.
Decat informati dar deprimati, mai bine prosti si fericiti.

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Să se facă și cu dansatoarele la bară ale lui Daddy.
Să crape târtița în securiști că nu-s băgați în seamă!

Ce se ajunseseră ei și neamul lor de securiști.  Ce importanți se credeau țăranii proști și maneliști!    Neam de neamul lor nu visa că vor ajunge ei să își dea cu părerea despre miniștri.   Uite că se poate și fără ei. Măi, eu nici nu le-aș cere ceva ăstora.   Pentru că știu sigur că ar minți ca porcii.   Când le-a păsat lor de țara asta?   Nciodată.  Dar au prădat, s-au umflat de la Caritas și FNI,  Gerald și altele.  Au ținut mafiile țigănești în brațe,  au supervizat traficanții de droguri,  traficul de arme și țigări, combustibili și chimicale, totul sub pretextul operațiunilor speciale.  Pentru țară și popor.    Apoi bă mesianicilor,  dacă ați furat pentru țară și popor,  cum mama dracului se face că ați băgat profitul în buzunarele voastre securiste?    Și de unde până unde ați ajuns voi, tartorii hoților,  să vă asumați postura de mesianici în lupta anticopuție.  Păi bă mesianucule,  dacă vrei să lupți contra corupției, începe prin a te spânzura,  pentru că tu, securistule,  ești cel mai mare bandit, cel mai mare hoț, cel mai mare nemernic, cea mai mare scursură pastilențuială pe care această țară a dat-o vreodată.  

Ce-mi place!!!

#7
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,648
  • Înscris: 06.08.2004
Acum ca nu au mai cerut avizul, o sa avem cumva un guvern mai competent?

A, stai, au mai bifat un punct in programul de guvernare, "Nu cerem avize".

Edited by Cris007, 18 January 2018 - 11:23.


#8
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:21, said:

Să se facă și cu dansatoarele la bară ale lui Daddy.
Să crape târtița în securiști că nu-s băgați în seamă!

pai da boss, dar o sa crape târtița pe banii nostri. :lol:

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:21, said:


Ce se ajunseseră ei și neamul lor de securiști.  Ce importanți se credeau țăranii proști și maneliști! Neam de neamul lor nu visa că vor ajunge ei să își dea cu părerea despre miniștri.   Uite că se poate și fără ei. Măi, eu nici nu le-aș cere ceva ăstora.   Pentru că știu sigur că ar minți ca porcii.   Când le-a păsat lor de țara asta?   Nciodată.  Dar au prădat, s-au umflat de la Caritas și FNI,  Gerald și altele.  Au ținut mafiile țigănești în brațe,  au supervizat traficanții de droguri,  traficul de arme și țigări, combustibili și chimicale, totul sub pretextul operațiunilor speciale.  Pentru țară și popor. Apoi bă mesianicilor,  dacă ați furat pentru țară și popor,  cum mama dracului se face că ați băgat profitul în buzunarele voastre securiste? Și de unde până unde ați ajuns voi, tartorii hoților,  să vă asumați postura de mesianici în lupta anticopuție.  Păi bă mesianucule,  dacă vrei să lupți contra corupției, începe prin a te spânzura,  pentru că tu, securistule,  ești cel mai mare bandit, cel mai mare hoț, cel mai mare nemernic, cea mai mare scursură pastilențuială pe care această țară a dat-o vreodată.  

Ce-mi place!!!

Posted Image Posted Image
FML!!!!

Tomaso injura PDL-ul!!!

Cred ca am aterizat intr-o lume paralela.

#10
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Jammalan-the-Prophet, on 18 ianuarie 2018 - 11:27, said:

Posted Image Posted Image
FML!!!!

Tomaso injura PDL-ul!!!

Cred ca am aterizat intr-o lume paralela.

tomaso are o problema cu doamna Udrea si injura pe oricine nu este de parte doamnei Udrea impotriva justitiei, si din contra, este prieten cu oricine este prieten cu doamna Udrea impotriva justitiei.

daca maine apar in public vreo 2 generali de securitate, pe care azi tomaso ii injura, injurand-o pe Kovesi sau sustinand masacrarea codului penal, tomaso se intoarce cu 180 de grade si devine cel mai bun prieten al lor.

Edited by Pollux, 18 January 2018 - 11:29.


#11
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Cris007, on 18 ianuarie 2018 - 11:22, said:

A, stai, au mai bifat un punct in programul de guvernare, "Nu cerem avize".

Auzi, tu ai înțeles de ce și-au dat guvernul jos?
Din toată sarabanda asta, ai priceput că lipsa lor de interes în a pune securiștii cu botul pe labe a fost motivul demiterii?

Guvernul a fost dat jos pentru a pune unul care să nu mai fie legat ÎN NICIUN FEL de securiști.  De sereiști.
Să vină unii care să micționeze pe securiști.  Să-i pună  la muncă,  să le dea ordine, nu să primească ordine.   Pentru că nu sri conduce țara asta, ci guvernul, bun, rău, imbecil, genial,  oricum ar fi.    Nu sri pune miniștri și, în general,  securiștii trebuie ținuți la coteț, acolo unde este locul javrelor.  Și în lanț.   Pentru că dacă le dai drumul  mușcă trecători nevinovați.

 Pollux, on 18 ianuarie 2018 - 11:26, said:

pai da boss, dar o sa crape târtița pe banii nostri. Posted Image

Foarte bine.

#12
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:03, said:

”Viitorul premier PSD Viorica Dăncilă va întrerupe tradiția predecesorilor săi social-democrați de la Palatul Victoria, Victor Ponta, Sorin Grindeanu și Mihai Tudose, care cereau avize de la serviciile secrete înaintea numirii unor membri ai Guvernului, așa cum EVZ a dezvăluit în exclusivitate.”

Hai sa facem un exercitiu de logica.

Premiza de plecare:
Doresti oameni care urmaresc interesele Romaniei.

Ai ajuns prim-ministru.
Ai de ales ministri.
Cum stii ca respectivii nu sunt de fapt acoperiti ai altor tari?

Intrebi serviciile.




Exista o portita, pentru a te asigura ca respectivii nu sunt spioni?

Alegi cei mai incompetenti oameni posibili.
Pe care toate serviciile secrete i-ar evita, pentru ca s-ar da de gol in secunda doi.





Caz in care nu mai ai nevoie de acordul serviciilor.

#13
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 04.10.2007

 Cris007, on 18 ianuarie 2018 - 11:22, said:

Acum ca nu au mai cerut avizul, o sa avem cumva un guvern mai competent?

A, stai, au mai bifat un punct in programul de guvernare, "Nu cerem avize".

Tactici maskirovka, cumva?😂

#14
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Hai că au inceput bine. Le urez sa fie arestați cat mai repede pentru toată corupția pe care o au de la naștere PSDistii lu' rahat.

#15
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,648
  • Înscris: 06.08.2004

 tomaso, on 18 ianuarie 2018 - 11:29, said:

Auzi, tu ai înțeles de ce și-au dat guvernul jos?
Din toată sarabanda asta, ai priceput că lipsa lor de interes în a pune securiștii cu botul pe labe a fost motivul demiterii?

Guvernul a fost dat jos pentru a pune unul care să nu mai fie legat ÎN NICIUN FEL de securiști.  De sereiști.
Să vină unii care să micționeze pe securiști.  Să-i pună  la muncă,  să le dea ordine, nu să primească ordine.   Pentru că nu sri conduce țara asta, ci guvernul, bun, rău, imbecil, genial,  oricum ar fi. Nu sri pune miniștri și, în general,  securiștii trebuie ținuți la coteț, acolo unde este locul javrelor.  Și în lanț.   Pentru că dacă le dai drumul  mușcă trecători nevinovați.

Sincer, mie motivul demiterii mi se pare ca e dorinta de putere a lui Dragnea, fara nicio legatura cu securistii si serviciile. In plus, daca e sa inventam motive, mi se pare ca Vasilica e fost colega de bloc cu ministra de la Interne, poate se cunosc foarte bine. E la fel de plauzibil ca si supozitia evz cu serviciile pana la urma..
Dar ma rog, opiniile sunt impartite, e o lume libera.

Edited by Cris007, 18 January 2018 - 11:35.


#16
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,480
  • Înscris: 04.10.2007

 Jammalan-the-Prophet, on 18 ianuarie 2018 - 11:27, said:



Posted Image Posted Image
FML!!!!

Tomaso injura PDL-ul!!!

Cred ca am aterizat intr-o lume paralela.

Asta ai inteles tu.

#17
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Pollux, on 18 ianuarie 2018 - 11:28, said:

tomaso are o problema cu doamna Udrea si injura pe oricine nu este de parte doamnei Udrea impotriva justitiei, si din contra, este prieten cu oricine este prieten cu doamna Udrea impotriva justitiei.
daca maine apar in public vreo 2 generali de securitate, pe care azi tomaso ii injura, injurand-o pe Kovesi sau sustinand masacrarea codului penal, tomaso se intoarce cu 180 de grade si devine cel mai bun prieten al lor.

Câtă lipsă de imaginație!
Dar nu mă mir.   Atât poți.  Asta-i limita.  
Nu pricepi că ura mea contra securiștilor este sinceră și din suflet.  

Așteaptă tu vremea când o să mă vezi pupând în cur securiștii și tabalagii.   Le-aș lua gradele, aș face o mare grămadă pe stema aia de la intrare și de față cu ei aș micționa pe gradele lor.   Atât de mult îi  stimez încât i-aș face civili.    Și aș lăsa doar 10% dintrei ei.   Doar ăia de la antitero și contrainformații.   Băieți, cu voi n-am nimic.  Am cu javrele celelalte, știți voi care.

 Cris007, on 18 ianuarie 2018 - 11:34, said:

Sincer, mie motivul demiterii mi se pare ca e dorinta de putere a lui Dragnea, fara nicio legatura cu securistii si serviciile.

Sincer, nu ai priceput nimic.

#18
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 r629935, on 18 ianuarie 2018 - 11:30, said:

Exista o portita, pentru a te asigura ca respectivii nu sunt spioni?
Alegi cei mai incompetenti oameni posibili.


- Profetule, sunt unii care zic ca suntem folositi pe post de prostii sistemului!
- Sa nu ii ascultati! Sunteti atat de prosti incat nu putei fii folositi!

https://www.facebook...?type=3

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate