Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Problema conectare telefoane la PC cu Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.10.2006
Salutare !

Windows 10 Pro 1709 proaspat instalat, "Smart Switch" instalat, cand dau sa conectez ale mele telefoane Samsung, (un S7edge si un A5 2016) la PC nu mi le vede, nu imi vede nici MTP-ul in "Device Manager -> Portable Devices", cand le conectez la USB, "macina" doar in gol, cand il conectez la USB isi da refresh Device Manager-ul din 3 in 3 secunde si windows-ul scoate un bip-uit intermitent si constant atata timp cat telefoanele sunt conectate la USB.

Am incecat la toate porturile USB precum si cu mai multe cabluri, acelasi comportament

Driverul de Samsung Mobile l-a instalat Smart Switch-u.

Pe aceleasi setari ale telefoanelor cu MTP bifat, pe Windows 7 se conecteaza fara probleme !

Alte device-uri gen HDD Extern, stick-uri, hub-uri se conecteaza instant fara probleme !

S-a lovit cineva de problema asta si cam care ar fi rezolvarea...!

Multumesc anticipat !

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce hardware ai?

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La fel imi face si mie cu o mare parte din dispozitivele care se ocnecteaza pe MTP.
Trebuie sa intri in device manager si sa-i dai instalare manuala driverului pt USB MTP

Vezi aici de la 0:40

Apoi mai ai doua variante, transferi prin FTP fisierele sau prin samba, via wi-fi, nu mai stai sa-ti bati capul cu cabluri.

https://forum.softpe...-prin-wireless/

#4
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.10.2006

 xeleron, on 18 ianuarie 2018 - 09:40, said:

Ce hardware ai?

Placa de baza ASRock Fatal1ty X370 Professional Gaming
Procesor AMD Ryzen 7 1800X 3.6GHz box
Memorii Corsair Vengeance RGB Series 2x 16GB, DDR4, 3200MHz, CL16
Cooler CPU Corsair Hydro Series H100i GTX Extreme Performance
SSD Samsung 960 PRO Series 512GB PCI Express x4 M.2 2280
Sursa Corsair RMx Series RM750x 750W

 gumball3000, on 18 ianuarie 2018 - 10:56, said:

La fel imi face si mie cu o mare parte din dispozitivele care se ocnecteaza pe MTP.
Trebuie sa intri in device manager si sa-i dai instalare manuala driverului pt USB MTP

Vezi aici de la 0:40

Apoi mai ai doua variante, transferi prin FTP fisierele sau prin samba, via wi-fi, nu mai stai sa-ti bati capul cu cabluri.

https://forum.softpe...-prin-wireless/

Ca sa il pot instala trebuie sa mi-l vada cel putin ca Unknown sau MTP  cu semnul exclamarii, mie nu imi arata nimic !

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,965
  • Înscris: 01.12.2001
Driverele chipset si USB sunt corect instalate?

#6
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.10.2006

 dorin_2k, on 18 ianuarie 2018 - 13:23, said:

Driverele chipset si USB sunt corect instalate?

Din moment ce orice altceva e vazut de Windows si se conecteaza fara probleme mai putin telefoanele ce au nevoie de driver MTP, presupun ca da !?

#7
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.10.2006
Alte pareri/solutii ? Am cam epuizat toate variabilele logice...!

#8
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007

 vss, on 18 ianuarie 2018 - 02:37, said:

Salutare !

Windows 10 Pro 1709 proaspat instalat, "Smart Switch" instalat, cand dau sa conectez ale mele telefoane Samsung, (un S7edge si un A5 2016) la PC nu mi le vede, nu imi vede nici MTP-ul in "Device Manager -> Portable Devices", cand le conectez la USB, "macina" doar in gol, cand il conectez la USB isi da refresh Device Manager-ul din 3 in 3 secunde si windows-ul scoate un bip-uit intermitent si constant atata timp cat telefoanele sunt conectate la USB.

Am incecat la toate porturile USB precum si cu mai multe cabluri, acelasi comportament

Driverul de Samsung Mobile l-a instalat Smart Switch-u.

Pe aceleasi setari ale telefoanelor cu MTP bifat, pe Windows 7 se conecteaza fara probleme !

Alte device-uri gen HDD Extern, stick-uri, hub-uri se conecteaza instant fara probleme !

S-a lovit cineva de problema asta si cam care ar fi rezolvarea...!

Multumesc anticipat !
Salut, intreb si eu dupa 4 ani, ai reusit sa te conectezi? Eu ma chinui cu un Samsung A52s. Pana sa fac upgrade la Android 12, a mers, acum nu mai vrea si gata. Am  incercat totul. Am win 8.1.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate