Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Nu pot aranja personalizat iconitele pe desktop!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
namug

namug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 06.04.2010
Va salut!! Apelez la voi sa elucidam impreuna de ce nu pot aranja dupa cum doresc iconitele in colt stinga jos a ecranului!! O sa vedeti in poze ca efectiv le pun snop una peste alta dar nu pot duce de ex power iso in colt!! Sare imediat de acolo orice iconita!! nu e vorba de ,,auto arrange" pt ca nu merge!! Pt mine e cel putin straniu!! Mi s-a mai intimplat de 1-2 ori dar pe alt windows si alta unitate!! merci mult!!!

Attached Files



#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Unde e facuta poza aia?

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
pare a fi piatra craiului.

initiator, vad ca ti suprapun anumite iconite. la click dreapta pt aranjare ce sunt bifate?

#4
flyingspur

flyingspur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 12.04.2009
tii tasta apasata Ctrl apasata si cu scroll mouse pe desktop ajustezi marimea iconitelor pana la o dimensiune la care permite pozitionarea in coltul desktop ului

Edited by flyingspur, 17 January 2018 - 20:49.


#5
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

View Postericmario, on 17 ianuarie 2018 - 20:41, said:

Unde e facuta poza aia?
Poza de poza, da' cine foloseste 3 browsere diferite ?Posted Image

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@Cossta, eu ! folosesc asa:
Firefox,
Qupzilla,
Vivaldi,
Opera,
Midori,
Konqueror,
Pale Moon,
Chromium,
Chrome.


scuze pt. off topic  Posted Image

#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006

View PostCossta, on 17 ianuarie 2018 - 20:59, said:

Poza de poza, da' cine foloseste 3 browsere diferite ?Posted Image
Ba chiar 4!...

#8
namug

namug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 06.04.2010

View PostCossta, on 17 ianuarie 2018 - 20:59, said:

Poza de poza, da' cine foloseste 3 browsere diferite ?Posted Image
Hai sa te lamuresc ,,Cossta,, desi mi se pare retorica( e bun termenul?) intrebarea: sintem 2 persoane la pc!! unu are toate logarile pe facebook,yahoo,site-uri pe un browser,iar celalalt pe altul!! in plus sa nu-mi spui ca unele browsere nu dau rateuri intre timp!! treci imediat pe altul!! ori trebuie sa-ti reamintesc ca mozilla nu are suport pt traducere? ori ca opera are unele facilitati placute? :) sincer,de ce ai pus intrebarea? sint absolut sigur ca aveai o vaga idee macar de ce mai multe!! :)

View Postnamug, on 17 ianuarie 2018 - 20:33, said:

Va salut!! Apelez la voi sa elucidam impreuna de ce nu pot aranja dupa cum doresc iconitele in colt stinga jos a ecranului!! O sa vedeti in poze ca efectiv le pun snop una peste alta dar nu pot duce de ex power iso in colt!! Sare imediat de acolo orice iconita!! nu e vorba de ,,auto arrange" pt ca nu merge!! Pt mine e cel putin straniu!! Mi s-a mai intimplat de 1-2 ori dar pe alt windows si alta unitate!! merci mult!!!


#9
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostDany_Darke, on 17 ianuarie 2018 - 20:45, said:

pare a fi piatra craiului.
Crezi?

#10
namug

namug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 06.04.2010

View Postsuper8, on 17 ianuarie 2018 - 21:04, said:

@Cossta, eu ! folosesc asa:
Firefox,
Qupzilla,
Vivaldi,
Opera,
Midori,
Konqueror,
Pale Moon,
Chromium,
Chrome.


scuze pt. off topic  Posted Image
Ce nu e inteles? :) efectiv iconitele au luat-o razna!!! pot pune toate iconitele pe o suprafata mica,snop,una peste alta!! dar nu imi da voie sa le pun in anumite locuri preferate de mine!! fiecare are tipicul lui fata de cum si le aranjeaza,nu? era greu de inteles? nu stiu daca a fost o gluma cu acea enumerare de browsere,insa da, folosesc 3!!! si sint destule motive obiective de ce o fac!! am raspuns unui amic de ce!!! :)

View Postericmario, on 17 ianuarie 2018 - 21:24, said:

Crezi?
Sincer nu stiu de unde e poza!! e luata de pe net si nu imi mai amintesc!! foarte multa lume ma intreaba la fel ,,unde a fost facuta poza,,?!!

View Postflyingspur, on 17 ianuarie 2018 - 20:49, said:

tii tasta apasata Ctrl apasata si cu scroll mouse pe desktop ajustezi marimea iconitelor pana la o dimensiune la care permite pozitionarea in coltul desktop ului
Merci mult!! :) sa stii ca am incercat asta,insa tot nu s-a rezolvat!! ba mai mult dupa scroll m-am trezit si cu ,,copyy icon,, la multe iconite!! sincer au luat-o razna!! o sa dau un raspuns la topic si o sa pun o captura sa vedeti in ce hal de aranjare s-a ajuns!! le pot chiar suprapune!! sau cam asa ceva!! :)

#11
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Dai click dreapta pe desktop si in popup la View ---- Align Icons to Grid.

#12
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
V-ati cam intins cu off-topicul, deci va rog sa va opriti!
Multumesc.

#13
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postnamug, on 17 ianuarie 2018 - 21:31, said:

Ce nu e inteles? Posted Image efectiv iconitele au luat-o razna!!!

pot pune toate iconitele pe o suprafata mica,snop,una peste alta!! dar nu imi da voie sa le pun in anumite locuri preferate de mine!! fiecare are tipicul lui fata de cum si le aranjeaza,nu? era greu de inteles? nu stiu daca a fost o gluma cu acea enumerare de browsere,insa da, folosesc 3!!! si sint destule motive obiective de ce o fac!! am raspuns unui amic de ce!!! Posted Image
In prrimu' rand eu i-am raspuns userului care a facut bascalie de tine ca folosesti 3 browsere.
I-am zis ca eu folosesc 9 browsere si nu are motiv sa rada de tine.

Acum revenind la problema ta cu iconitele pe desktopul windowsului 10 !
L-am intrebat pe un tovaras de-al meu, tot cu windows 10, de ce nu poate aranja iconitele intr-un anumit fel.
Mi-a zis ca asa e de la windows si nu are ce sa-i faca.

Asadar raspunsul meu pt. tine e acelasi:
e de la windows si nu ai ce sa-i faci !

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@inititator
Ce nu inteleg eu este de ce atatea iconite pe desktop in loc de a grupa frumos shortcut-urile in Start...

View Postsuper8, on 17 ianuarie 2018 - 21:37, said:

Asadar raspunsul meu pt. tine e acelasi:
e de la windows si nu ai ce sa-i faci !

Le poti aseza aproximativ unde doresti, dar folosind gridul (cum s-a postat mai sus), altfel pot aparea probleme de genul celor semnalate. Iar "Auto arrange" trebuie dezactivat.

Cand apar probleme neobisnuite cu desktopul, taskbarul etc. (elemente ale interfetei), deseori sunt de vina unele aplicatii invazive, gen Kaspersky Antivirus (si eu il folosesc, dar numai removal tool-ul pentru scanari ocazionale).

Edited by _-_, 17 January 2018 - 21:45.


#15
namug

namug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 06.04.2010

View Postnamug, on 17 ianuarie 2018 - 20:33, said:

Va salut!! Apelez la voi sa elucidam impreuna de ce nu pot aranja dupa cum doresc iconitele in colt stinga jos a ecranului!! O sa vedeti in poze ca efectiv le pun snop una peste alta dar nu pot duce de ex power iso in colt!! Sare imediat de acolo orice iconita!! nu e vorba de ,,auto arrange" pt ca nu merge!! Pt mine e cel putin straniu!! Mi s-a mai intimplat de 1-2 ori dar pe alt windows si alta unitate!! merci mult!!!

View Post_-_, on 17 ianuarie 2018 - 21:35, said:

V-ati cam intins cu off-topicul, deci va rog sa va opriti!
Multumesc.
Nu am inteles!! nu mai e libera discutia? dumitale ti se pare ca e rezolvat? dar sincer, a luat foc vreun server pt 2-3 fraze? omule care ai scris ca ne-am lungit: NU S-A REZOLVAT,E CLAR? cine naiba isi permite sa limiteze cum vrea o problema nerezolvata? ne vrem un forum cu staif,ori o cacealma plina de moderatori cu ifose si grade multe! P.S: sa nu uite unii moderatori ca a fi decent si modest sint calitati!! ori daca nu ,,da-le oltenilor grade si veti vedea cit de sus li se urca nasul"!! scuze expresia dar e aiurea avertizarea!! chiar crezi ca doar Forum Softpedia exista? Cine esti de fapt? Proprietarul siteului? ufaaa!!

View Postsuper8, on 17 ianuarie 2018 - 21:37, said:

In prrimu' rand eu i-am raspuns userului care a facut bascalie de tine ca folosesti 3 browsere.
I-am zis ca eu folosesc 9 browsere si nu are motiv sa rada de tine.

Acum revenind la problema ta cu iconitele pe desktopul windowsului 10 !
L-am intrebat pe un tovaras de-al meu, tot cu windows 10, de ce nu poate aranja iconitele intr-un anumit fel.
Mi-a zis ca asa e de la windows si nu are ce sa-i faca.

Asadar raspunsul meu pt. tine e acelasi:
e de la windows si nu ai ce sa-i faci !
Multumesc mult!! imi retrag toate cele spuse.am interpretat gresit!! chiar scuza-ma!! acum mai ales ca un Mare Sef Moderator cred,imi sugereaza ca ne-am intins prea mult!! dupa tine e rezolvata problema? nu asta e menirea unui forum?

#16
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Ba e rezolvata.

#17
namug

namug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 06.04.2010

View Post_-_, on 17 ianuarie 2018 - 21:41, said:

@inititator
Ce nu inteleg eu este de ce atatea iconite pe desktop in loc de a grupa frumos shortcut-urile in Start...



Le poti aseza aproximativ unde doresti, dar folosind gridul (cum s-a postat mai sus), altfel pot aparea probleme de genul celor semnalate. Iar "Auto arrange" trebuie dezactivat.

Cand apar probleme neobisnuite cu desktopul, taskbarul etc. (elemente ale interfetei), deseori sunt de vina unele aplicatii invazive, gen Kaspersky Antivirus (si eu il folosesc, dar numai removal tool-ul pentru scanari ocazionale).
Nu cred ca gruparea in start e vitala!! pe desk le port de cind ma stiu!! intrebarea era daca e de la windows,grafica,orice ce!!! vreau sa stii ca mi s-a intimplat asta si cu Avast!! inevitabila intrebarea ,,ce fac,,? apropo, dupa o doza de nervi chiar nu mai stiu cum sa atasez imagini la ,,reply,,!! ti-as fi aratat in ce fel am reusit sa le aranjez! de risul curcilor!! :) nu ti se pare normal sa fie coloane bine delimitate orizontal-vertical? la mine le pot pune si fagure,si una peste alta,si in orice mod!! cit despre auto arrange si grig dar fara nici un rezultat!! apropo, tu nu folosesti Kaspersky ca ce? :) ti se pare ca nu opreste cam tot? pt trial te asigur ca e beton!! rar ce scapa de Kaspersky!! mi-ai dat o idee sa intreb la Kaspersky daca e posibil de la ei. rusii sint de treaba!!! :)))

#18
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Calmeaza-te. A zis sa terminati cu offtopic-ul despre numarul de browsere, nu sa terminati sa postati pe topic. Nu te mai inflama asa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate