Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

telefon samsung j7

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Daryyan

Daryyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2018
Am un telefon j7 2017 si vreau sa stiu ce trebuie sa fac, ca atunci cand sun pe cineva si persoana respectiva vorbeste la telefon sa-mi apara ca este in asteptare, ca vorbeste la telefon..Am activat apelul in asteptare dar daca eu sun pe cineva si vorbeste la telefon mie nu-mi apare, suna normal.Ce as putea face?,am mai pus o dată această întrebare care nu poate da nimeni, un răspuns, credeam ca aici poti rezolva o grămadă de probleme dar degeaba.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nu poti efectua nicio setare pentru a obtine ce doresti. Daca esti atent, vei vedea pentru scurt timp, pe ecranul telefonului (cam inutil cumva), ca persoana cealalta este angajata intr-o convorbire.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Vizualizare mesajDaryyan, pe 17 ianuarie 2018 - 16:45, a scris:

Am activat apelul in asteptare dar daca eu sun pe cineva si vorbeste la telefon mie nu-mi apare, suna normal.
Activarea apelului în așteptare e pentru tine. Adică atunci când tu vorbești și te sună altul să poată aștepta, să nu îi dea ton de ocupat.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Functia “apel in asteptare” inseamna cu totul altceva.
Practic daca nu vrei sa se auda  ton de ocupat cand mai esti sunat si de alta persoana in timp ce esti intr-o convorbire, activezi functia - Apel in asteptare
Vei auzi doar cateva semnale in difuzor, astfel vei afla ca altcineva te suna in timpul in care tu deja vorbesti cu altcineva.
Vei avea posibilitatea sa retii apelul initial si sa raspunzi la cel nou, fara a inchide una din cele doua converstaii. Daca raspunzi altui apel in timp ce deja vorbesti la telefon, celalalt interlocutor va auzi un mesaj vocal sau o melodie, asta in functie de operatorul de retea.
Daca tu efectuezi un apel iar persoana respectiva are la randul ei activata functia “apel in asteptare” si in acelasi timp vorbeste cu altcineva, atunci nu-ti apare absolut nimic pe telefon si nu auzi nici sunetul de ocupat – pur si simplu suna normal.
Sper ca am fost suficient de clar.

#5
Daryyan

Daryyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2018
Nu ma ti înțeles, în momentul  când sun pe cineva ,îmi apărea pentru o secundă un mesaj ca acea persoana este într-o altă convorbire telefonică, acel mesaj era (În așteptare),asa arată.si acum nu mai arată acel mesaj, ce trebuie sa fac ?

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ii dai block direct si primeste ocupat cand te suna.

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

Vizualizare mesajDaryyan, pe 17 ianuarie 2018 - 19:28, a scris:

Nu ma ti înțeles, în momentul  când sun pe cineva ,îmi apărea pentru o secundă un mesaj ca acea persoana este într-o altă convorbire telefonică, acel mesaj era (În așteptare),asa arată.si acum nu mai arată acel mesaj, ce trebuie sa fac ?

Daca esti atat de incapatanat incat sa vrei absolut neaparat sa-ti apara pe ecran inutilul mesaj "in asteptare", da un factory reset la telefon.
Oricum, functia asta este la fel de inutila ca un fir de par in fata lu' ala micu' - nici nu ajuta dar nici nu incurca.

Ce face gelozia asta din om dom'le Posted image

Edited by Naijax, 18 January 2018 - 08:43.


#8
Daryyan

Daryyan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2018
Ok mulțumesc pentru răspunsuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate