Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Intrebare abonament / cartela Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
As avea nevoie pentru cineva din tara de o modalitate de-a fi sunat (adica ori o cartela ori un abonament cat mai ieftin fara minute incluse fara net, cel mai de baza).

Am pus o intrebare similara aici: https://forum.softpe...artela-rcs-rds/ si pentru reteaua respectiva m-am lamurit.

Insa inainte de a ma decide vroiam sa vad daca cumva exista alternative si mai bune (de exemplu durata de validitate mai mare a cartelei fara a fi incarcata etc.)

M-am uitat pe site, dar pe de-o parte pur si simplu imi prind urechile intre atatea optiuni si chestii care nu ma intereseaza, asta pe de-o parte si pe de alta sunt plecat de 17 ani si vad ca telefonia mobila s-a dezvoltat complet diferit, si ceea ce e si mai incredibil, e mai scump abonamentul in Romania decat in Franta de exemplu!

In familie avem 3 abonamente, cel ideal de care as avea nevoie ar fi asa ceva Posted Image

0€ /mois 2H d’appels SMS, MMS illimités Internet 50Mo/mois en France + 50Mo/mois depuis Europe et DOM

Providerul de net pentru ca am abonament de la ei, imi ofera un abonament de mobil gratis cu 2 ore de apel, SMS-uri gratuite.

Celelalte 2 abonamente

Appels, SMS, MMS illimités Appels illimités vers fixes 100 destinations Internet 4G+ illimitée Appels, SMS, MMS illimités + 25Go depuis Europe, DOM, USA
oferta la 0,99 timp de un an respectiv un alt abonament de acelasi gen de 2,99 euro. Si inainte de terminarea perioadei de un an trec la promotia momentului.
In Romania din ce vad abonamentele pot fi de cateva ori mai mari, absolut anormal in opinia mea, dat fiind nivelul de viata diferit (plus ca preturile ar trebui sa fie in RON)

Edited by Hamdoulillah, 17 January 2018 - 12:01.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,174
  • Înscris: 13.03.2017
Oricum ai da-o, in Romania cel mai ieftin este Digi Mobil
Lista de mai jos este valabila pentru 2017 – telefonie mobila

Attached Files



#3
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Am vazut, multumesc pentru raspunsul cu exact ceea ce cautam! :)

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Abonamentele Vodafone incept de la 8E, TVA inclus (cele standard, nu vorbim de fidelizare), iar la cartela ofertele standard sunt de la 5E+TVA. Am vazut pe topicul de cartele ca ar mai fi ceva 5E la 2 luni. Mai uita-te si acolo.

#5
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Doar pentru a fi sunat: folosesc un pre-paid Vodafone si cumpar cu 10 Euro +TVA valabilitate 1 an.
Mai ieftin de 1 Euro/luna nu am gasit...

Dar cred ca voi migra la concurenta ca as vrea sa am si cateva minute pe luna sa pot suna la nevoie
La 0.21 Euro/minut national si .24 Euro/MB mi se pare jaf, de 1 Euro vorbesti 5 minute - si tot ajungi la pretul concurentei unde ai 200 minute nationale + 5 GB

Edited by Oxigen1234, 17 January 2018 - 13:49.


#6
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 24.04.2013

 Oxigen1234, on 17 ianuarie 2018 - 13:42, said:

… Mai ieftin de 1 Euro/luna nu am gasit... …
Daca e doar de primit, vezi ca la Vodafone ai si 300 de zile perioada de gratie la orice reincarcare de minim 4EUR. Deci cu 4EUR+TVA ai 30 zile active + 300 gratie = 330 zile (0,43EUR/luna TVA inclus) in care poti fi sunat. Doar ai grija sa fii sunat mai des de o data la 3 luni sa nu pierzi numarul. Cei 4EUR + 4EUR + … se tot aduna acolo si raman nefolositi, da e mai bine decat sa ii cheltuiesti aproape degeaba; te poti folosi de ei pentru apeluri/ SMS/ net (la preturi prohibitive) sau plati prin SMS (gen pod Fetesti/ abonament RATB 1 zi/etc) doar in periodada activa (= primele 30 de zile dupa reincarcare).

#7
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Am inteles e bine de stiut si asta (am mai intalnit un sistem similar in Elvetia unde primeai credit cand erai sunat). Multumesc tuturor pentru raspunsuri

Edited by Hamdoulillah, 18 January 2018 - 07:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate