Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Intrebare paruri sportive

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Salut,vreau și eu sa scot de pe paysafe o suma de bani,exista la vreo casa de pariuri sa depun de exemplu 100de lei și sa-i scot tot 100?sa nu fie nevoie sa i rulez

#2
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Cred ca la orice casa poti sa depui 100 de lei si sa scoti 100 de lei, sunt bani tai si ai acces la ei. Poate sa iti opreasca cativa lei taxele transferului bancar sau conversia LEU in ce valuta vrei tu sa trimiti.

Si daca ai depus 100 si ai retras 100 de lei, trebuie depusa declaratia 200 la anaf, ai retras sume de la casele de pariuri.

#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
cere un card de Skrill ! ...
este o companie britanica, al carui proprietar este PaySafecard !
cu acest cont scapi si de ANAF !
bafta

Edited by realduc, 17 January 2018 - 08:51.


#4
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostTrap01, on 17 ianuarie 2018 - 08:35, said:

Salut,vreau și eu sa scot de pe paysafe o suma de bani,exista la vreo casa de pariuri sa depun de exemplu 100de lei și sa-i scot tot 100?sa nu fie nevoie sa i rulez
Ce teapa ai dat cu Paysafecard?

View Postrealduc, on 17 ianuarie 2018 - 08:48, said:

cere un card de Skrill ! ...
este o companie britanica, al carui proprietar este PaySafecard !
cu acest cont scapi si de ANAF !
bafta
7.5% comision la incarcarea portofelului skrill si vreo 4% cand retrage de pe card.
El nu vrea sa piarda nimic.

Attached Files


Edited by baliosss, 17 January 2018 - 09:04.


#5
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
stai cuminte !
neamtu' care a fondat compania Paysafecard,
a ramas cu o gramada de bani in cont "confiscati" de la asa-zisii "baieti destepti" !

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostTrap01, on 17 ianuarie 2018 - 08:35, said:

Salut,vreau și eu sa scot de pe paysafe o suma de bani,exista la vreo casa de pariuri sa depun de exemplu 100de lei și sa-i scot tot 100?sa nu fie nevoie sa i rulez

NU.  Ar fi spalare de bani.

#7
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Prin pariurile sportive nu faci tu nici o spalare de bani ca trebuie depusa declaratie cu ce ai retras, cei de la firma respectiva(societatea de pariuri sportive) trimit la randul lor hartie catre ANAF, deci daca ai in gand sa faci spalare de bani cu adresele online... mai bine faci comanda pe aliexpress de produse fara tracking si zici ca nu au ajuns si ceri refund.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postrealduc, on 17 ianuarie 2018 - 08:48, said:

cere un card de Skrill ! ...
este o companie britanica, al carui proprietar este PaySafecard !
cu acest cont scapi si de ANAF !
bafta

Scapi de ANAF doar daca folosesti case de pariuri neinregistrate in RO, alimentate din SKRILL, altfel daca folosesti booksteri inregistrati in RO, retragerile se raporteaza de catre acestia la ANAF pe baza de CNP indiferent in ce cont faci retragerea.

Edited by rosix, 17 January 2018 - 09:32.


#9
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Ați înțeles greșit,nu spăl bani și nu am dat vreo teapa,am vândut pe metin2 un cont și am primit paysafe,nu ma interesează sa scot toți banii,nu ma deranjează dacă îmi sunt opriți niște bani,doar am întrebat sa nu merg ca prostul cu capul înainte fără sa știu nimic,ca ma gândeam ca trebuie sa ii joc pentru a-i scoate.si merge la orice casa de pariuri online?casapariurilor este ok?

#10
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si de ce te omori sa faci trecerea prin casa de pariuri sportive? Fa retragere pe card si nu te intreaba nimenea nimic.
Ca daca iti apare retragere pe card de la o casa de pariuri, este discutie cu drumuri la ANAF, depus declaratie.
Asa daca faci retragere... 100 de lei pe card.

Edited by Argent, 17 January 2018 - 09:48.


#11
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Tu ai codul? Sau deja l-ai introdus in contul tau de pe paysafecard.com?

Nu mai merge platit cu (virgula) codul, trebuie sa iti faci cont pe paysafecard.com si sa introduci codul. Cand vrei sa platesti ceva online cu paysafecard vei fi redirectionat catre paysafecard.com pentru a face plata.

View PostArgent, on 17 ianuarie 2018 - 09:48, said:

Si de ce te omori sa faci trecerea prin casa de pariuri sportive? Fa retragere pe card si nu te intreaba nimenea nimic.
Ca daca iti apare retragere pe card de la o casa de pariuri, este discutie cu drumuri la ANAF, depus declaratie.
Asa daca faci retragere... 100 de lei pe card.
Au implementat cei de la paysafe retrageri pe card/in cont bancar?

Edited by baliosss, 17 January 2018 - 09:48.


#12
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Stai putin ca am inteles despre ce este vorba, trebuie sa isi faca cont pe o adresa unde sa vireze suma paysafe si apoi sa adauge un card de credit de unde sa poata retrage suma respectiva.
Nu folosesc paysafe.

#13
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Am codul deja băgat in cardul de paysafe,dacă ar merge direct bancar nu as mai fi întrebat aici,sau poate sunt eu prost și nu știu cum

Sunt pe telefon și nu știu sa dau edit,ceea ce vreau mai pe scurt este sa scot banii din contul meu de paysafe in bani cash,chiar dacă se opresc niște comisioane,asta nu e o problema

#14
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

View Postrosix, on 17 ianuarie 2018 - 09:30, said:

Scapi de ANAF doar daca folosesti case de pariuri neinregistrate in RO, alimentate din SKRILL, altfel daca folosesti booksteri inregistrati in RO, retragerile se raporteaza de catre acestia la ANAF pe baza de CNP indiferent in ce cont faci retragerea.
Adica de pe lista neagra? 1. Nu merge ca-ti intra pagina aia ca nu-i inregistrata. 2. Daca cumva insisti, pasibil amenda 50000 lei. Abia asteapta statul sa faca ceva bani de pe urma jmecherilor.

Edited by sandel1, 17 January 2018 - 10:39.


#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostTrap01, on 17 ianuarie 2018 - 09:37, said:

Ați înțeles greșit,nu spăl bani și nu am dat vreo teapa,am vândut pe metin2 un cont și am primit paysafe,nu ma interesează sa scot toți banii,nu ma deranjează dacă îmi sunt opriți niște bani,doar am întrebat sa nu merg ca prostul cu capul înainte fără sa știu nimic,ca ma gândeam ca trebuie sa ii joc pentru a-i scoate.si merge la orice casa de pariuri online?casapariurilor este ok?

Nu poti mai sa-i scoti, fara sa pierzi niste bani.. Tre sa gasesti pe cineva care joaca la pariuri sa-ti incarce codul in contul lui si sa-ti dea banii tie.

#16
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
nu Ma deranjează dacă îmi opresc bani,dar sa pot sa am in mâna măcar 85% din ei

#17
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Pai eu te-as fi ajutat dar daca i-ai pus deja in contul de paysafe...

#18
cris1706

cris1706

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.02.2017
Si de ce puii mei trebuie sa depui declaratie la Anaf daca tu nu ai jucat niciun Eveniment/Bilet? Posted Image Patetic. Practic, tu bagi banii aia, sunt ai tai,vrei sa-i scoti, ii scoti, nu trebuia sa iti ia nicio taxa, niciun Anaf sa nu intervina atata timp cat tu nu ai castigat banii aia si sunt ai tai (Facem un exemplu, ai bagat bani in joc, si apoi te razgandesti ca vrei sa-i scoti, care-i problema? Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul... Reguli de cacat ca sa-si faca ei pensii speciale. Spalare de bani? Normal.. ban la ban trage.. daca esti in parlament si faci asa zisa spalare de bani nu te trage nimeni la raspundere, sau cine stie ce afacerist. + ca la 100 de lei nici nu trebuia sa fie vorba de asa ceva... nu vorbim de sute de mii de euro sau milioane.

Edited by cris1706, 20 March 2018 - 11:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate